Resultater for Øst Årgang 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 29 juni 2021 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2021 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 655 | 1:10.53 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | 637 | 1:11.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.84 | |||||||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | 623 | 1:11.75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.56 | |||||||||
4 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 613 | 1:12.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.81 | |||||||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 606 | 1:12.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
6 | Tess van der Laan | 2008 | 589 | 1:13.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.23 | |||||||||
7 | Isabella Flach | 2008 | 581 | 1:13.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.57 | |||||||||
8 | Silje Rasmussen | 2008 | 578 | 1:13.55 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
9 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 576 | 1:13.63 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
10 | Ella Stensgaard | 2008 | 565 | 1:14.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
11 | Amelia Eriksen | 2008 | 563 | 1:14.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
12 | Freja Kobbernagel | 2008 | 557 | 1:14.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.54 | |||||||||
13 | Amanda Liechti | 2008 | 556 | 1:14.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
14 | Alberte Stub | 2008 | 541 | 1:15.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.64 | |||||||||
15 | Wilma Berg | 2008 | 523 | 1:16.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
16 | Anja Englert | 2008 | 521 | 1:16.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.34 | |||||||||
17 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 518 | 1:16.26 | ||||||
Svøm Slagelse Korsør | 1:15.28 | |||||||||
18 | Sophia Zøllner | 2008 | 511 | 1:16.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
19 | Liva Friche Christensen | 2008 | 505 | 1:16.94 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
20 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 494 | 1:17.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
21 | Ida Mathiesen | 2008 | 494 | 1:17.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
22 | Louise Olsen | 2008 | 492 | 1:17.62 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
23 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 491 | 1:17.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
24 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 489 | 1:17.76 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
25 | Laura Klug Christensen | 2008 | 489 | 1:17.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
26 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 477 | 1:18.41 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
27 | Sofie Leidecker | 2008 | 471 | 1:18.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.40 | |||||||||
28 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 467 | 1:18.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.28 | |||||||||
29 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 464 | 1:19.14 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 1:16.30 | |||||||||
30 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 462 | 1:19.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
31 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 457 | 1:19.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.83 | |||||||||
32 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 454 | 1:19.72 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
33 | Ida Hinchely | 2008 | 445 | 1:20.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.88 | |||||||||
34 | Johanne Højer | 2008 | 439 | 1:20.58 | ||||||
A6 JGI-Swim | 1:24.43 | |||||||||
35 | Laura Bach Mindested | 2008 | 435 | 1:20.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.64 | |||||||||
36 | Anne-Maj Framke | 2008 | 429 | 1:21.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.58 | |||||||||
37 | Vigga Jørgensen | 2008 | 427 | 1:21.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
38 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 415 | 1:22.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
39 | Thilde Gammelvind | 2008 | 411 | 1:22.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.35 | |||||||||
40 | Simone Stenberg | 2008 | 409 | 1:22.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.49 | |||||||||
41 | Anna Sofie Skov | 2008 | 395 | 1:23.46 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
42 | Sofie Lykke | 2008 | 354 | 1:26.57 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.33 | |||||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 juni 2021 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |