Results for Danish Open 2021 - Stævne 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
776 |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
740 |
32.50 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
732 |
32.61 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
732 |
32.62 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
721 |
32.78 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
735 |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
701 |
33.09 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
698 |
33.13 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
685 |
33.34 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.77 |
669 |
33.60 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
655 |
33.84 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:26.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|