Results for Vest Børne Medley
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anni Rouhan Zou | 2010 | 390 | 1:14.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.37 | |||||||||
2 | Maja Bager | 2010 | 371 | 1:15.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
3 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 357 | 1:16.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.02 | |||||||||
4 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | 353 | 1:17.08 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:54.07 | |||||||||
5 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 294 | 1:21.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.53 | |||||||||
6 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 272 | 1:24.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.65 | |||||||||
7 | Amalie Jørgensen | 2010 | 269 | 1:24.44 | ||||||
Frem Odense | 1:36.71 | |||||||||
8 | Ingrid Mosekjær | 2010 | 268 | 1:24.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.73 | |||||||||
9 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 258 | 1:25.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.26 | |||||||||
10 | Agnes Seneca | 2010 | 235 | 1:28.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 382 | 1:25.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.22 | |||||||||
2 | Maja Bager | 2010 | 326 | 1:30.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.77 | |||||||||
3 | Amalie Jørgensen | 2010 | 303 | 1:32.33 | ||||||
Frem Odense | 1:41.19 | |||||||||
4 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 281 | 1:34.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
5 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 280 | 1:34.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.98 | |||||||||
6 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 256 | 1:37.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.89 | |||||||||
7 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | 232 | 1:40.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:42.44 | |||||||||
8 | Agnes Seneca | 2010 | 215 | 1:43.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:45.08 | |||||||||
- | Ingrid Mosekjær | 2010 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.21 | |||||||||
- | Anni Rouhan Zou | 2010 | DSQ | asynk arm v. 10 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anni Rouhan Zou | 2010 | 349 | 37.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.33 | |||||||||
2 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 300 | 39.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.51 | |||||||||
3 | Amalie Jørgensen | 2010 | 300 | 39.68 | ||||||
Frem Odense | 45.01 | |||||||||
4 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 204 | 45.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.81 | |||||||||
5 | Ingrid Mosekjær | 2010 | 192 | 46.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.00 | |||||||||
6 | Maja Bager | 2010 | 191 | 46.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
7 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 178 | 47.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.24 | |||||||||
8 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 167 | 48.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.48 | |||||||||
9 | Agnes Seneca | 2010 | 115 | 54.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.99 | |||||||||
- | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | DNF | |||||||
Odder Svømmeklub | 55.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 563 | 1:05.99 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.50 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 462 | 1:10.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
3 | Ema Ilic | 2009 | 415 | 1:13.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
4 | Alberte Raunskov | 2009 | 403 | 1:13.77 | ||||||
Kolding SK | 1:15.95 | |||||||||
5 | Andrea Grøndal | 2009 | 398 | 1:14.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
6 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 398 | 1:14.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.82 | |||||||||
7 | Laura Winum Andersen | 2009 | 396 | 1:14.20 | ||||||
Lyseng IF | 1:16.50 | |||||||||
8 | Frida Steen Mühring | 2009 | 395 | 1:14.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.31 | |||||||||
9 | Vigga Rasmussen | 2009 | 393 | 1:14.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
10 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 387 | 1:14.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
11 | Clara Nielsen | 2009 | 376 | 1:15.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
12 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 375 | 1:15.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:19.31 | |||||||||
13 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 370 | 1:15.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.24 | |||||||||
14 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 368 | 1:16.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.58 | |||||||||
15 | Freya Magnussen | 2009 | 363 | 1:16.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
16 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 362 | 1:16.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
17 | Freya Jensen | 2009 | 360 | 1:16.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:22.47 | |||||||||
18 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 358 | 1:16.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.41 | |||||||||
19 | Ida Gjelstrup | 2009 | 349 | 1:17.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
20 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 348 | 1:17.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
21 | Maja Juul Hansen | 2009 | 347 | 1:17.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
22 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 343 | 1:17.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
23 | Astrid Dindler | 2009 | 332 | 1:18.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.21 | |||||||||
24 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 329 | 1:18.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.17 | |||||||||
25 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 319 | 1:19.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
26 | Alberte Knudsen | 2009 | 312 | 1:20.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
27 | Merle Marie Pape | 2009 | 293 | 1:22.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.33 | |||||||||
28 | Amanda Pedersen | 2009 | 292 | 1:22.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.58 | |||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 562 | 1:15.14 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.28 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 465 | 1:20.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
3 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 459 | 1:20.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
4 | Ema Ilic | 2009 | 437 | 1:21.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
5 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 415 | 1:23.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
6 | Clara Nielsen | 2009 | 407 | 1:23.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.36 | |||||||||
7 | Laura Winum Andersen | 2009 | 374 | 1:26.07 | ||||||
Lyseng IF | 1:26.23 | |||||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | 373 | 1:26.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
9 | Vigga Rasmussen | 2009 | 369 | 1:26.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
10 | Frida Steen Mühring | 2009 | 363 | 1:26.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
11 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 359 | 1:27.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
12 | Ida Gjelstrup | 2009 | 359 | 1:27.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.99 | |||||||||
13 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 352 | 1:27.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.22 | |||||||||
14 | Astrid V. Petersen | 2009 | 347 | 1:28.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:32.02 | |||||||||
15 | Astrid Dindler | 2009 | 331 | 1:29.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
16 | Alberte Raunskov | 2009 | 330 | 1:29.71 | ||||||
Kolding SK | 1:33.21 | |||||||||
17 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 327 | 1:30.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.10 | |||||||||
18 | Maja Juul Hansen | 2009 | 325 | 1:30.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
19 | Freya Jensen | 2009 | 325 | 1:30.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
20 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 323 | 1:30.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
21 | Alberte Knudsen | 2009 | 322 | 1:30.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
22 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 314 | 1:31.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.94 | |||||||||
23 | Freya Magnussen | 2009 | 312 | 1:31.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
24 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 308 | 1:31.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.64 | |||||||||
25 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 298 | 1:32.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
26 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 295 | 1:33.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.42 | |||||||||
27 | Amanda Pedersen | 2009 | 288 | 1:33.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.76 | |||||||||
28 | Merle Marie Pape | 2009 | 270 | 1:35.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.90 | |||||||||
- | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | DSQ | flere flyben v. 52 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 548 | 32.48 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.78 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 479 | 33.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
3 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 425 | 35.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
4 | Clara Nielsen | 2009 | 400 | 36.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
5 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 399 | 36.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
6 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 383 | 36.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
7 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 376 | 36.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
8 | Ema Ilic | 2009 | 373 | 36.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
9 | Vigga Rasmussen | 2009 | 369 | 37.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
10 | Frida Steen Mühring | 2009 | 360 | 37.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
11 | Laura Winum Andersen | 2009 | 335 | 38.24 | ||||||
Lyseng IF | 39.43 | |||||||||
12 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 323 | 38.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
13 | Alberte Knudsen | 2009 | 315 | 39.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.43 | |||||||||
14 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 293 | 39.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.73 | |||||||||
15 | Andrea Grøndal | 2009 | 286 | 40.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
16 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 255 | 41.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.50 | |||||||||
17 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 246 | 42.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
18 | Amanda Pedersen | 2009 | 246 | 42.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
19 | Freya Jensen | 2009 | 242 | 42.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | 43.09 | |||||||||
20 | Astrid V. Petersen | 2009 | 237 | 42.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 43.63 | |||||||||
21 | Merle Marie Pape | 2009 | 237 | 42.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.13 | |||||||||
22 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 236 | 43.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.93 | |||||||||
23 | Ida Gjelstrup | 2009 | 223 | 43.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
24 | Maja Juul Hansen | 2009 | 223 | 43.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.44 | |||||||||
25 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 221 | 43.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.48 | |||||||||
26 | Freya Magnussen | 2009 | 220 | 43.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
27 | Alberte Raunskov | 2009 | 220 | 44.02 | ||||||
Kolding SK | 42.49 | |||||||||
- | Astrid Dindler | 2009 | DSQ | ud på ryg efter 27m | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
- | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | DSQ | ej samtid berøring | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 7, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 387 | 1:06.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
2 | Oliver Søe | 2009 | 333 | 1:09.76 | ||||||
DeltaSwim | 1:17.21 | |||||||||
3 | Eskild M. Omby | 2009 | 323 | 1:10.45 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
4 | Marcus Halle | 2009 | 305 | 1:11.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
5 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 303 | 1:11.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.31 | |||||||||
6 | Oliver Kuettel | 2009 | 298 | 1:12.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.87 | |||||||||
7 | Niclas Petersen | 2009 | 274 | 1:14.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.04 | |||||||||
8 | Christian Abrahamsen | 2009 | 271 | 1:14.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.31 | |||||||||
9 | Danilo Vaarning | 2009 | 271 | 1:14.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
10 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 249 | 1:16.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
10 | Sander Thygesen | 2009 | 249 | 1:16.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
12 | Saleh Ayyach | 2009 | 228 | 1:19.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
13 | Mathias Mygind | 2009 | 221 | 1:19.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 206 | 1:21.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johannes Brixen | 2009 | 206 | 1:21.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
16 | Jannik Kjellerup | 2009 | 185 | 1:24.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Malthe Petersen | 2009 | 163 | 1:28.39 | ||||||
DeltaSwim | 1:30.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 355 | 1:17.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
2 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 288 | 1:23.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.25 | |||||||||
3 | Oliver Søe | 2009 | 276 | 1:24.43 | ||||||
DeltaSwim | 1:25.78 | |||||||||
4 | Eskild M. Omby | 2009 | 259 | 1:26.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.29 | |||||||||
5 | Niclas Petersen | 2009 | 246 | 1:27.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.24 | |||||||||
6 | Oliver Kuettel | 2009 | 244 | 1:28.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.35 | |||||||||
7 | Danilo Vaarning | 2009 | 235 | 1:29.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.07 | |||||||||
8 | Christian Abrahamsen | 2009 | 231 | 1:29.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:30.17 | |||||||||
9 | Sander Thygesen | 2009 | 217 | 1:31.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
10 | Mathias Mygind | 2009 | 217 | 1:31.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.56 | |||||||||
11 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 213 | 1:32.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.85 | |||||||||
12 | Jannik Kjellerup | 2009 | 190 | 1:35.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.43 | |||||||||
13 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 178 | 1:37.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.16 | |||||||||
14 | Malthe Petersen | 2009 | 175 | 1:38.18 | ||||||
DeltaSwim | 1:38.44 | |||||||||
15 | Johannes Brixen | 2009 | 171 | 1:38.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
- | Marcus Halle | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
- | Saleh Ayyach | 2009 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 360 | 32.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
2 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 272 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.21 | |||||||||
3 | Marcus Halle | 2009 | 266 | 36.44 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 238 | 37.79 | ||||||
DeltaSwim | 37.79 | |||||||||
5 | Mathias Mygind | 2009 | 234 | 38.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Saleh Ayyach | 2009 | 205 | 39.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.13 | |||||||||
7 | Christian Abrahamsen | 2009 | 204 | 39.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.56 | |||||||||
8 | Niclas Petersen | 2009 | 192 | 40.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.93 | |||||||||
9 | Eskild M. Omby | 2009 | 190 | 40.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.80 | |||||||||
10 | Danilo Vaarning | 2009 | 170 | 42.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.51 | |||||||||
11 | Malthe Petersen | 2009 | 164 | 42.76 | ||||||
DeltaSwim | 41.55 | |||||||||
12 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 157 | 43.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Kuettel | 2009 | 155 | 43.64 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.69 | |||||||||
14 | Sander Thygesen | 2009 | 154 | 43.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
15 | Jannik Kjellerup | 2009 | 150 | 44.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johannes Brixen | 2009 | 148 | 44.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
- | Aksel Damsted Lund | 2009 | DSQ | asynk ben v 30 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 453 | 1:02.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.77 | |||||||||
2 | Adam Bisgaard | 2008 | 437 | 1:03.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.68 | |||||||||
3 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 405 | 1:05.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Bøttiger | 2008 | 398 | 1:05.74 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
5 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 393 | 1:06.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
6 | Johannes Due Jessen | 2008 | 390 | 1:06.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.23 | |||||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | 388 | 1:06.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
7 | Conrad Johansen | 2008 | 388 | 1:06.26 | ||||||
Frem Odense | 1:07.18 | |||||||||
9 | Gustav Hansen | 2008 | 366 | 1:07.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
10 | Noah Bie Bock | 2008 | 355 | 1:08.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
11 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 351 | 1:08.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.58 | |||||||||
12 | Ivan Pedersen | 2008 | 347 | 1:08.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.03 | |||||||||
12 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 347 | 1:08.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
14 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 346 | 1:08.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 342 | 1:09.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
16 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 329 | 1:10.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.83 | |||||||||
17 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 321 | 1:10.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
18 | Edvin Smajic | 2008 | 317 | 1:10.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
19 | Albert Olesen | 2008 | 316 | 1:10.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
20 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 313 | 1:11.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
21 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 305 | 1:11.81 | ||||||
Frem Odense | 1:17.24 | |||||||||
22 | Marius Lundsfryd | 2008 | 305 | 1:11.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 301 | 1:12.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
24 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 295 | 1:12.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Joakim Kristensen | 2008 | 291 | 1:12.90 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.51 | |||||||||
26 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 287 | 1:13.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
27 | Rasmus Bjerre | 2008 | 283 | 1:13.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | William Hother Jensen | 2008 | 240 | 1:17.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 396 | 1:14.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 373 | 1:16.38 | ||||||
H2Odense | 1:18.65 | |||||||||
3 | Andreas Bindslev | 2008 | 367 | 1:16.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
3 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 367 | 1:16.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
5 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 366 | 1:16.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.28 | |||||||||
6 | Johannes Due Jessen | 2008 | 360 | 1:17.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.23 | |||||||||
7 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 351 | 1:17.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.73 | |||||||||
8 | Adam Bisgaard | 2008 | 342 | 1:18.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.97 | |||||||||
9 | Ivan Pedersen | 2008 | 340 | 1:18.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
10 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 335 | 1:19.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
11 | Noah Bie Bock | 2008 | 331 | 1:19.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
12 | Gustav Hansen | 2008 | 329 | 1:19.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
13 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 321 | 1:20.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
14 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 319 | 1:20.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
15 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 319 | 1:20.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.68 | |||||||||
16 | Albert Olesen | 2008 | 311 | 1:21.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
17 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 302 | 1:21.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.92 | |||||||||
18 | Joakim Kristensen | 2008 | 300 | 1:22.14 | ||||||
DeltaSwim | 1:21.08 | |||||||||
19 | Johannes Ravn | 2008 | 295 | 1:22.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.75 | |||||||||
20 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 288 | 1:23.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.04 | |||||||||
21 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 284 | 1:23.61 | ||||||
Frem Odense | 1:29.22 | |||||||||
22 | Marius Lundsfryd | 2008 | 277 | 1:24.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.22 | |||||||||
23 | Rasmus Bjerre | 2008 | 234 | 1:29.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.48 | |||||||||
24 | William Hother Jensen | 2008 | 226 | 1:30.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:28.83 | |||||||||
- | Benjamin Grann Madsen | 2008 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.59 | |||||||||
- | Conrad Johansen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | 1:19.84 | |||||||||
- | Edvin Smajic | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
- | Mads Emil Schwartz | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 19 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 486 | 29.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
2 | Johannes Due Jessen | 2008 | 368 | 32.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.69 | |||||||||
3 | Adam Bisgaard | 2008 | 347 | 33.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.31 | |||||||||
3 | Gustav Bøttiger | 2008 | 347 | 33.35 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
5 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 339 | 33.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
6 | Conrad Johansen | 2008 | 337 | 33.68 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | 331 | 33.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
8 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 331 | 33.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 324 | 34.11 | ||||||
Frem Odense | 38.27 | |||||||||
9 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 324 | 34.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2008 | 314 | 34.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
12 | Ivan Pedersen | 2008 | 314 | 34.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
13 | Noah Bie Bock | 2008 | 311 | 34.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
14 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 310 | 34.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 305 | 34.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
16 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 301 | 34.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
17 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 295 | 35.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.16 | |||||||||
18 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 262 | 36.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
19 | Johannes Ravn | 2008 | 260 | 36.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
20 | Joakim Kristensen | 2008 | 252 | 37.11 | ||||||
DeltaSwim | 35.45 | |||||||||
21 | Albert Olesen | 2008 | 235 | 37.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
22 | Edvin Smajic | 2008 | 226 | 38.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
23 | Marius Lundsfryd | 2008 | 220 | 38.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 199 | 40.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
25 | Rasmus Bjerre | 2008 | 173 | 42.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Benjamin Grann Madsen | 2008 | DSQ | asynk ben v 45m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | DSQ | ej samt berør v 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
- | William Hother Jensen | 2008 | DSQ | asynk arm v 35m | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 342 | 3:11.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maja Bager | 2010 | 296 | 3:20.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 271 | 3:26.51 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:46.98 | |||||||||
4 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 262 | 3:28.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 256 | 3:30.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ingrid Mosekjær | 2010 | 234 | 3:36.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:32.99 | |||||||||
7 | Agnes Seneca | 2010 | 211 | 3:44.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | DNF | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:43.99 | |||||||||
- | Amalie Jørgensen | 2010 | DSQ | ej fortsat bv. v 75m | ||||||
Frem Odense | 3:34.60 | |||||||||
- | Anni Rouhan Zou | 2010 | DSQ | asynk arme v. 15 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Bager | 2010 | 362 | 1:25.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.30 | |||||||||
2 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 309 | 1:30.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.64 | |||||||||
3 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 296 | 1:31.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.91 | |||||||||
4 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 273 | 1:34.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.27 | |||||||||
5 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 246 | 1:37.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.72 | |||||||||
6 | Ingrid Mosekjær | 2010 | 245 | 1:37.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:35.12 | |||||||||
7 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | 237 | 1:38.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnes Seneca | 2010 | DSQ | ej. fortsat bev. 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.14 | |||||||||
- | Amalie Jørgensen | 2010 | DSQ | ej fort.ben 50m | ||||||
Frem Odense | 1:50.99 | |||||||||
- | Anni Rouhan Zou | 2010 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Bager | 2010 | 297 | 46.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
2 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | 292 | 46.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.28 | |||||||||
3 | Anni Rouhan Zou | 2010 | 283 | 47.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Jørgensen | 2010 | 266 | 48.21 | ||||||
Frem Odense | 52.61 | |||||||||
5 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 209 | 52.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | 196 | 53.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.55 | |||||||||
7 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 188 | 54.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 54.14 | |||||||||
8 | Ingrid Mosekjær | 2010 | 186 | 54.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.73 | |||||||||
9 | Agnes Seneca | 2010 | 163 | 56.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.75 | |||||||||
- | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 526 | 2:45.60 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:52.19 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 436 | 2:56.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.27 | |||||||||
3 | Clara Nielsen | 2009 | 405 | 3:00.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:01.50 | |||||||||
4 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 389 | 3:03.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:12.28 | |||||||||
5 | Ema Ilic | 2009 | 384 | 3:03.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.26 | |||||||||
6 | Vigga Rasmussen | 2009 | 373 | 3:05.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:21.48 | |||||||||
7 | Andrea Grøndal | 2009 | 365 | 3:07.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:20.86 | |||||||||
8 | Laura Winum Andersen | 2009 | 363 | 3:07.36 | ||||||
Lyseng IF | 3:05.27 | |||||||||
9 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 355 | 3:08.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:16.22 | |||||||||
10 | Astrid Dindler | 2009 | 349 | 3:09.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:08.71 | |||||||||
11 | Frida Steen Mühring | 2009 | 347 | 3:10.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:28.04 | |||||||||
12 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 343 | 3:11.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:14.53 | |||||||||
13 | Ida Gjelstrup | 2009 | 342 | 3:11.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:09.21 | |||||||||
14 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 336 | 3:12.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:15.12 | |||||||||
15 | Alberte Knudsen | 2009 | 332 | 3:13.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:25.44 | |||||||||
16 | Freya Magnussen | 2009 | 319 | 3:15.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:24.40 | |||||||||
17 | Alberte Raunskov | 2009 | 318 | 3:15.95 | ||||||
Kolding SK | 3:18.68 | |||||||||
18 | Maja Juul Hansen | 2009 | 317 | 3:16.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:18.68 | |||||||||
19 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 310 | 3:17.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:26.86 | |||||||||
20 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 305 | 3:18.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:24.35 | |||||||||
21 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 294 | 3:21.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:30.47 | |||||||||
22 | Amanda Pedersen | 2009 | 289 | 3:22.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:32.18 | |||||||||
23 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 284 | 3:23.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:27.88 | |||||||||
24 | Merle Marie Pape | 2009 | 266 | 3:27.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:34.77 | |||||||||
- | Freya Jensen | 2009 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 3:32.53 | |||||||||
- | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | DSQ | fl. flyben v. 128 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:21.03 | |||||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | DSQ | kun berør 1 hånd 150 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:07.77 | |||||||||
- | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | DSQ | ej samt.berør125 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:16.71 | |||||||||
- | Isabel Qvist Jensen | 2009 | DSQ | ej samt. berør 150 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:11.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 511 | 1:16.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.19 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 462 | 1:19.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | 414 | 1:22.20 | ||||||
Lyseng IF | 1:25.83 | |||||||||
4 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 391 | 1:23.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.00 | |||||||||
5 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 389 | 1:23.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
6 | Alberte Knudsen | 2009 | 372 | 1:25.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.65 | |||||||||
7 | Astrid V. Petersen | 2009 | 366 | 1:25.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:36.76 | |||||||||
8 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 364 | 1:25.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.71 | |||||||||
9 | Ida Gjelstrup | 2009 | 360 | 1:26.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.67 | |||||||||
10 | Ema Ilic | 2009 | 358 | 1:26.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
11 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 349 | 1:26.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.35 | |||||||||
12 | Freya Jensen | 2009 | 342 | 1:27.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:39.38 | |||||||||
13 | Frida Steen Mühring | 2009 | 337 | 1:27.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.24 | |||||||||
14 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 336 | 1:28.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.56 | |||||||||
15 | Astrid Dindler | 2009 | 335 | 1:28.15 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:32.24 | |||||||||
16 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 332 | 1:28.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.77 | |||||||||
17 | Clara Nielsen | 2009 | 330 | 1:28.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
18 | Amanda Pedersen | 2009 | 319 | 1:29.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
19 | Andrea Grøndal | 2009 | 306 | 1:30.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Juul Hansen | 2009 | 298 | 1:31.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.01 | |||||||||
21 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 297 | 1:31.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.21 | |||||||||
22 | Alberte Raunskov | 2009 | 279 | 1:33.67 | ||||||
Kolding SK | 1:32.21 | |||||||||
23 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 273 | 1:34.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:46.56 | |||||||||
24 | Freya Magnussen | 2009 | 272 | 1:34.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
25 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 270 | 1:34.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.79 | |||||||||
26 | Merle Marie Pape | 2009 | 264 | 1:35.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.30 | |||||||||
27 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 248 | 1:37.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:42.86 | |||||||||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.26 | |||||||||
- | Vigga Rasmussen | 2009 | DSQ | ej. forts. bev. 75 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 467 | 39.97 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.86 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 435 | 40.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.18 | |||||||||
3 | Clara Nielsen | 2009 | 380 | 42.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
4 | Astrid V. Petersen | 2009 | 370 | 43.20 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.25 | |||||||||
5 | Andrea Grøndal | 2009 | 359 | 43.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.81 | |||||||||
6 | Ida Gjelstrup | 2009 | 326 | 45.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
7 | Laura Winum Andersen | 2009 | 321 | 45.28 | ||||||
Lyseng IF | 49.76 | |||||||||
8 | Freya Jensen | 2009 | 310 | 45.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.73 | |||||||||
9 | Ema Ilic | 2009 | 304 | 46.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
10 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 303 | 46.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.04 | |||||||||
11 | Maja Juul Hansen | 2009 | 296 | 46.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.99 | |||||||||
12 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 279 | 47.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.54 | |||||||||
13 | Freya Magnussen | 2009 | 276 | 47.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.85 | |||||||||
14 | Vigga Rasmussen | 2009 | 274 | 47.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
15 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 269 | 48.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 48.45 | |||||||||
16 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 268 | 48.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.78 | |||||||||
17 | Astrid Dindler | 2009 | 265 | 48.27 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
18 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 262 | 48.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.78 | |||||||||
19 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 257 | 48.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
20 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 255 | 48.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
21 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 254 | 48.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
22 | Alberte Raunskov | 2009 | 246 | 49.45 | ||||||
Kolding SK | 48.11 | |||||||||
23 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 245 | 49.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.71 | |||||||||
24 | Alberte Knudsen | 2009 | 240 | 49.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
25 | Frida Steen Mühring | 2009 | 229 | 50.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.81 | |||||||||
26 | Merle Marie Pape | 2009 | 216 | 51.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.74 | |||||||||
27 | Amanda Pedersen | 2009 | 175 | 55.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 55.45 | |||||||||
- | Isabel Qvist Jensen | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
- | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | DSQ | berør 1 hånd 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 343 | 2:51.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:11.81 | |||||||||
2 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 338 | 2:52.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:09.03 | |||||||||
3 | Marcus Halle | 2009 | 298 | 2:59.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:13.19 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 285 | 3:02.27 | ||||||
DeltaSwim | 3:09.38 | |||||||||
5 | Eskild M. Omby | 2009 | 278 | 3:03.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Kuettel | 2009 | 261 | 3:07.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:28.61 | |||||||||
7 | Niclas Petersen | 2009 | 232 | 3:15.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:19.21 | |||||||||
8 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 228 | 3:16.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus K. Jespersen | 2009 | 221 | 3:18.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:47.78 | |||||||||
10 | Mathias Mygind | 2009 | 221 | 3:18.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jannik Kjellerup | 2009 | 205 | 3:23.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 193 | 3:27.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Petersen | 2009 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Saleh Ayyach | 2009 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Abrahamsen | 2009 | DSQ | Svømmer på ryg 26 m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:34.83 | |||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DSQ | ej samt. berør 125 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:15.85 | |||||||||
- | Johannes Brixen | 2009 | DSQ | svømmer med ur | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 328 | 1:18.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
2 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 322 | 1:19.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.68 | |||||||||
3 | Oliver Søe | 2009 | 302 | 1:20.90 | ||||||
DeltaSwim | 1:18.39 | |||||||||
4 | Niclas Petersen | 2009 | 278 | 1:23.12 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.98 | |||||||||
5 | Marcus Halle | 2009 | 242 | 1:27.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
6 | Eskild M. Omby | 2009 | 223 | 1:29.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 215 | 1:30.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Danilo Vaarning | 2009 | 209 | 1:31.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.02 | |||||||||
9 | Marcus K. Jespersen | 2009 | 204 | 1:32.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.84 | |||||||||
10 | Christian Abrahamsen | 2009 | 185 | 1:35.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.66 | |||||||||
11 | Johannes Brixen | 2009 | 182 | 1:35.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:40.26 | |||||||||
12 | Oliver Kuettel | 2009 | 169 | 1:38.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mathias Mygind | 2009 | 166 | 1:38.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 164 | 1:39.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Petersen | 2009 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Saleh Ayyach | 2009 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Jannik Kjellerup | 2009 | DSQ | ej fort. bev. 75 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Demant Sørensen | 2009 | 304 | 40.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.32 | |||||||||
2 | Oliver Kuettel | 2009 | 252 | 43.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.76 | |||||||||
3 | Danilo Vaarning | 2009 | 252 | 43.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.52 | |||||||||
4 | Eskild M. Omby | 2009 | 246 | 43.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.58 | |||||||||
5 | Saleh Ayyach | 2009 | 244 | 44.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.57 | |||||||||
6 | Oliver Søe | 2009 | 219 | 45.67 | ||||||
DeltaSwim | 47.40 | |||||||||
7 | Mathias Steenbæk Andersen | 2009 | 216 | 45.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Halle | 2009 | 211 | 46.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.05 | |||||||||
9 | Mikkel Fangel Christensen | 2009 | 208 | 46.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.10 | |||||||||
10 | Christian Abrahamsen | 2009 | 185 | 48.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 55.40 | |||||||||
11 | Malthe Petersen | 2009 | 184 | 48.41 | ||||||
DeltaSwim | 54.60 | |||||||||
12 | Niclas Petersen | 2009 | 178 | 48.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.38 | |||||||||
13 | Marcus K. Jespersen | 2009 | 154 | 51.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.63 | |||||||||
14 | Jannik Kjellerup | 2009 | 130 | 54.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathias Mygind | 2009 | 130 | 54.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johannes Brixen | 2009 | 129 | 54.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.61 | |||||||||
- | Aksel Damsted Lund | 2009 | DSQ | en hånd i mål | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 450 | 2:36.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.33 | |||||||||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | 388 | 2:44.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.57 | |||||||||
3 | Johannes Due Jessen | 2008 | 385 | 2:44.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:03.60 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2008 | 355 | 2:49.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:06.89 | |||||||||
5 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 354 | 2:49.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 348 | 2:50.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | 3:00.92 | |||||||||
7 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 345 | 2:51.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.58 | |||||||||
8 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 343 | 2:51.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 342 | 2:51.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:56.06 | |||||||||
10 | Gustav Bøttiger | 2008 | 341 | 2:51.71 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Adam Bisgaard | 2008 | 339 | 2:52.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:58.92 | |||||||||
12 | Noah Bie Bock | 2008 | 334 | 2:52.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.35 | |||||||||
13 | Albert Olesen | 2008 | 333 | 2:53.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 3:12.43 | |||||||||
14 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 330 | 2:53.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.24 | |||||||||
15 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 330 | 2:53.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:55.64 | |||||||||
16 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 328 | 2:53.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | 3:00.25 | |||||||||
17 | Ivan Pedersen | 2008 | 314 | 2:56.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Edvin Smajic | 2008 | 313 | 2:56.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.49 | |||||||||
19 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 306 | 2:58.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.95 | |||||||||
20 | Johannes Ravn | 2008 | 302 | 2:58.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:18.77 | |||||||||
21 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 296 | 3:00.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:00.19 | |||||||||
22 | Joakim Kristensen | 2008 | 293 | 3:00.57 | ||||||
DeltaSwim | 2:57.74 | |||||||||
23 | Marius Lundsfryd | 2008 | 282 | 3:02.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:03.26 | |||||||||
24 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 273 | 3:04.97 | ||||||
Frem Odense | 3:21.33 | |||||||||
25 | Rasmus Bjerre | 2008 | 263 | 3:07.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | William Hother Jensen | 2008 | 235 | 3:14.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:17.14 | |||||||||
- | Conrad Johansen | 2008 | DSQ | ej forts. bev. 75 m | ||||||
Frem Odense | 2:52.19 | |||||||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | DSQ | en hånd i vend 125 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:01.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 485 | 1:09.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
2 | Conrad Johansen | 2008 | 358 | 1:16.44 | ||||||
Frem Odense | 1:23.06 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 358 | 1:16.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:16.00 | |||||||||
4 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 350 | 1:17.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.38 | |||||||||
5 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 339 | 1:17.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:30.42 | |||||||||
6 | Johannes Due Jessen | 2008 | 339 | 1:17.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:38.29 | |||||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | 336 | 1:18.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 326 | 1:18.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
9 | Ivan Pedersen | 2008 | 324 | 1:19.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
10 | Marius Lundsfryd | 2008 | 314 | 1:19.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Bøttiger | 2008 | 313 | 1:19.92 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
12 | Edvin Smajic | 2008 | 300 | 1:21.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.25 | |||||||||
13 | Noah Bie Bock | 2008 | 296 | 1:21.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
14 | Adam Bisgaard | 2008 | 294 | 1:21.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.64 | |||||||||
15 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 292 | 1:21.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.26 | |||||||||
16 | Albert Olesen | 2008 | 288 | 1:22.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
17 | Gustav Hansen | 2008 | 286 | 1:22.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.85 | |||||||||
18 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 286 | 1:22.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
19 | Joakim Kristensen | 2008 | 284 | 1:22.58 | ||||||
DeltaSwim | 1:22.69 | |||||||||
20 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 283 | 1:22.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 281 | 1:22.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 274 | 1:23.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
23 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 261 | 1:24.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 250 | 1:26.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.63 | |||||||||
25 | Rasmus Bjerre | 2008 | 246 | 1:26.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Johannes Ravn | 2008 | 225 | 1:29.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.30 | |||||||||
27 | William Hother Jensen | 2008 | 181 | 1:35.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:05.12 | |||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | ej forts. bev. 75 m | ||||||
Frem Odense | 1:34.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 359 | 38.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | 350 | 39.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 349 | 39.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
4 | Conrad Johansen | 2008 | 317 | 40.38 | ||||||
Frem Odense | 40.70 | |||||||||
5 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 310 | 40.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.58 | |||||||||
6 | Ivan Pedersen | 2008 | 305 | 40.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
7 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | 296 | 41.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | 47.96 | |||||||||
8 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 294 | 41.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Bøttiger | 2008 | 290 | 41.62 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
10 | Noah Bie Bock | 2008 | 276 | 42.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.52 | |||||||||
11 | Adam Bisgaard | 2008 | 272 | 42.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.07 | |||||||||
12 | Gustav Hansen | 2008 | 267 | 42.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.31 | |||||||||
13 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 263 | 42.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
14 | Joakim Kristensen | 2008 | 262 | 43.03 | ||||||
DeltaSwim | 44.11 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 260 | 43.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.47 | |||||||||
16 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 253 | 43.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Edvin Smajic | 2008 | 247 | 43.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 49.93 | |||||||||
18 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 247 | 43.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
19 | Johannes Due Jessen | 2008 | 244 | 44.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.36 | |||||||||
20 | Albert Olesen | 2008 | 239 | 44.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
21 | Marius Lundsfryd | 2008 | 239 | 44.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 239 | 44.39 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.95 | |||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 237 | 44.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.39 | |||||||||
24 | William Hother Jensen | 2008 | 235 | 44.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
25 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 224 | 45.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.10 | |||||||||
26 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 196 | 47.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Bjerre | 2008 | 151 | 51.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 130 | 54.28 | ||||||
Frem Odense | 56.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |