2021-05-07   06:18:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Jyväskylä Time Trial

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani 0.70 27.40
2 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 0.69 27.48 +0.08
3 Emilia Isoviita 2007 Kampuksen Plaani 0.75 28.58 +1.18
4 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani 30.47 +3.07
5 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 31.33 +3.93
6 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani 0.76 31.98 +4.58
7 Sanni Rintanen 2006 Swimming Jyväskylä 0.43 33.01 +5.61
8 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 0.76 33.50 +6.10
9 Veera Mäkelä 2007 Swimming Jyväskylä 0.73 34.67 +7.27
10 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä 0.74 34.72 +7.32
11 Saimi Kankainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.82 39.58 +12.18
12 Amelia Suvanto 2010 Swimming Jyväskylä 49.56 +22.16
13 Hertta Pakarinen 2010 Swimming Jyväskylä 50.68 +23.28
14 Helmi Kimari 2010 Swimming Jyväskylä 56.82 +29.42
15 Anna Mangeloja 2011 Swimming Jyväskylä 0.92 57.02 +29.62
16 Lotte Telakoski 2012 Swimming Jyväskylä 58.59 +31.19
Laji virallinen: 27.2.2021 10:08:13
27-02-2021 10:08:19 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere 0.74 24.01
2 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere 0.75 24.82 +0.81
3 Atte Mikael Lindholm 2001 Swimming Jyväskylä 0.51 25.31 +1.30
4 Julius Nyberg 2002 Kampuksen Plaani 25.35 +1.34
5 Samuli Korpi 1997 Kampuksen Plaani 0.78 25.40 +1.39
6 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.70 25.83 +1.82
7 Sisu Sorri 2005 Kampuksen Plaani 26.72 +2.71
8 Janne Virtanen 1964 Speedo Masters Finland 0.74 26.75 +2.74
9 Jaakko Lehvonen 2002 Kampuksen Plaani 0.67 27.30 +3.29
10 Aleksanteri Nissinen 2005 Kampuksen Plaani 0.64 29.17 +5.16
11 Väinö Harvia 2007 Swimming Jyväskylä 0.55 29.38 +5.37
12 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi 0.64 29.67 +5.66
13 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 0.47 30.39 +6.38
14 Niilo Kankainen 2008 Swimming Jyväskylä 0.69 30.66 +6.65
15 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 0.57 31.04 +7.03
16 Eelis Telakoski 2007 Swimming Jyväskylä 0.63 32.89 +8.88
17 Markus Ronkainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.81 33.32 +9.31
18 Lauri Korppinen 2009 Swimming Jyväskylä 35.35 +11.34
19 Alexander Periainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.78 35.41 +11.40
20 Emil Österberg 2008 Swimming Jyväskylä 0.78 36.76 +12.75
21 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.97 36.91 +12.90
22 Eero Huuska 2010 Swimming Jyväskylä 40.91 +16.90
23 RIKU KUKKONEN 2010 Swimming Jyväskylä 0.61 41.32 +17.31
24 Sisu Hietala 2009 Swimming Jyväskylä 41.53 +17.52
25 Henrik Mikkonen 2010 Swimming Jyväskylä 45.75 +21.74
26 Noel Kuusenmäki 2010 Swimming Jyväskylä 46.79 +22.78
27 Jalmari Mäkinen 2010 Swimming Jyväskylä 0.83 47.48 +23.47
28 Daniel Benamar 2012 Swimming Jyväskylä 0.81 48.89 +24.88
29 Julius Keralampi 2011 Swimming Jyväskylä 50.80 +26.79
30 Mikael Kukkola 2012 Swimming Jyväskylä 0.97 54.91 +30.90
Laji virallinen: 27.2.2021 10:15:05
27-02-2021 10:36:32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani 0.71 28.54
2 Hanna Hammar 1998 Uinti Tampere 0.57 29.26 +0.72
3 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 0.69 29.32 +0.78
4 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani 0.70 29.62 +1.08
5 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 0.74 31.09 +2.55
6 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani 0.76 31.53 +2.99
7 Anni-Maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 32.39 +3.85
8 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi 0.68 32.41 +3.87
9 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani 0.76 34.28 +5.74
10 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 35.00 +6.46
11 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 36.96 +8.42
12 Maria-Sofia Kajosmäki 2006 Swimming Jyväskylä 0.77 37.20 +8.66
13 Julia Lampinen 2009 Kampuksen Plaani 0.70 37.22 +8.68
14 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä 44.47 +15.93
15 Netta Raatikainen 2010 Swimming Jyväskylä 0.67 47.83 +19.29
16 Noora Ruuskanen 2010 Swimming Jyväskylä 0.78 50.50 +21.96
17 Unna Tourunen 2010 Swimming Jyväskylä 0.60 56.57 +28.03
18 Eeva Pirttimäki 2009 Swimming Jyväskylä 0.83 1:05.14 +36.60
Laji virallinen: 27.2.2021 10:20:57
27-02-2021 10:38:49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Teemu Vuorela 1994 Swimming Jyväskylä 0.72 25.07
Entry time: 26.30 (-1.23)
2 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere 0.71 25.48 +0.41
Entry time: 24.37 (+1.11)
3 Mikael Laakso 1997 Race Club Sveitsi 0.63 26.20 +1.13
Entry time: 25.84 (+0.36)
4 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere 0.58 27.07 +2.00
Entry time: 26.34 (+0.73)
5 Samuli Korpi 1997 Kampuksen Plaani 0.75 27.92 +2.85
Entry time: 27.41 (+0.51)
6 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.69 28.25 +3.18
Entry time: 27.63 (+0.62)
7 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 0.69 28.26 +3.19
Entry time: 28.06 (+0.20)
8 Sisu Sorri 2005 Kampuksen Plaani 0.69 28.59 +3.52
Entry time: 28.21 (+0.38)
9 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani 0.50 29.46 +4.39
Entry time: 29.99 (-0.53)
10 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 0.63 29.54 +4.47
Entry time: 30.73 (-1.19)
11 Elias Päivinen 1997 Kampuksen Plaani 0.75 29.75 +4.68
Entry time: 27.44 (+2.31)
12 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 0.63 30.59 +5.52
Entry time: 32.04 (-1.45)
13 Aleksi Metsäpelto 2006 Swimming Jyväskylä 31.86 +6.79
Entry time: 32.18 (-0.32)
14 Aleksanteri Nissinen 2005 Kampuksen Plaani 0.53 32.53 +7.46
Entry time: 31.06 (+1.47)
15 Pyry Laurikainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.68 33.01 +7.94
Entry time: 33.90 (-0.89)
16 Ruben Honko 2006 Swimming Jyväskylä 0.56 33.05 +7.98
Entry time: 34.65 (-1.60)
17 Aaro Viitanen 2007 Swimming Jyväskylä 0.81 33.61 +8.54
Entry time: 35.89 (-2.28)
18 Aleksi Kaidesoja 1997 Swimming Jyväskylä 0.77 36.21 +11.14
Entry time: 35.32 (+0.89)
19 Mikael Myhkyrä 2006 Swimming Jyväskylä 0.75 36.49 +11.42
Entry time: 37.17 (-0.68)
20 Aleksi Kukkola 2009 Swimming Jyväskylä 40.66 +15.59
Entry time: 44.29 (-3.63)
21 Olli Ruuskanen 2008 Swimming Jyväskylä 42.20 +17.13
Entry time: 45.76 (-3.56)
22 Verneri Eronen 2002 Swimming Jyväskylä 0.77 48.29 +23.22
Entry time: 45.13 (+3.16)
23 Johannes Jukola 2007 Swimming Jyväskylä 0.78 53.28 +28.21
Entry time: 53.40 (-0.12)
Laji virallinen: 27.2.2021 11:24:42
27-02-2021 13:12:12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aada-Julia Laakso 2007 Kampuksen Plaani 0.69 1:18.03
Entry time: 1:19.37 (-1.34)
50m: 38.30
100m: 1:18.03
(39.73)
2 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 0.67 1:19.73 +1.70
Entry time: 1:22.39 (-2.66)
50m: 38.05
100m: 1:19.73
(41.68)
3 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 0.63 1:24.99 +6.96
Entry time: 1:27.14 (-2.15)
50m: 41.01
100m: 1:24.99
(43.98)
4 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 0.61 1:28.66 +10.63
Entry time: 1:24.39 (+4.27)
50m: 42.60
100m: 1:28.66
(46.06)
5 Elle Aaltonen 2010 Swimming Jyväskylä 0.65 1:47.98 +29.95
50m: 51.79
100m: 1:47.98
(56.19)
6 Lotta Koponen 2010 Swimming Jyväskylä 0.77 1:54.36 +36.33
50m: 54.47
100m: 1:54.36
(59.89)
Laji virallinen: 27.2.2021 11:25:14
27-02-2021 13:12:15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eelis Telakoski 2007 Swimming Jyväskylä 0.72 1:21.72
Entry time: 1:31.76 (-10.04)
50m: 39.97
100m: 1:21.72
(41.75)
2 Joona Talvensaari 2009 Swimming Jyväskylä 0.71 1:38.51 +16.79
Entry time: 1:38.60 (-0.09)
50m: 49.62
100m: 1:38.51
(48.89)
3 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.86 1:44.73 +23.01
Entry time: 1:51.89 (-7.16)
50m: 49.61
100m: 1:44.73
(55.12)
Laji virallinen: 27.2.2021 11:25:50
27-02-2021 13:12:18 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oona Keula 2008 Swimming Jyväskylä 0.79 3:35.22
Entry time: 3:34.22 (+1.00)
50m: 48.17
100m: 1:42.32
(54.15)
150m: 2:38.20
(55.88)
200m: 3:35.22
(57.02)
2 Noela Salokangas 2008 Swimming Jyväskylä 3:52.01 +16.79
Entry time: 3:59.77 (-7.76)
50m: 48.21
100m: 1:46.99
(58.78)
150m: 2:49.87
(1:02.88)
200m: 3:52.01
(1:02.14)
Laji virallinen: 27.2.2021 11:36:52
27-02-2021 13:12:23 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi 0.66 3:03.36
Entry time: 2:53.67 (+9.69)
50m: 42.08
100m: 1:29.26
(47.18)
150m: 2:15.49
(46.23)
200m: 3:03.36
(47.87)
2 Onni Eronen 2006 Swimming Jyväskylä 3:10.76 +7.40
50m: 44.05
100m: 1:33.75
(49.70)
150m: 2:22.68
(48.93)
200m: 3:10.76
(48.08)
3 Urho Ruuska 2009 Swimming Jyväskylä 0.65 3:18.85 +15.49
Entry time: 3:25.43 (-6.58)
50m: 44.51
100m: 1:35.48
(50.97)
150m: 2:28.14
(52.66)
200m: 3:18.85
(50.71)
4 Maxim Loboda 2009 Swimming Jyväskylä 0.68 4:19.20 +1:15.84
Entry time: 4:31.72 (-12.52)
50m: 55.61
100m: 2:03.11
(1:07.50)
150m: 3:11.98
(1:08.87)
200m: 4:19.20
(1:07.22)
Laji virallinen: 27.2.2021 11:37:21
27-02-2021 13:12:26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani 0.74 5:11.07
Entry time: 5:20.09 (-9.02)
50m: 34.40
100m: 1:13.54
(39.14)
150m: 1:53.52
(39.98)
200m: 2:33.82
(40.30)
250m: 3:13.23
(39.41)
300m: 3:53.32
(40.09)
350m: 4:33.31
(39.99)
400m: 5:11.07
(37.76)
2 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 0.62 5:18.71 +7.64
Entry time: 5:21.37 (-2.66)
50m: 35.71
100m: 1:14.41
(38.70)
150m: 1:54.92
(40.51)
200m: 2:35.56
(40.64)
250m: 3:16.31
(40.75)
300m: 3:57.62
(41.31)
350m: 4:38.48
(40.86)
400m: 5:18.71
(40.23)
3 Unna Tourunen 2010 Swimming Jyväskylä 0.72 6:14.70 +1:03.63
Entry time: 6:47.66 (-32.96)
50m: 40.40
100m: 1:27.52
(47.12)
150m: 2:15.85
(48.33)
200m: 3:05.30
(49.45)
250m: 3:53.07
(47.77)
300m: 4:41.47
(48.40)
350m: 5:28.37
(46.90)
400m: 6:14.70
(46.33)
4 Noora Ruuskanen 2010 Swimming Jyväskylä 6:23.45 +1:12.38
50m: 43.18
100m: 1:32.12
(48.94)
150m: 2:22.50
(50.38)
200m: 3:12.09
(49.59)
250m: 3:59.93
(47.84)
300m: 4:48.78
(48.85)
350m: 5:36.89
(48.11)
400m: 6:23.45
(46.56)
5 Netta Raatikainen 2010 Swimming Jyväskylä 6:38.39 +1:27.32
Entry time: 7:15.28 (-36.89)
50m: 44.92
100m: 1:35.27
(50.35)
150m: 2:26.85
(51.58)
200m: 3:17.51
(50.66)
250m: 4:09.44
(51.93)
300m: 4:59.63
(50.19)
350m: 5:49.36
(49.73)
400m: 6:38.39
(49.03)
6 Eeva Pirttimäki 2009 Swimming Jyväskylä 7:01.15 +1:50.08
Entry time: 7:18.40 (-17.25)
50m: 45.37
100m: 1:39.49
(54.12)
150m: 2:31.87
(52.38)
200m: 3:24.55
(52.68)
250m: 4:20.85
(56.30)
300m: 5:14.36
(53.51)
350m: 6:09.13
(54.77)
400m: 7:01.15
(52.02)
7 Saimi Kankainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.93 7:10.91 +1:59.84
50m: 46.15
100m: 1:41.81
(55.66)
150m: 2:38.40
(56.59)
200m: 3:35.50
(57.10)
250m: 4:31.55
(56.05)
300m: 5:29.28
(57.73)
350m: 6:21.92
(52.64)
400m: 7:10.91
(48.99)
8 Elle Aaltonen 2010 Swimming Jyväskylä 7:31.72 +2:20.65
50m: 50.04
100m: 1:45.45
(55.41)
150m: 2:43.32
(57.87)
200m: 3:42.37
(59.05)
250m: 4:41.64
(59.27)
300m: 5:42.66
(1:01.02)
350m: 6:39.50
(56.84)
400m: 7:31.72
(52.22)
9 Noela Salokangas 2008 Swimming Jyväskylä 0.80 7:41.07 +2:30.00
50m: 45.24
100m: 1:41.02
(55.78)
150m: 2:40.44
(59.42)
200m: 3:42.17
(1:01.73)
250m: 4:44.72
(1:02.55)
300m: 5:46.52
(1:01.80)
350m: 6:46.20
(59.68)
400m: 7:41.07
(54.87)
Laji virallinen: 27.2.2021 12:07:39
27-02-2021 13:12:30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 0.69 4:33.27
Entry time: 4:40.49 (-7.22)
50m: 30.88
100m: 1:04.63
(33.75)
150m: 1:39.54
(34.91)
200m: 2:14.86
(35.32)
250m: 2:50.05
(35.19)
300m: 3:24.63
(34.58)
350m: 3:59.72
(35.09)
400m: 4:33.27
(33.55)
2 Niilo Kankainen 2008 Swimming Jyväskylä 0.72 5:08.92 +35.65
Entry time: 5:25.91 (-16.99)
50m: 34.36
100m: 1:13.34
(38.98)
150m: 1:52.30
(38.96)
200m: 2:32.30
(40.00)
250m: 3:12.20
(39.90)
300m: 3:51.18
(38.98)
350m: 4:29.90
(38.72)
400m: 5:08.92
(39.02)
3 Veit Lerche 2005 Swimming Jyväskylä 0.77 5:13.38 +40.11
50m: 32.19
100m: 1:09.70
(37.51)
150m: 1:49.90
(40.20)
200m: 2:31.48
(41.58)
250m: 3:12.73
(41.25)
300m: 3:54.19
(41.46)
350m: 4:35.24
(41.05)
400m: 5:13.38
(38.14)
4 Urho Ruuska 2009 Swimming Jyväskylä 0.67 5:36.66 +1:03.39
Entry time: 5:53.22 (-16.56)
50m: 36.64
100m: 1:18.89
(42.25)
150m: 2:02.39
(43.50)
200m: 2:45.61
(43.22)
250m: 3:28.83
(43.22)
300m: 4:11.96
(43.13)
350m: 4:54.77
(42.81)
400m: 5:36.66
(41.89)
5 Olli Ruuskanen 2008 Swimming Jyväskylä 5:59.58 +1:26.31
Entry time: 6:01.13 (-1.55)
50m: 38.98
100m: 1:24.70
(45.72)
150m: 2:11.02
(46.32)
200m: 2:57.85
(46.83)
250m: 3:44.11
(46.26)
300m: 4:30.90
(46.79)
350m: 5:16.88
(45.98)
400m: 5:59.58
(42.70)
6 Aleksi Kukkola 2009 Swimming Jyväskylä 0.77 6:01.28 +1:28.01
Entry time: 6:02.18 (-0.90)
50m: 37.37
100m: 1:21.69
(44.32)
150m: 2:08.25
(46.56)
200m: 2:54.91
(46.66)
250m: 3:41.78
(46.87)
300m: 4:28.90
(47.12)
350m: 5:15.37
(46.47)
400m: 6:01.28
(45.91)
7 Markus Ronkainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.83 6:03.85 +1:30.58
50m: 36.32
100m: 1:18.67
(42.35)
150m: 2:03.94
(45.27)
200m: 2:52.22
(48.28)
250m: 3:40.60
(48.38)
300m: 4:29.92
(49.32)
350m: 5:17.54
(47.62)
400m: 6:03.85
(46.31)
8 Alexander Periainen 2007 Swimming Jyväskylä 0.83 6:11.30 +1:38.03
Entry time: 6:11.87 (-0.57)
50m: 40.90
100m: 1:27.31
(46.41)
150m: 2:14.95
(47.64)
200m: 3:02.91
(47.96)
250m: 3:52.06
(49.15)
300m: 4:40.49
(48.43)
350m: 5:27.50
(47.01)
400m: 6:11.30
(43.80)
9 Lauri Korppinen 2009 Swimming Jyväskylä 0.42 6:29.66 +1:56.39
Entry time: 7:10.37 (-40.71)
50m: 41.17
100m: 1:29.68
(48.51)
150m: 2:18.88
(49.20)
200m: 3:09.67
(50.79)
250m: 4:00.29
(50.62)
300m: 4:51.54
(51.25)
350m: 5:42.08
(50.54)
400m: 6:29.66
(47.58)
10 Otto Saukkonen 1997 Swimming Jyväskylä 0.78 6:36.31 +2:03.04
50m: 41.55
100m: 1:29.55
(48.00)
150m: 2:19.56
(50.01)
200m: 3:11.18
(51.62)
250m: 4:03.88
(52.70)
300m: 4:58.06
(54.18)
350m: 5:47.28
(49.22)
400m: 6:36.31
(49.03)
11 Joona Talvensaari 2009 Swimming Jyväskylä 0.66 6:40.91 +2:07.64
Entry time: 6:39.34 (+1.57)
50m: 43.22
100m: 1:32.84
(49.62)
150m: 2:24.31
(51.47)
200m: 3:16.19
(51.88)
250m: 4:09.07
(52.88)
300m: 5:02.19
(53.12)
350m: 5:52.35
(50.16)
400m: 6:40.91
(48.56)
12 Emil Österberg 2008 Swimming Jyväskylä 0.66 6:42.95 +2:09.68
50m: 40.76
100m: 1:30.97
(50.21)
150m: 2:20.73
(49.76)
200m: 3:14.30
(53.57)
250m: 4:06.87
(52.57)
300m: 5:01.31
(54.44)
350m: 5:53.38
(52.07)
400m: 6:42.95
(49.57)
13 Maxim Loboda 2009 Swimming Jyväskylä 0.67 7:09.00 +2:35.73
50m: 44.51
100m: 1:38.64
(54.13)
150m: 2:34.92
(56.28)
200m: 3:30.18
(55.26)
250m: 4:27.03
(56.85)
300m: 5:24.01
(56.98)
350m: 6:19.97
(55.96)
400m: 7:09.00
(49.03)
14 Sisu Hietala 2009 Swimming Jyväskylä 0.87 7:14.12 +2:40.85
50m: 45.74
100m: 1:40.82
(55.08)
150m: 2:38.28
(57.46)
200m: 3:34.85
(56.57)
250m: 4:32.77
(57.92)
300m: 5:28.60
(55.83)
350m: 6:23.07
(54.47)
400m: 7:14.12
(51.05)
15 Johannes Jukola 2007 Swimming Jyväskylä 0.84 7:15.74 +2:42.47
50m: 45.83
100m: 1:39.48
(53.65)
150m: 2:35.14
(55.66)
200m: 3:31.56
(56.42)
250m: 4:29.37
(57.81)
300m: 5:25.91
(56.54)
350m: 6:22.81
(56.90)
400m: 7:15.74
(52.93)
16 RIKU KUKKONEN 2010 Swimming Jyväskylä 0.65 7:34.41 +3:01.14
Entry time: 7:56.41 (-22.00)
50m: 47.87
100m: 1:46.03
(58.16)
150m: 2:45.36
(59.33)
200m: 3:45.35
(59.99)
250m: 4:45.23
(59.88)
300m: 5:43.07
(57.84)
350m: 6:40.98
(57.91)
400m: 7:34.41
(53.43)
Laji virallinen: 27.2.2021 12:28:49
27-02-2021 13:12:35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 11, 800m Vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anni-Maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 0.71 10:17.89
Entry time: 10:23.65 (-5.76)
50m: 34.47
100m: 1:11.89
(37.42)
150m: 1:50.44
(38.55)
200m: 2:29.75
(39.31)
250m: 3:09.12
(39.37)
300m: 3:48.65
(39.53)
350m: 4:28.38
(39.73)
400m: 5:07.60
(39.22)
450m: 5:46.81
(39.21)
500m: 6:25.73
(38.92)
550m: 7:04.25
(38.52)
600m: 7:43.28
(39.03)
650m: 8:22.01
(38.73)
700m: 9:01.71
(39.70)
750m: 9:40.24
(38.53)
800m: 10:17.89
(37.65)
2 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä 0.71 10:22.85 +4.96
Entry time: 10:42.43 (-19.58)
50m: 34.14
100m: 1:11.24
(37.10)
150m: 1:49.31
(38.07)
200m: 2:28.32
(39.01)
250m: 3:07.39
(39.07)
300m: 3:47.11
(39.72)
350m: 4:26.50
(39.39)
400m: 5:06.27
(39.77)
450m: 5:45.31
(39.04)
500m: 6:25.15
(39.84)
550m: 7:04.36
(39.21)
600m: 7:44.68
(40.32)
650m: 8:24.48
(39.80)
700m: 9:04.56
(40.08)
750m: 9:44.50
(39.94)
800m: 10:22.85
(38.35)
3 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 0.77 10:53.67 +35.78
Entry time: 11:18.07 (-24.40)
50m: 35.78
100m: 1:15.59
(39.81)
150m: 1:56.37
(40.78)
200m: 2:37.70
(41.33)
250m: 3:19.65
(41.95)
300m: 4:01.25
(41.60)
350m: 4:42.66
(41.41)
400m: 5:24.32
(41.66)
450m: 6:05.51
(41.19)
500m: 6:47.66
(42.15)
550m: 7:29.46
(41.80)
600m: 8:11.60
(42.14)
650m: 8:52.98
(41.38)
700m: 9:34.89
(41.91)
750m: 10:15.09
(40.20)
800m: 10:53.67
(38.58)
4 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 0.75 11:33.23 +1:15.34
50m: 39.11
100m: 1:22.91
(43.80)
150m: 2:07.05
(44.14)
200m: 2:52.03
(44.98)
250m: 3:36.60
(44.57)
300m: 4:19.90
(43.30)
350m: 5:04.25
(44.35)
400m: 5:47.89
(43.64)
450m: 6:31.71
(43.82)
500m: 7:15.67
(43.96)
550m: 8:00.04
(44.37)
600m: 8:43.97
(43.93)
650m: 9:26.84
(42.87)
700m: 10:09.88
(43.04)
750m: 10:52.74
(42.86)
800m: 11:33.23
(40.49)
5 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 11:33.57 +1:15.68
Entry time: 11:24.78 (+8.79)
50m: 36.67
100m: 1:18.52
(41.85)
150m: 2:00.85
(42.33)
200m: 2:43.49
(42.64)
250m: 3:26.93
(43.44)
300m: 4:10.48
(43.55)
350m: 4:53.61
(43.13)
400m: 5:37.37
(43.76)
450m: 6:21.19
(43.82)
500m: 7:05.63
(44.44)
550m: 7:50.40
(44.77)
600m: 8:36.03
(45.63)
650m: 9:20.65
(44.62)
700m: 10:05.50
(44.85)
750m: 10:49.58
(44.08)
800m: 11:33.57
(43.99)
6 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 11:37.93 +1:20.04
50m: 37.22
100m: 1:19.45
(42.23)
150m: 2:03.88
(44.43)
200m: 2:48.18
(44.30)
250m: 3:33.20
(45.02)
300m: 4:18.10
(44.90)
350m: 5:03.18
(45.08)
400m: 5:47.65
(44.47)
450m: 6:32.63
(44.98)
500m: 7:16.82
(44.19)
550m: 8:01.18
(44.36)
600m: 8:45.65
(44.47)
650m: 9:29.69
(44.04)
700m: 10:13.41
(43.72)
750m: 10:56.35
(42.94)
800m: 11:37.93
(41.58)
7 Ronja Halinen 2007 Swimming Jyväskylä 0.78 11:38.17 +1:20.28
Entry time: 11:33.94 (+4.23)
50m: 37.31
100m: 1:18.90
(41.59)
150m: 2:00.85
(41.95)
200m: 2:43.91
(43.06)
250m: 3:27.63
(43.72)
300m: 4:10.77
(43.14)
350m: 4:56.43
(45.66)
400m: 5:40.63
(44.20)
450m: 6:25.14
(44.51)
500m: 7:10.26
(45.12)
550m: 7:56.06
(45.80)
600m: 8:42.04
(45.98)
650m: 9:27.24
(45.20)
700m: 10:12.40
(45.16)
750m: 10:57.20
(44.80)
800m: 11:38.17
(40.97)
8 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 0.75 11:40.71 +1:22.82
50m: 37.28
100m: 1:20.18
(42.90)
150m: 2:05.99
(45.81)
200m: 2:50.85
(44.86)
250m: 3:36.52
(45.67)
300m: 4:21.14
(44.62)
350m: 5:05.61
(44.47)
400m: 5:49.24
(43.63)
450m: 6:34.43
(45.19)
500m: 7:17.62
(43.19)
550m: 8:03.19
(45.57)
600m: 8:48.03
(44.84)
650m: 9:31.91
(43.88)
700m: 10:14.27
(42.36)
750m: 10:58.56
(44.29)
800m: 11:40.71
(42.15)
9 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä 0.76 12:37.46 +2:19.57
Entry time: 13:43.82 (-1:06.36)
50m: 40.53
100m: 1:27.40
(46.87)
150m: 2:14.78
(47.38)
200m: 3:02.75
(47.97)
250m: 3:51.19
(48.44)
300m: 4:39.37
(48.18)
350m: 5:28.54
(49.17)
400m: 6:16.98
(48.44)
450m: 7:05.09
(48.11)
500m: 7:54.14
(49.05)
550m: 8:42.97
(48.83)
600m: 9:31.25
(48.28)
650m: 10:19.58
(48.33)
700m: 11:06.05
(46.47)
750m: 11:52.53
(46.48)
800m: 12:37.46
(44.93)
10 Veera Mäkelä 2007 Swimming Jyväskylä 0.62 12:46.56 +2:28.67
Entry time: 13:07.32 (-20.76)
50m: 40.10
100m: 1:25.54
(45.44)
150m: 2:12.62
(47.08)
200m: 3:01.89
(49.27)
250m: 3:51.11
(49.22)
300m: 4:40.51
(49.40)
350m: 5:29.71
(49.20)
400m: 6:19.55
(49.84)
450m: 7:09.27
(49.72)
500m: 7:59.04
(49.77)
550m: 8:48.13
(49.09)
600m: 9:37.21
(49.08)
650m: 10:24.62
(47.41)
700m: 11:13.20
(48.58)
750m: 12:00.93
(47.73)
800m: 12:46.56
(45.63)
11 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä 0.75 12:47.35 +2:29.46
50m: 40.08
100m: 1:25.95
(45.87)
150m: 2:13.90
(47.95)
200m: 3:02.85
(48.95)
250m: 3:52.31
(49.46)
300m: 4:41.97
(49.66)
350m: 5:31.29
(49.32)
400m: 6:20.65
(49.36)
450m: 7:09.48
(48.83)
500m: 7:59.71
(50.23)
550m: 8:48.60
(48.89)
600m: 9:37.52
(48.92)
650m: 10:26.60
(49.08)
700m: 11:16.42
(49.82)
750m: 12:02.59
(46.17)
800m: 12:47.35
(44.76)
Laji virallinen: 27.2.2021 12:43:18
27-02-2021 13:11:34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 12, 800m Vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä 0.71 9:04.57
Entry time: 9:08.23 (-3.66)
50m: 29.64
100m: 1:02.72
(33.08)
150m: 1:36.12
(33.40)
200m: 2:09.97
(33.85)
250m: 2:43.54
(33.57)
300m: 3:17.45
(33.91)
350m: 3:51.57
(34.12)
400m: 4:25.94
(34.37)
450m: 5:00.43
(34.49)
500m: 5:34.85
(34.42)
550m: 6:09.51
(34.66)
600m: 6:44.32
(34.81)
650m: 7:19.62
(35.30)
700m: 7:55.03
(35.41)
750m: 8:30.65
(35.62)
800m: 9:04.57
(33.92)
2 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 0.56 9:32.90 +28.33
Entry time: 9:28.74 (+4.16)
50m: 30.48
100m: 1:04.08
(33.60)
150m: 1:38.59
(34.51)
200m: 2:14.02
(35.43)
250m: 2:49.85
(35.83)
300m: 3:25.48
(35.63)
350m: 4:01.63
(36.15)
400m: 4:38.12
(36.49)
450m: 5:14.72
(36.60)
500m: 5:51.42
(36.70)
550m: 6:28.25
(36.83)
600m: 7:05.27
(37.02)
650m: 7:42.97
(37.70)
700m: 8:19.95
(36.98)
750m: 8:56.91
(36.96)
800m: 9:32.90
(35.99)
3 Aleksi Metsäpelto 2006 Swimming Jyväskylä 10:28.06 +1:23.49
Entry time: 10:30.19 (-2.13)
50m: 32.41
100m: 1:10.33
(37.92)
150m: 1:49.57
(39.24)
200m: 2:28.87
(39.30)
250m: 3:09.00
(40.13)
300m: 3:49.54
(40.54)
350m: 4:30.02
(40.48)
400m: 5:10.58
(40.56)
450m: 5:51.17
(40.59)
500m: 6:31.68
(40.51)
550m: 7:11.83
(40.15)
600m: 7:51.97
(40.14)
650m: 8:31.94
(39.97)
700m: 9:11.81
(39.87)
750m: 9:50.61
(38.80)
800m: 10:28.06
(37.45)
4 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 0.60 10:29.68 +1:25.11
Entry time: 11:07.96 (-38.28)
50m: 34.03
100m: 1:12.09
(38.06)
150m: 1:51.02
(38.93)
200m: 2:30.41
(39.39)
250m: 3:10.02
(39.61)
300m: 3:49.97
(39.95)
350m: 4:29.88
(39.91)
400m: 5:09.80
(39.92)
450m: 5:49.87
(40.07)
500m: 6:30.04
(40.17)
550m: 7:10.10
(40.06)
600m: 7:50.45
(40.35)
650m: 8:30.22
(39.77)
700m: 9:10.84
(40.62)
750m: 9:51.36
(40.52)
800m: 10:29.68
(38.32)
5 Aaro Viitanen 2007 Swimming Jyväskylä 0.71 10:44.16 +1:39.59
Entry time: 12:11.45 (-1:27.29)
50m: 36.11
100m: 1:17.50
(41.39)
150m: 1:58.87
(41.37)
200m: 2:39.41
(40.54)
250m: 3:20.16
(40.75)
300m: 4:01.20
(41.04)
350m: 4:41.82
(40.62)
400m: 5:23.14
(41.32)
450m: 6:04.04
(40.90)
500m: 6:44.50
(40.46)
550m: 7:25.87
(41.37)
600m: 8:06.38
(40.51)
650m: 8:45.79
(39.41)
700m: 9:26.82
(41.03)
750m: 10:04.96
(38.14)
800m: 10:44.16
(39.20)
6 Pyry Laurikainen 2006 Swimming Jyväskylä 0.67 10:54.25 +1:49.68
Entry time: 11:40.22 (-45.97)
50m: 33.40
100m: 1:12.29
(38.89)
150m: 1:52.63
(40.34)
200m: 2:33.23
(40.60)
250m: 3:13.89
(40.66)
300m: 3:55.72
(41.83)
350m: 4:38.25
(42.53)
400m: 5:20.15
(41.90)
450m: 6:02.32
(42.17)
500m: 6:44.14
(41.82)
550m: 7:26.60
(42.46)
600m: 8:08.57
(41.97)
650m: 8:51.24
(42.67)
700m: 9:33.31
(42.07)
750m: 10:14.33
(41.02)
800m: 10:54.25
(39.92)
7 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 11:24.15 +2:19.58
50m: 38.00
100m: 1:21.73
(43.73)
150m: 2:05.71
(43.98)
200m: 2:50.28
(44.57)
250m: 3:34.14
(43.86)
300m: 4:18.60
(44.46)
350m: 5:02.43
(43.83)
400m: 5:47.18
(44.75)
450m: 6:30.04
(42.86)
500m: 7:14.10
(44.06)
550m: 7:57.43
(43.33)
600m: 8:40.49
(43.06)
650m: 9:22.74
(42.25)
700m: 10:04.92
(42.18)
750m: 10:45.89
(40.97)
800m: 11:24.15
(38.26)
8 Väinö Harvia 2007 Swimming Jyväskylä 0.71 11:28.61 +2:24.04
Entry time: 13:01.71 (-1:33.10)
50m: 37.69
100m: 1:20.71
(43.02)
150m: 2:05.21
(44.50)
200m: 2:49.31
(44.10)
250m: 3:33.79
(44.48)
300m: 4:18.09
(44.30)
350m: 5:02.00
(43.91)
400m: 5:45.56
(43.56)
450m: 6:29.35
(43.79)
500m: 7:12.83
(43.48)
550m: 7:56.13
(43.30)
600m: 8:39.82
(43.69)
650m: 9:22.79
(42.97)
700m: 10:05.22
(42.43)
750m: 10:47.38
(42.16)
800m: 11:28.61
(41.23)
9 Mikael Myhkyrä 2006 Swimming Jyväskylä 0.70 12:01.69 +2:57.12
50m: 38.12
100m: 1:21.00
(42.88)
150m: 2:06.33
(45.33)
200m: 2:52.08
(45.75)
250m: 3:38.40
(46.32)
300m: 4:24.18
(45.78)
350m: 5:09.68
(45.50)
400m: 5:55.23
(45.55)
450m: 6:41.48
(46.25)
500m: 7:27.38
(45.90)
550m: 8:13.77
(46.39)
600m: 8:59.82
(46.05)
650m: 9:45.82
(46.00)
700m: 10:30.78
(44.96)
750m: 11:16.46
(45.68)
800m: 12:01.69
(45.23)
10 Verneri Eronen 2002 Swimming Jyväskylä 0.71 12:45.44 +3:40.87
50m: 42.30
100m: 1:29.20
(46.90)
150m: 2:18.27
(49.07)
200m: 3:06.03
(47.76)
250m: 3:53.27
(47.24)
300m: 4:41.00
(47.73)
350m: 5:29.54
(48.54)
400m: 6:18.35
(48.81)
450m: 7:07.30
(48.95)
500m: 7:56.19
(48.89)
550m: 8:44.85
(48.66)
600m: 9:33.53
(48.68)
650m: 10:22.81
(49.28)
700m: 11:11.50
(48.69)
750m: 11:58.18
(46.68)
800m: 12:45.44
(47.26)
- Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 0.76 DNF
Laji virallinen: 27.2.2021 13:04:57
27-02-2021 13:12:08 Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 Lisensoitu: Swimming Jyväskylä
Document
Tulokset
Jyväskylä Time Trial
Paikka: Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Allas: 50m helmi 27, 2021 to helmi 27, 2021
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani 0.61 29.46
Entry time: 28.40 (+1.06)
2 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani 0.75 30.15 +0.69
Entry time: 29.36 (+0.79)
3 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani 0.58 30.93 +1.47
Entry time: 29.76 (+1.17)
4 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi 0.72 37.31 +7.85
Entry time: 34.90 (+2.41)
5 Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä 2010 Swimming Jyväskylä 0.70 53.47 +24.01
6 Anna Mangeloja 2011 Swimming Jyväskylä 0.89 54.61 +25.15
Entry time: 58.68 (-4.07)
7 Lilja Eskelinen 2011 Swimming Jyväskylä 0.71 57.09 +27.63
8 Lotte Telakoski 2012 Swimming Jyväskylä