2021-08-01   13:48:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DMJ-K Piger

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DMJ Kortbane Piger    Udskriftsdato  05 december 2020   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 december 2020         
 
 
Lb 26, 400m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Zebitz  2004    698  1:07.10  2:21.23  3:44.23    4:51.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:55.60                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    697  1:05.73  2:17.85  3:44.64    4:51.92   
  Gentofte Svmme Klub  4:47.12                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    686  1:07.43  2:24.26  3:44.98    4:53.47   
  Aalborg Svmmeklub  5:03.95                 
                     
Laura Marie Dige  2004    636  1:08.84  2:25.48  3:51.66    5:01.00   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  5:03.42                 
                     
Clara Kapke  2006    611  1:11.11  2:26.11  3:55.75    5:05.05   
  Vejle Svmmeklub  5:12.92                 
                     
Falka Tind  2006    610  1:10.54  2:24.94  3:56.32    5:05.26   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:11.94                 
                     
Liva Gottorp Srensen  2006    600  1:08.63  2:28.13  3:56.11    5:06.97   
  Vest-Brndby  5:07.64                 
                     
Viktoria Freja Srensen  2004    597  1:07.34  2:26.42  3:58.48    5:07.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:07.76                 
                     
Anne Katrine Dige  2006    581  1:10.23  2:28.87  3:58.96    5:10.17   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  5:14.39                 
                     
10  Emilie Podiss Petersen  2004    580  1:11.68  2:29.51  3:58.40    5:10.40   
  H2Odense  5:07.13                 
                     
11  Silja Brage  2005    572  1:11.01  2:33.12  4:01.09    5:11.80   
  A6 Jgi-Swim  5:08.77                 
                     
12  Rebecca Petersen  2005    561  1:10.68  2:29.71  4:02.04    5:13.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:17.85                 
                     
13  SIF Bramm  2006    546  1:09.81  2:28.97  4:02.11    5:16.80   
  A6 Jgi-Swim  5:06.72                 
                     
14  Clara Toft  2004    540  1:11.31  2:33.60  4:02.89    5:17.85   
  Gentofte Svmme Klub  5:19.76                 
                     
15  Caroline Rygaard Hansen  2006    535  1:10.92  2:36.32  4:04.83    5:18.88   
  Solrd Svmmeklub  5:17.89                 
                     
16  Olivia Augustinus  2004    532  1:10.51  2:30.52  4:05.26    5:19.47   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:19.95                 
                     
17  Alba Mantoni  2006    528  1:12.74  2:30.55  4:03.67    5:20.21   
  Gentofte Svmme Klub  5:21.50                 
                     
18  Clara Hartvig-Olsen  2004    528  1:11.25  2:33.69  4:09.38    5:20.24   
  Swim Team Taastrup  5:23.30                 
                     
19  Liv Waag Kallese  2006    516  1:16.52  2:36.74  4:08.95    5:22.70   
  Herlev Svmning  5:30.13                 
                     
20  Freja Krjgaard Olesen  2005    515  1:16.35  2:40.72  4:09.80    5:22.93   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  5:27.34                 
                     
21  Laura Vedel Larsen  2005    500  1:12.53  2:35.90  4:10.43    5:26.16   
  Agfs Svmmeafdeling  5:25.12                 
                     
22  Maja Stamholt  2005    486  1:15.57  2:41.42  4:17.91    5:29.25   
  Haderslev Svmme Klub  5:29.08                 
                     
23  Leonora M Postgaard  2006    481  1:15.76  2:41.64  4:16.96    5:30.48   
  Glostrup Svmmeklub  5:33.06                 
                     
24  Bianca Roos  2006    480  1:14.63  2:38.68  4:12.01    5:30.54   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:31.60                 
                     
25  Charlotte Hjortshj  2006    474  1:14.21  2:40.93  4:17.20    5:32.04   
  Solrd Svmmeklub  5:32.79                 
                     
26  Nicole Damhj Andersen  2006    467  1:11.55  2:37.25  4:16.41    5:33.61   
  Solrd Svmmeklub  5:42.50                 
                     
27  Cassandra Spring  2005    463  1:16.66  2:40.85  4:16.03    5:34.63   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  5:26.62                 
                     
28  Silje Mathiasen  2006    462  1:15.92  2:32.62  4:16.85    5:34.83   
  Slagelse Svmmeklub  5:30.68                 
                     
29  Lea Kjr Kristensen  2004    456  1:13.02  2:36.72  4:17.68    5:36.19   
  Viborg Svmme Klub  5:36.59                 
                     
30  Charlotte Dreyer Riis  2006    452  1:16.77  2:42.91  4:18.39    5:37.16   
  Hovedstadens Svmmeklub  5:33.74                 
                     
31  Line Gjelstrup  2006    449  1:16.50  2:42.48  4:18.90    5:37.98   
  Aalborg Svmmeklub  5:36.20                 
                     
32  Emilie Hartvig-Olsen  2006    426  1:14.95  2:47.83  4:23.27    5:44.00   
  Swim Team Taastrup  5:32.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  05 december 2020 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner