Tulokset Danish Open 2021 - Stævne 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Indledende mandag A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
853 |
58.49 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
835 |
58.90 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
787 |
1:00.07 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
766 |
1:00.63 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
756 |
1:00.88 |
+2.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
732 |
1:01.55 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
728 |
1:01.66 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
716 |
1:01.99 |
+3.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
697 |
1:02.56 |
+4.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
695 |
1:02.63 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
693 |
1:02.68 |
+4.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.93 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
664 |
1:03.58 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
651 |
1:04.00 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
648 |
1:04.11 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
637 |
1:04.45 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
633 |
1:04.59 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
554 |
1:07.55 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|