Tulokset Aluekilpailu Turku
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.88 |
204 |
3:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.68 |
189 |
3:18.57 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
182 |
3:21.01 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
152 |
3:33.54 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.83 |
239 |
3:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Nurminen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
235 |
3:04.63 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Salonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.80 |
223 |
3:07.79 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
178 |
3:22.61 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Mikander |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
150 |
3:34.11 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Ailio |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
361 |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
310 |
2:48.37 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
289 |
2:52.34 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
265 |
2:57.41 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
261 |
2:58.28 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
254 |
2:59.98 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
249 |
3:00.98 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
248 |
3:01.42 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
237 |
3:04.19 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
233 |
3:05.11 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Alanto |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
220 |
3:08.76 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.86 |
189 |
3:18.30 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.64 |
146 |
3:36.35 |
+56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.95 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.94 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.78 |
401 |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
348 |
2:42.06 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.85 |
346 |
2:42.38 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Pukki |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.85 |
230 |
3:05.98 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.83 |
225 |
3:07.28 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
471 |
2:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
453 |
2:28.42 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
422 |
2:31.92 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
350 |
2:41.64 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
+0.72 |
309 |
2:48.62 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Romeo Maranzani |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.83 |
294 |
2:51.31 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
434 |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
406 |
2:33.87 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
404 |
2:34.16 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ivan kovalchuk |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Viking Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kuusisto |
1999 |
Turun Urheiluliitto |
+0.69 |
602 |
2:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einari Palmu |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
329 |
2:45.09 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2021 12.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2021 12.33.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|