Tulokset Swimshop-uinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Ulpukka |
Organizer: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 24, 2020 to loka 24, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m VU P12, 14, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:26.62 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
2:49.83 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
2:51.78 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:00.27 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:04.23 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:04.62 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
3:06.20 |
+43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:19.46 |
+56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Mikander |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:23.66 |
+1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
3:26.66 |
+1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Osku Laitinen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:31.47 |
+1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 18.17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m VU P12, 14, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Nurminen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:18.50 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:56.97 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:59.90 |
+47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 18.17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m VU P12, 14, M 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:53.86 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamed Ezzat |
2001 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:56.57 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:58.09 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:58.55 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuso Leppänen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:58.57 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
2:00.96 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:01.79 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:04.24 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:17.05 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:33.14 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 18.17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-24 18.18.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|