2021-08-04   11:34:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  03 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    757  1:00.12  2:05.58  3:11.32    4:16.63   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:18.19                 
                     
Viktoria Freja Srensen  2004    752  1:00.43  2:05.74  3:11.69    4:17.12   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:32.03                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    695  1:01.33  2:08.70  3:16.82    4:24.07   
  Sigma Swim Birkerd  4:29.59                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    687  1:01.92  2:09.32  3:17.29    4:25.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:25.22                 
                     
Caroline Trjgaard  2005    668  1:02.21  2:09.91  3:18.01    4:27.59   
  Helsingr Svmmeklub  4:27.24                 
                     
Laura Marie Dige  2004    667  1:03.58  2:11.00  3:19.42    4:27.70   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  4:27.08                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    652  1:03.45  2:10.99  3:19.41    4:29.68   
  Aalborg Svmmeklub  4:31.63                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    639  1:03.74  2:12.87  3:22.02    4:31.46   
  Sllerd Svmmeklub  4:31.68                 
                     
Andrea Lindberg Vede  2006    636  1:04.59  2:13.86  3:24.09    4:31.87   
  Sigma Swim Allerd  4:34.42                 
                     
10  Anna Varming  2005    634  1:04.69  2:13.27  3:23.32    4:32.19   
  Viborg Svmme Klub  4:42.14                 
                     
11  SIF Bramm  2006    625  1:04.21  2:14.97  3:25.57    4:33.56   
  A6 Jgi-Swim  4:33.54                 
                     
12  Amalie Brammer Krgaard  2004    619  1:06.01  2:15.04  3:24.51    4:34.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:36.97                 
                     
13  Caroline Wiuff Jensen  2004    615  1:04.02  2:13.02  3:23.86    4:35.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:28.70                 
                     
14  Caroline Sofie Aagaard  2005    614  1:05.65  2:14.80  3:25.16    4:35.13   
  Sigma Swim Birkerd  4:39.88                 
                     
15  Fiona Andrea Have  2004    614  1:05.75  2:15.26  3:24.94    4:35.16   
  Lyngby Svmmeklub  4:32.22                 
                     
16  Aurelia Pedersen  2004    599  1:04.42  2:14.58  3:25.83    4:37.40   
  Vejle Svmmeklub  4:33.74                 
                     
17  Anne Thastrup-Hansen  2006    592  1:06.13  2:17.17  3:28.39    4:38.52   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
18  Maja Stamholt  2005    590  1:07.10  2:17.85  3:28.66    4:38.77   
  Haderslev Svmme Klub  4:46.95                 
                     
19  Ss Freund  2004    587  1:04.14  2:14.34  3:27.95    4:39.35   
  Esbjerg Svmmeklub  4:31.02                 
                     
20  Cille Winskov Rasmussen  2006    586  1:07.62  2:19.71  3:30.13    4:39.49   
  Swim Team Taastrup  4:41.47                 
                     
21  Silja Brage  2005    580  1:05.24  2:15.86  3:28.30    4:40.47   
  A6 Jgi-Swim  4:35.45                 
                     
22  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    572  1:06.74  2:16.43  3:28.18    4:41.72   
  Ringsted Svmme Klub  4:34.59                 
                     
23  Ella Gohr Metz  2005    568  1:07.19  2:19.55  3:30.86    4:42.44   
  Vest-Brndby  4:37.95                 
                     
24  Tilde Se Bach  2005    565  1:05.91  2:17.66  3:30.45    4:42.84   
  Thisted Svmmeklub  4:42.19                 
                     
25  Mia T. Klver-Kristensen  2004    564  1:05.31  2:16.52  3:29.19    4:42.97   
  H2Odense  4:36.27                 
                     
26  Annika Khn  2005    546  1:07.11  2:20.47  3:33.12    4:46.04   
  Swim Team Taastrup  4:45.35                 
                     
27  Filippa Eiler  2005    535  1:07.30  2:20.10  3:34.80    4:48.13   
  Svmmeklubben Mk 31  4:48.43                 
                     
28  Mathilde Holm Villadsen  2006    533  1:07.25  2:20.49  3:34.79    4:48.41   
  Solrd Svmmeklub  4:46.43                 
                     
29  Stella Demuth Andersen  2006    525  1:06.16  2:18.70  3:34.49    4:49.82   
  Gentofte Svmme Klub  4:49.56                 
                     
30  Anna Blom Bygum  2006    524  1:07.47  2:21.09  3:36.21    4:49.97   
  Vest-Brndby  4:47.74                 
                     
31  Maja Zastrojevic  2006    497  1:08.13  2:22.85  3:39.32    4:55.15   
  Svmmeklubben Mk 31  4:48.09                 
                     
Jaqueline Haack  2006                AKUT SYG 
  Solrd Svmmeklub  4:46.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner