2021-08-01   13:02:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
Lb 29, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    778  32.74  1:09.75  1:47.67    2:26.31   
  Haderslev Svmme Klub  2:30.28                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    731  33.04  1:10.37  1:49.38    2:29.38   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:31.39                 
                     
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    686  35.05  1:14.09  1:53.09    2:32.55   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:34.58                 
                     
Eva Hjort  2004    625  35.78  1:15.19  1:55.74    2:37.38   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:35.60                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    624  36.68  1:16.41  1:57.21    2:37.47   
  Vejle Svmmeklub  2:37.37                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    623  34.61  1:14.23  1:55.56    2:37.48   
  A6 Slangerup Svmmeklub  2:40.97                 
                     
Caroline Villum Frch  2005    620  35.94  1:16.07  1:56.66    2:37.81   
  Helsingr Svmmeklub  2:40.89                 
                     
Dicte Skov Forsberg  2004    615  36.49  1:17.14  1:58.07    2:38.20   
  Viborg Svmme Klub  2:39.75                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    613  35.27  1:15.11  1:57.02    2:38.40   
  Ringe Svmme Klub  2:38.39                 
                     
10  Mathilde Bager  2005    606  36.18  1:16.45  1:57.46    2:39.02   
  Aalborg Svmmeklub  2:38.35                 
                     
11  Mette Holstein  2005    597  36.19  1:16.48  1:57.45    2:39.76   
  Silkeborg Svmmeklub  2:35.87                 
                     
12  Amanda Busk Olesen  2005    592  35.24  1:16.02  1:57.66    2:40.18   
  Esbjerg Svmmeklub  2:38.30                 
                     
13  Freja Sndergaard  2004    581  35.20  1:15.80  1:58.50    2:41.19   
  Vordingborg Svmme Klub  2:42.39                 
                     
14  Kristine Kipper Pedersen  2004    572  36.59  1:17.46  1:59.52    2:42.08   
  Nyborg Svmmeklub  2:45.48                 
                     
15  Mathilde Thy Asmussen  2004    563  36.63  1:17.10  1:59.58    2:42.97   
  DeltaSwim  2:43.32                 
                     
16  Asta Hjberg  2005    548  36.89  1:17.65  1:59.76    2:44.39   
  Sigma Swim Birkerd  2:45.73                 
                     
17  Christine Mols  2006    545  36.91  1:18.16  2:00.28    2:44.69   
  Ringe Svmme Klub  2:51.92                 
                     
17  Laika Usinger  2006    545  37.35  1:18.79  2:02.10    2:44.69   
  Vest-Brndby  2:46.49                 
                     
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    541  37.52  1:19.22  2:02.85    2:45.06   
  Hvidovre Svmmeklub  2:46.83                 
                     
20  Mathilde U. Thorborg  2005    536  37.71  1:19.67  2:02.32    2:45.61   
  Vest-Brndby  2:47.30                 
                     
21  Nikoline R. Amstrup  2005    535  36.53  1:18.16  2:01.66    2:45.67   
  Sigma Swim Birkerd  2:43.99                 
                     
22  Nina Katrine N. Nissen  2006    533  38.62  1:21.09  2:04.07    2:45.92   
  Lyngby Svmmeklub  2:50.10                 
                     
23  Ann-Katrine Windfeld  2006    530  36.85  1:18.15  2:01.46    2:46.27   
  Vejle Svmmeklub  2:48.55                 
                     
24  Emily Reuter  2006    527  38.03  1:20.54  2:03.90    2:46.60   
  Lyngby Svmmeklub  2:50.12                 
                     
25  Maja Damkjr Bartels  2006    525  38.18  1:21.18  2:04.39    2:46.76   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:52.86                 
                     
26  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    525  37.03  1:18.85  2:02.32    2:46.80   
  Solrd Svmmeklub  2:46.84                 
                     
27  Sofie Larsen  2006    524  36.25  1:17.90  2:01.74    2:46.87   
  Vallensbk IF Af 1939  2:50.77                 
                     
28  Sofie Hjorth Jakobsen  2005    498  39.97  1:23.31  2:06.34    2:49.75   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  2:49.76                 
                     
29  Julie Kvolbk Hedegaard  2006    497  37.97  1:20.22  2:04.46    2:49.79   
  Hobro Svmmeklub  2:48.45                 
                     
30  Rosa Marie Schousboe  2005    497  37.78  1:21.28  2:05.58    2:49.80   
  Horsens Svmmeklub  3:02.06                 
                     
31  Elisabeth Augusta Englev  2006    495  36.85  1:19.53  2:04.20    2:50.08   
  Gti - Greve  2:49.57                 
                     
32  Sofie Dyg Holme  2005    494  38.27  1:20.57  2:04.32    2:50.12   
  Vejle Svmmeklub  2:48.36                 
                     
33  Anja Xin Andersen  2004    493  37.31  1:19.62  2:04.51    2:50.24   
  Herlev Svmning  2:52.05                 
                     
34  Johanne Weber  2005    492  37.96  1:20.24  2:04.88    2:50.42   
  Helsingr Svmmeklub  2:48.97                 
                     
35  Emilie hlenschlger  2006    491  38.11  1:21.42  2:05.57    2:50.47   
  Esbjerg Svmmeklub  2:49.63                 
                     
36  Johanna Rasmussen  2006    491  38.22  1:21.83  2:05.97    2:50.52   
  Svmmeklubben Mk 31  2:50.82                 
                     
37  Sara Kaarup Andersen  2006    488  38.97  1:21.99  2:06.57    2:50.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:51.51                 
                     
38  Sarah Ankjr Pedersen  2006    485  38.01  1:20.67  2:05.23    2:51.20   
  Gti - Greve  2:54.25                 
                     
39  Natascha Packert-Frandsen  2005    483  39.92  1:23.81  2:07.66    2:51.47   
  Vest-Brndby  2:44.07                 
                     
40  Rikke Therp  2006    478  39.06  1:22.68  2:07.30    2:52.08   
  Vest-Brndby  2:52.60                 
                     
41  Lrke Marie Clausen  2005    475  37.39  1:20.16  2:05.35    2:52.37   
  Gti - Greve  2:50.55                 
                     
42  Stella Harpth  2006    466  38.55  1:22.40  2:07.94    2:53.56   
  Brdstrup Svmmeklub  2:58.23                 
                     
43  Marie Jensen  2005    465  38.40  1:21.82  2:07.32    2:53.58   
  Esbjerg Svmmeklub  2:50.27                 
                     
44  Freja Juul  2006    463  39.09  1:23.17  2:08.51    2:53.83   
  Nstved IF  2:55.81                 
                     
45  Annette Toft  2006    457  39.38  1:23.76  2:09.18    2:54.63   
  Slagelse Svmmeklub  2:53.32                 
                     
46  Henriette Roos  2006    441  39.53  1:24.44  2:10.06    2:56.75   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:49.64                 
                     
47  Elisabeth Vingborg  2005    423  38.47  1:21.25  2:08.54    2:59.17   
  Viborg Svmme Klub  2:49.22                 
                     
48  Selma Nygreen Sakic  2006    422  39.23  1:23.61  2:10.13    2:59.39   
  Svmmeklubben S 68  2:53.26                 
                     
49  Karoline Hansfort  2006    409  39.25  1:24.99  2:12.86    3:01.21   
  Agfs Svmmeafdeling  2:52.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner