2021-08-04   11:24:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  03 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
Lb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Hvring  2004    748  27.80        1:00.15   
  Svmmeklubben Mk 31  1:00.72                 
                     
Cecilie Care Helmark  2005    730  28.20        1:00.63   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.76                 
                     
Camilla Nrgaard Frost  2005    670  29.46        1:02.39   
  Aalborg Svmmeklub  1:02.42                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    670  28.98        1:02.39   
  Esbjerg Svmmeklub  1:06.32                 
                     
Cecilie Nrgaard Frost  2005    662  29.60        1:02.65   
  Aalborg Svmmeklub  1:02.70                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    657  29.16        1:02.79   
  Gentofte Svmme Klub  1:01.53                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    652  29.32        1:02.97   
  Gentofte Svmme Klub  1:02.62                 
                     
Marie Bertram  2006    646  29.47        1:03.17   
  Lyseng IF  1:04.89                 
                     
Astrid M. stergaard  2004    641  29.82        1:03.32   
  Gentofte Svmme Klub  1:02.97                 
                     
10  Malu Melody Christensen  2006    616  29.98        1:04.16   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.29                 
                     
11  Mathilde Maria Thorsen  2004    604  29.55        1:04.60   
  Helsingr Svmmeklub  1:04.00                 
                     
12  Sofie Le Fevre  2004    593  30.37        1:04.98   
  Horsens Svmmeklub  1:04.93                 
                     
13  Laura Borre Jacobsen  2004    590  30.63        1:05.11   
  Lyngby Svmmeklub  1:07.59                 
                     
14  Frida Saks Justesen  2004    589  30.21        1:05.14   
  Agfs Svmmeafdeling  1:06.31                 
                     
15  Sarah Froberg Pedersen  2006    575  31.10        1:05.65   
  Silkeborg Svmmeklub  1:07.90                 
                     
15  Wilma Anker  2004    575  30.69        1:05.65   
  Ringsted Svmme Klub  1:06.45                 
                     
17  Kathrine Weide  2004    571  30.83        1:05.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:06.84                 
                     
18  Kamma Rasmussen  2006    569  31.07        1:05.89   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:07.26                 
                     
19  Thea Mikkelsen  2005    560  31.61        1:06.22   
  Glostrup Svmmeklub  1:05.13                 
                     
20  Julie Liv Madsen  2006    557  30.35        1:06.34   
  Gti - Greve  1:03.84                 
                     
21  Anna Nrskov  2004    550  30.86        1:06.62   
  Sllerd Svmmeklub  1:07.99                 
                     
21  Femke Iris Keulen  2005    550  30.85        1:06.62   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.87                 
                     
23  Frederikke Elster  2004    549  31.14        1:06.68   
  Lyngby Svmmeklub  1:08.15                 
                     
24  Clara Hartvig-Olsen  2004    548  30.98        1:06.73   
  Swim Team Taastrup  1:08.01                 
                     
25  Alma Mller-Ern  2006    544  30.92        1:06.86   
  Vallensbk IF Af 1939  1:08.23                 
                     
26  Karoline Prang Andersen  2005    543  30.86        1:06.93   
  Hobro Svmmeklub  1:07.75                 
                     
27  Laura Vedel Larsen  2005    541  31.90        1:06.98   
  Agfs Svmmeafdeling  1:08.23                 
                     
28  Astrid Mulipola  2006    538  30.60        1:07.11   
  Sigma Swim Allerd  1:08.13                 
                     
29  Ellen Jensen  2005    531  31.64        1:07.41   
  Svmmeklubben Snderborg  1:06.88                 
                     
30  Mie Ankersen  2006    531  30.46        1:07.43   
  Kge Svmmeklub  1:06.88                 
                     
31  Olivia Lildballe Mller  2004    524  31.09        1:07.72   
  Kge Svmmeklub  1:07.61                 
                     
32  Olivia Augustinus  2004    521  31.43        1:07.85   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.28                 
                     
33  Josefine Arbo Srensen  2004    519  31.05        1:07.95   
  Gti - Tune I.f.  1:06.53                 
                     
34  Maya Krogh Brnnicke  2005    516  30.58        1:08.05   
  Swim Team Taastrup  1:08.88                 
                     
35  Josefine Krumbak  2004    515  31.07        1:08.09   
  Kge Svmmeklub  1:07.48                 
                     
36  Julie Eriksen Tankmar  2006    511  31.64        1:08.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.95                 
                     
37  Marie Elster  2006    501  32.42        1:08.72   
  Lyngby Svmmeklub  1:10.43                 
                     
38  Karoline R. Frederiksen  2006    500  31.24        1:08.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.75                 
                     
38  Nikoline Sejr  2006    500  31.54        1:08.77   
  Lyseng IF  1:10.13                 
                     
40  Josephine Frederiksen  2005    495  31.85        1:09.01   
  Svmmeklubben Syd  1:09.53                 
                     
41  Anna Dora Bernsdorf  2006    494  31.77        1:09.04   
  DeltaSwim  1:09.79                 
                     
42  Emilie Bie Bock  2005    493  32.20        1:09.09   
  Silkeborg Svmmeklub  1:09.15                 
                     
43  Lea Kjr Kristensen  2004    491  32.12        1:09.18   
  Viborg Svmme Klub  1:08.42                 
                     
44  Nicole Damhj Andersen  2006    490  32.36        1:09.26   
  Solrd Svmmeklub  1:08.83                 
                     
45  Alma Bach Larsen  2006    475  32.31        1:09.99   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.19                 
                     
46  Sofie Lykke Petersen  2005    473  32.28        1:10.05   
  Roskilde Svmning  1:09.97                 
                     
47  Sara Kaarup Andersen  2006    467  32.91        1:10.34   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.66                 
                     
48  Silje Lyse Legaard  2006    460  33.36        1:10.71   
  Hillerd Svmmeklub  1:11.88                 
                     
49  Ida Hovmark  2005    460  32.00        1:10.73   
  Thisted Svmmeklub  1:10.26                 
                     
50  Sarah Hjlund  2006    455  32.88        1:10.99   
  Svmmeklubben Mk 31  1:12.51                 
                     
51  Amanda L. Munch-Jensen  2005    452  33.05        1:11.14   
  Solrd Svmmeklub  1:12.75                 
                     
52  Christine Stubbe Lundsby  2006    446  33.08        1:11.44   
  Gentofte Svmme Klub  1:11.58                 
                     
53  Amalie Carlsen Risager  2006    445  33.26        1:11.50   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:11.26                 
                     
54  Anna E.e. Balle  2006    443  33.06        1:11.60   
  Gentofte Svmme Klub  1:16.70                 
                     
55  Daniella Li West  2006    437  31.69        1:11.93   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:11.34                 
                     
56  Charlotte Dreyer Riis  2006    435  34.62        1:12.06   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.70                 
                     
57  Katrine Beg Thormann  2006    435  33.41        1:12.07   
  Ikast Svmmeklub  1:10.41                 
                     
58  Klara-Sofie Bollmann  2006    434  33.02        1:12.12   
  Kge Svmmeklub  1:09.06                 
                     
59  Jasmine Lkkegaard  2006    430  33.53        1:12.31   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:10.31                 
                     
60  Rikke Parkhi  2006    426  32.92        1:12.54   
  Hvidovre Svmmeklub  1:11.34                 
                     
61  Signe Schnabelrauch  2006    424  33.13        1:12.65   
  Swim Team Taastrup  1:11.92                 
                     
62  Rikke Therp  2006    417  33.59        1:13.08   
  Vest-Brndby  1:11.23                 
                     
63  Charlotte Hjortshj  2006    404  33.93        1:13.85   
  Solrd Svmmeklub  1:13.47                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:06.49                 
                     
Malou Soelberg  2004                AKUT SYG 
  Gentofte Svmme Klub  1:08.34                 
                     
Sabrina Meldgaard Pej  2006              DSQ  SW 4.4 
  Gti - Greve  1:10.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  03 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner