Resultat för DMJ-K Piger
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane Piger |
|
Udskriftsdato |
04 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 december 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
687 |
30.71 |
1:05.07 |
1:40.51 |
|
2:15.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
686 |
30.47 |
1:04.65 |
1:39.81 |
|
2:15.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
655 |
31.36 |
1:06.74 |
1:42.35 |
|
2:17.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
|
645 |
30.94 |
1:06.02 |
1:42.09 |
|
2:18.43 |
|
|
Svømmeklubben Mk 31 |
2:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
|
595 |
31.22 |
1:07.02 |
1:44.23 |
|
2:22.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
587 |
31.94 |
1:07.63 |
1:44.95 |
|
2:22.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
571 |
31.13 |
1:06.40 |
1:43.88 |
|
2:24.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
|
567 |
32.61 |
1:09.43 |
1:47.60 |
|
2:24.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
561 |
32.41 |
1:08.30 |
1:45.46 |
|
2:25.00 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
549 |
31.71 |
1:09.41 |
1:48.27 |
|
2:26.06 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
|
546 |
32.87 |
1:09.73 |
1:47.49 |
|
2:26.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
|
525 |
32.88 |
1:10.52 |
1:49.61 |
|
2:28.20 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marie Bertram |
2006 |
|
519 |
32.78 |
1:11.20 |
1:50.58 |
|
2:28.83 |
|
|
Lyseng IF |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
518 |
33.43 |
1:11.03 |
1:49.98 |
|
2:28.92 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
|
511 |
32.90 |
1:10.40 |
1:49.64 |
|
2:29.54 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
510 |
32.63 |
1:10.59 |
1:49.93 |
|
2:29.61 |
|
|
Swim Team Taastrup |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kathrine Weide |
2004 |
|
509 |
32.35 |
1:09.75 |
1:48.97 |
|
2:29.74 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
|
486 |
33.59 |
1:12.81 |
1:52.39 |
|
2:32.12 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
485 |
32.01 |
1:10.57 |
1:50.98 |
|
2:32.16 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Wilma Anker |
2004 |
|
485 |
32.19 |
1:08.80 |
1:47.86 |
|
2:32.18 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
484 |
34.22 |
1:12.54 |
1:51.85 |
|
2:32.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
|
470 |
32.84 |
1:11.98 |
1:52.52 |
|
2:33.75 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
|
461 |
33.36 |
1:12.44 |
1:52.96 |
|
2:34.75 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
|
456 |
34.63 |
1:14.10 |
1:54.61 |
|
2:35.39 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
|
456 |
33.67 |
1:12.18 |
1:52.90 |
|
2:35.39 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
|
452 |
34.99 |
1:13.89 |
1:54.68 |
|
2:35.76 |
|
|
Herlev Svømning |
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sarah Højlund |
2006 |
|
447 |
34.83 |
1:14.28 |
1:54.69 |
|
2:36.42 |
|
|
Svømmeklubben Mk 31 |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
|
446 |
33.01 |
1:12.63 |
1:54.63 |
|
2:36.51 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Josefine Krumbak |
2004 |
|
439 |
33.80 |
1:13.18 |
1:54.76 |
|
2:37.32 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
434 |
34.59 |
1:14.38 |
1:55.74 |
|
2:37.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
|
433 |
32.19 |
1:11.37 |
1:55.48 |
|
2:38.01 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
|
425 |
32.82 |
1:11.96 |
1:54.52 |
|
2:39.03 |
|
|
Gti - Greve |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
|
424 |
35.94 |
1:15.64 |
1:57.15 |
|
2:39.11 |
|
|
Herlev Svømning |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Marie Elster |
2006 |
|
412 |
34.63 |
1:14.71 |
1:56.51 |
|
2:40.74 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
409 |
35.32 |
1:16.41 |
1:59.25 |
|
2:41.01 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Bianca Roos |
2006 |
|
407 |
34.75 |
1:15.24 |
1:57.60 |
|
2:41.30 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
|
405 |
34.21 |
1:13.90 |
1:56.86 |
|
2:41.60 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
|
400 |
35.24 |
1:16.55 |
1:59.37 |
|
2:42.27 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
|
394 |
34.96 |
1:15.99 |
1:58.85 |
|
2:43.06 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
384 |
34.75 |
1:16.83 |
2:01.03 |
|
2:44.45 |
|
|
Lyseng IF |
2:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
|
383 |
34.67 |
1:15.65 |
1:59.54 |
|
2:44.57 |
|
|
Gti - Greve |
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
381 |
34.59 |
1:16.47 |
2:01.05 |
|
2:44.89 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
|
378 |
34.79 |
1:15.60 |
2:00.03 |
|
2:45.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
377 |
33.40 |
1:14.20 |
1:59.12 |
|
2:45.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
04 december 2020 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|