Resultater for SM-Uinnit 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kuntolaakso |
Järjestäjä: |
SUiL & KuUS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 100m Rintauinti Miehet 18 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
SE |
59.99 |
|
|
|
Matti Mattson |
1993 |
PUS (FIN) |
Budapest |
17.5.2018 |
|
|
|
|
NSE |
1:02.94 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Atlanta, USA |
2.12.2011 |
|
|
|
|
OA |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM A |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.52 |
|
1:06.33 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
1:06.70 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
1:07.07 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Repo |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:07.38 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:09.11 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
|
1:10.16 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
|
1:10.23 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:10.38 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Malyshkov |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
1:11.06 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.57 |
|
1:11.58 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
1:11.74 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sakari Korri |
2005 |
Rauman Uimaseura |
+0.61 |
|
1:12.04 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.56 |
|
1:12.22 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Akseli Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
1:12.26 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
1:12.39 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Topi Immonen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.66 |
|
1:12.48 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
+0.66 |
|
1:12.70 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
|
1:12.78 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
1:12.95 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:12.96 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
1:12.98 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
1:13.05 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
+0.59 |
|
1:13.14 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Swimming Jyväskylä |
+0.68 |
|
1:13.65 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Währn |
2005 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:13.68 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsäl |
+0.58 |
|
1:13.69 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oskar Turunen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
|
1:13.90 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.64 |
|
1:13.95 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
1:14.26 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:14.59 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elias Kalliokoski |
2003 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsäl |
+0.69 |
|
1:14.91 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
1:15.21 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.51 |
|
1:15.45 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
1:17.24 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.61 |
|
1:17.38 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
1:17.95 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
|
1:20.66 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.6.2021 12.39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 12.39.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|