2021-08-04   11:34:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Lb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  03 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
Lb 7, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    756  32.56        1:08.43   
  Haderslev Svmme Klub  1:08.21                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    749  32.45        1:08.65   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:09.73                 
                     
Sara Damkjr Bartels  2004    725  32.69        1:09.39   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.51                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    677  33.15        1:10.99   
  Svmmeklubben S 68  1:11.53                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    663  34.09        1:11.50   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.56                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    663  33.58        1:11.50   
  Aalborg Svmmeklub  1:11.15                 
                     
Mathilde Thy Asmussen  2004    631  33.82        1:12.70   
  DeltaSwim  1:14.97                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    629  35.02        1:12.75   
  Vejle Svmmeklub  1:13.89                 
                     
Mette Holstein  2005    629  34.40        1:12.77   
  Silkeborg Svmmeklub  1:11.48                 
                     
10  Ida Skov Kragh  2006    625  34.28        1:12.92   
  A6 Slangerup Svmmeklub  1:11.73                 
                     
11  Caroline Villum Frch  2005    622  34.17        1:13.04   
  Helsingr Svmmeklub  1:15.24                 
                     
12  Olivia Hemmelff  2006    621  34.46        1:13.06   
  Ringe Svmme Klub  1:14.75                 
                     
13  Caroline Holm  2004    620  34.12        1:13.13   
  Kalundborg SK  1:12.40                 
                     
14  Dagmar Boeck  2004    615  33.67        1:13.31   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:12.77                 
                     
15  Dicte Skov Forsberg  2004    612  34.91        1:13.41   
  Viborg Svmme Klub  1:12.88                 
                     
16  Freja Sndergaard  2004    608  34.01        1:13.58   
  Vordingborg Svmme Klub  1:13.43                 
                     
17  Eva Hjort  2004    603  35.01        1:13.79   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:13.66                 
                     
18  Katrine Stoltenhoff  2006    590  35.47        1:14.31   
  Brdstrup Svmmeklub  1:18.14                 
                     
19  Rosa Marie Schousboe  2005    586  35.40        1:14.51   
  Horsens Svmmeklub  1:17.02                 
                     
20  Kristine Kipper Pedersen  2004    580  35.13        1:14.75   
  Nyborg Svmmeklub  1:17.05                 
                     
21  Luanna Russo  2006    570  35.20        1:15.17   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.90                 
                     
22  Cille Kirketerp  2005    563  34.86        1:15.51   
  Svmmeklubben Mk 31  1:17.14                 
                     
23  Nikoline R. Amstrup  2005    559  35.33        1:15.67   
  Sigma Swim Birkerd  1:14.43                 
                     
24  Asta Hjberg  2005    558  35.65        1:15.71   
  Sigma Swim Birkerd  1:17.41                 
                     
25  Ann-Katrine Windfeld  2006    553  35.88        1:15.97   
  Vejle Svmmeklub  1:18.82                 
                     
26  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    552  35.42        1:15.99   
  Aalborg Svmmeklub  1:18.03                 
                     
27  Freja Krjgaard Olesen  2005    550  36.28        1:16.09   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:19.01                 
                     
28  Hannah B. Pedersen  2005    549  35.87        1:16.12   
  Svmmeklubben Mk 31  1:18.00                 
                     
29  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    547  36.43        1:16.23   
  Hvidovre Svmmeklub  1:19.74                 
                     
30  Johanne Weber  2005    546  35.24        1:16.26   
  Helsingr Svmmeklub  1:17.33                 
                     
31  Elisabeth Augusta Englev  2006    543  35.79        1:16.40   
  Gti - Greve  1:17.96                 
                     
32  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    538  35.83        1:16.65   
  Solrd Svmmeklub  1:18.14                 
                     
33  Caroline Rygaard Hansen  2006    535  36.44        1:16.80   
  Solrd Svmmeklub  1:18.40                 
                     
34  Christine Mols  2006    534  35.68        1:16.82   
  Ringe Svmme Klub  1:19.12                 
                     
35  Sofie Larsen  2006    534  35.75        1:16.84   
  Vallensbk IF Af 1939  1:17.93                 
                     
36  Stella Harpth  2006    533  35.85        1:16.88   
  Brdstrup Svmmeklub  1:20.20                 
                     
37  Frederikke B. Hansen  2005    533  34.89        1:16.89   
  Nstved IF  1:16.22                 
                     
38  Anja Xin Andersen  2004    528  36.42        1:17.13   
  Herlev Svmning  1:16.78                 
                     
39  Sarah Ankjr Pedersen  2006    526  36.62        1:17.23   
  Gti - Greve  1:17.04                 
                     
40  Mathilde U. Thorborg  2005    520  37.02        1:17.51   
  Vest-Brndby  1:17.78                 
                     
41  Nina Katrine N. Nissen  2006    519  36.72        1:17.59   
  Lyngby Svmmeklub  1:19.09                 
                     
42  Emily Reuter  2006    517  36.54        1:17.66   
  Lyngby Svmmeklub  1:18.17                 
                     
43  Nynne Zandra Opperfelt  2006    517  36.36        1:17.69   
  Solrd Svmmeklub  1:18.01                 
                     
44  Laika Usinger  2006    516  36.78        1:17.72   
  Vest-Brndby  1:18.50                 
                     
45  Maja Damkjr Bartels  2006    516  36.98        1:17.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:18.34                 
                     
46  Ida-Marie Nrgaard  2005    513  36.50        1:17.85   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:18.18                 
                     
47  Emilie hlenschlger  2006    510  36.75        1:18.04   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.49                 
                     
48  Sofie Dyg Holme  2005    509  36.93        1:18.07   
  Vejle Svmmeklub  1:18.68                 
                     
49  Johanna Rasmussen  2006    505  36.40        1:18.27   
  Svmmeklubben Mk 31  1:21.04                 
                     
50  Lrke Marie Clausen  2005    505  36.62        1:18.28   
  Gti - Greve  1:20.83                 
                     
51  Julie Kvolbk Hedegaard  2006    501  37.16        1:18.49   
  Hobro Svmmeklub  1:18.99                 
                     
52  Marie Jensen  2005    496  36.97        1:18.76   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.68                 
                     
53  Sofie Hjorth Jakobsen  2005    487  37.76        1:19.22   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  1:20.02                 
                     
54  Emilie Hartvig-Olsen  2006    482  36.39        1:19.48   
  Swim Team Taastrup  1:16.84                 
                     
55  Elisabeth Vingborg  2005    482  37.46        1:19.52   
  Viborg Svmme Klub  1:18.22                 
                     
56  Natascha Packert-Frandsen  2005    478  37.69        1:19.73   
  Vest-Brndby  1:15.88                 
                     
57  Karoline Hansfort  2006    474  37.29        1:19.97   
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.26                 
                     
58  Freja Juul  2006    463  37.86        1:20.57   
  Nstved IF  1:19.84                 
                     
59  Annette Toft  2006    462  38.04        1:20.66   
  Slagelse Svmmeklub  1:20.36                 
                     
60  Beatrice Buhr Mller  2006    461  36.75        1:20.72   
  Kalundborg SK  1:17.59                 
                     
61  Caroline Bach Mindested  2005    433  38.56        1:22.39   
  Sigma Swim Allerd  1:18.20                 
                     
62  Henriette Roos  2006    429  38.78        1:22.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:20.61                 
                     
63  Selma Nygreen Sakic  2006    419  39.64        1:23.31   
  Svmmeklubben S 68  1:19.42                 
                     
Anna Bach  2006                AKUT SYG 
  Holstebro Svmme Club  1:21.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner