Tulokset DMJ-K Piger
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
torsdag 09.30
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane Piger | Udskriftsdato | 03 december 2020 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2020 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 756 | 32.56 | 1:08.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.21 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 749 | 32.45 | 1:08.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.73 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 725 | 32.69 | 1:09.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 677 | 33.15 | 1:10.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.53 | |||||||||
5 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 663 | 34.09 | 1:11.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
5 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 663 | 33.58 | 1:11.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 631 | 33.82 | 1:12.70 | |||||
DeltaSwim | 1:14.97 | |||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 629 | 35.02 | 1:12.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
9 | Mette Holstein | 2005 | 629 | 34.40 | 1:12.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
10 | Ida Skov Kragh | 2006 | 625 | 34.28 | 1:12.92 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:11.73 | |||||||||
11 | Caroline Villum Færch | 2005 | 622 | 34.17 | 1:13.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.24 | |||||||||
12 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 621 | 34.46 | 1:13.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.75 | |||||||||
13 | Caroline Holm | 2004 | 620 | 34.12 | 1:13.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.40 | |||||||||
14 | Dagmar Boeck | 2004 | 615 | 33.67 | 1:13.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.77 | |||||||||
15 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 612 | 34.91 | 1:13.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.88 | |||||||||
16 | Freja Søndergaard | 2004 | 608 | 34.01 | 1:13.58 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.43 | |||||||||
17 | Eva Hjort | 2004 | 603 | 35.01 | 1:13.79 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.66 | |||||||||
18 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 590 | 35.47 | 1:14.31 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
19 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 586 | 35.40 | 1:14.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.02 | |||||||||
20 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 580 | 35.13 | 1:14.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
21 | Luanna Russo | 2006 | 570 | 35.20 | 1:15.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
22 | Cille Kirketerp | 2005 | 563 | 34.86 | 1:15.51 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | 1:17.14 | |||||||||
23 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 559 | 35.33 | 1:15.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.43 | |||||||||
24 | Asta Højberg | 2005 | 558 | 35.65 | 1:15.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.41 | |||||||||
25 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 553 | 35.88 | 1:15.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
26 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 552 | 35.42 | 1:15.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
27 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 550 | 36.28 | 1:16.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.01 | |||||||||
28 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 549 | 35.87 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | 1:18.00 | |||||||||
29 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 547 | 36.43 | 1:16.23 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
30 | Johanne Weber | 2005 | 546 | 35.24 | 1:16.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
31 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 543 | 35.79 | 1:16.40 | |||||
Gti - Greve | 1:17.96 | |||||||||
32 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 538 | 35.83 | 1:16.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
33 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 535 | 36.44 | 1:16.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
34 | Christine Mols | 2006 | 534 | 35.68 | 1:16.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.12 | |||||||||
35 | Sofie Larsen | 2006 | 534 | 35.75 | 1:16.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.93 | |||||||||
36 | Stella Harpøth | 2006 | 533 | 35.85 | 1:16.88 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
37 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 533 | 34.89 | 1:16.89 | |||||
Næstved IF | 1:16.22 | |||||||||
38 | Anja Xin Andersen | 2004 | 528 | 36.42 | 1:17.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.78 | |||||||||
39 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 526 | 36.62 | 1:17.23 | |||||
Gti - Greve | 1:17.04 | |||||||||
40 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 520 | 37.02 | 1:17.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.78 | |||||||||
41 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 519 | 36.72 | 1:17.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.09 | |||||||||
42 | Emily Reuter | 2006 | 517 | 36.54 | 1:17.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
43 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 517 | 36.36 | 1:17.69 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
44 | Laika Usinger | 2006 | 516 | 36.78 | 1:17.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.50 | |||||||||
45 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 516 | 36.98 | 1:17.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
46 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 513 | 36.50 | 1:17.85 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
47 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 510 | 36.75 | 1:18.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
48 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 509 | 36.93 | 1:18.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
49 | Johanna Rasmussen | 2006 | 505 | 36.40 | 1:18.27 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | 1:21.04 | |||||||||
50 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 505 | 36.62 | 1:18.28 | |||||
Gti - Greve | 1:20.83 | |||||||||
51 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 501 | 37.16 | 1:18.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
52 | Marie Jensen | 2005 | 496 | 36.97 | 1:18.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
53 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 487 | 37.76 | 1:19.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
54 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 482 | 36.39 | 1:19.48 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:16.84 | |||||||||
55 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 482 | 37.46 | 1:19.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
56 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 478 | 37.69 | 1:19.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.88 | |||||||||
57 | Karoline Hansfort | 2006 | 474 | 37.29 | 1:19.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.26 | |||||||||
58 | Freja Juul | 2006 | 463 | 37.86 | 1:20.57 | |||||
Næstved IF | 1:19.84 | |||||||||
59 | Annette Toft | 2006 | 462 | 38.04 | 1:20.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
60 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 461 | 36.75 | 1:20.72 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.59 | |||||||||
61 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 433 | 38.56 | 1:22.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.20 | |||||||||
62 | Henriette Roos | 2006 | 429 | 38.78 | 1:22.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
63 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 419 | 39.64 | 1:23.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.42 | |||||||||
- | Anna Bach | 2006 | AKUT SYG | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 december 2020 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:39 |