Resultat för Sälsimmet 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
33.24 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
|
34.13 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
|
34.48 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
42.73 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:05:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
|
34.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
37.88 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
|
38.03 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
39.21 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
39.96 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
43.97 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
46.49 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
49.29 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.80 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
|
49.59 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.56 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:05:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:35:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
30.64 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
30.75 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
32.27 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
32.36 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
35.75 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
35.87 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
38.44 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
34.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
35.81 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
36.20 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
36.22 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
37.45 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.64 |
|
39.99 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
43.46 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.13 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
43.61 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.99 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.95 |
|
51.18 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:35:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
|
41.61 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
|
42.51 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
|
42.60 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
45.28 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.90 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
45.65 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
45.70 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hillevi Linder |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
|
47.07 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
47.87 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.63 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
48.68 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.48 |
|
49.30 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.79 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
49.42 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
50.67 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.96 |
|
51.45 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.82 |
|
52.14 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
52.67 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meja Håvestad Häggkvist |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.85 |
|
52.79 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.70 |
|
53.61 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.65 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rut Dahlkvist Hartwig |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.93 |
|
54.79 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
55.02 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
|
55.62 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.84 |
|
57.37 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.57 |
|
59.38 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:01.18 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Häggquist |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
38.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
|
38.22 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.65 |
|
38.98 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
39.26 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
40.69 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
41.11 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
|
43.30 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
|
44.05 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.02 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
45.85 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Olofsson |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
46.32 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.05 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
46.44 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
47.85 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.80 |
|
47.94 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
48.32 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.99 |
|
48.39 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.98 |
|
49.51 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.77 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:22:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:36:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
|
42.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
44.27 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
44.60 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
48.35 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.95 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
48.53 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
48.87 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.93 |
|
51.22 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.26 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
51.39 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
|
53.72 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.63 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.36 |
|
54.53 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.76 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesper Mill |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.89 |
|
57.01 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Åhs |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
58.94 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.84 |
|
1:15.42 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:16.60 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.93 |
|
39.16 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.87 |
|
40.73 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.68 |
|
41.50 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
45.54 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilmer Hellberg |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:36:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
56.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
59.96 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tindra Norling |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
|
1:01.33 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:01.55 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.30 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
|
1:02.61 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:13.99 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
|
1:01.22 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
1:01.38 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:01.82 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.66 |
|
1:02.95 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
1:03.07 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:07.71 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
1:12.45 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
1:12.76 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
1:12.86 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
|
1:15.25 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
1:15.52 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.90 |
|
1:16.61 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
|
1:19.84 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
|
1:27.82 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:38:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.76 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
53.90 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
|
54.70 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
58.25 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.53 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
|
1:00.05 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:03.20 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
|
53.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.94 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
|
55.15 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.34 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
|
55.62 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.59 |
|
56.41 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
|
58.26 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.87 |
|
59.09 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
59.15 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:01.81 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
1:01.88 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.75 |
|
1:06.51 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.60 |
|
1:07.31 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
1:09.50 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
1:13.32 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:33.96 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 10:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 10:50:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
1:08.27 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.80 |
|
1:09.37 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
1:09.47 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
1:11.13 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
1:12.34 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:14.23 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
1:15.65 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
+0.98 |
|
1:17.83 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Grönlund |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
1:19.98 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
1:22.60 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hillevi Linder |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.71 |
|
1:26.75 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.05 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
1:27.77 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.74 |
|
1:29.22 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
1:30.42 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
|
1:30.59 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.84 |
|
1:30.61 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:31.21 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
1:33.40 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
1:33.51 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.87 |
|
1:36.30 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.85 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:38.58 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.81 |
|
1:39.66 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
1:40.40 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.34 |
(-14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sara Häggquist |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.87 |
|
1:41.19 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
1:41.49 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:43.58 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
1:47.26 |
+41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:47.42 |
+41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.83 |
|
1:51.01 |
+45.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rut Dahlkvist Hartwig |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:03.88 |
+58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
1:04.48 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
1:05.43 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
|
1:05.52 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
1:07.99 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.70 |
|
1:10.24 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:10.37 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:10.91 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
|
1:11.25 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
|
1:13.69 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.74 |
|
1:13.69 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.80 |
|
1:13.84 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.64 |
|
1:13.85 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.45 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.90 |
|
1:15.56 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.98 |
|
1:15.58 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:16.46 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
|
1:17.89 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:19.33 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.98 |
|
1:19.61 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
1:19.73 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
1:22.22 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.54 |
(-22.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.56 |
|
1:22.36 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.73 |
|
1:22.84 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
|
1:24.54 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Olofsson |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
1:30.04 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.30 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 11:08:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
|
1:14.21 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
1:16.06 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
1:22.73 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:25.02 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
|
1:25.95 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.03 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
1:26.36 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:29.30 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.49 |
|
1:30.12 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
1:43.54 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.51 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.94 |
|
1:43.82 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.59 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
2:17.26 |
+1:08.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.58 |
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
1:02.68 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
|
1:07.03 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
1:07.66 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
1:11.56 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.89 |
|
1:15.75 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.75 |
|
1:15.96 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
|
1:20.60 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilmer Hellberg |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 11:20:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
29.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
|
29.51 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
29.57 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
31.39 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
32.53 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
34.27 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
34.52 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.73 |
|
35.61 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
36.33 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
36.41 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
37.86 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
38.90 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
|
39.03 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
39.64 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
44.49 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Ahlenius |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.88 |
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
29.26 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
29.87 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
29.88 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
|
30.33 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.79 |
|
32.99 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
36.20 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 12:50:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
|
28.21 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
28.68 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
28.72 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
28.74 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.79 |
|
29.14 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.92 |
|
30.59 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
|
33.00 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.66 |
|
33.83 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
33.95 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.81 |
|
36.85 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.85 |
|
38.39 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
26.52 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
26.70 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
28.73 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
28.97 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
|
30.43 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
31.03 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 11:46:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
33.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
|
36.06 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
37.59 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
38.52 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
|
41.08 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.75 |
|
44.18 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
|
45.27 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.46 |
|
46.10 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.73 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
|
49.34 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
55.20 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.59 |
|
31.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
35.00 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.80 |
|
35.15 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
35.70 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
35.71 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
|
36.61 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
|
36.69 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.74 |
|
37.81 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
|
39.39 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
|
40.10 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.78 |
|
41.37 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
|
50.12 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 11:56:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.83 |
|
38.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
40.30 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
41.46 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
43.21 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
47.78 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
54.65 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesper Mill |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.55 |
|
32.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
|
35.22 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.68 |
|
38.12 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
39.00 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
|
43.01 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilmer Hellberg |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 11:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 11:58:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
|
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
1:21.20 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
1:28.09 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
1:31.03 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
1:41.30 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.91 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
|
1:49.75 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.26 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
|
1:15.92 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
|
1:16.13 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 12:03:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
1:17.06 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.73 |
|
1:19.04 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:22.58 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.36 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:23.25 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
1:23.75 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.68 |
|
1:29.03 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.86 |
|
1:34.08 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.45 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.83 |
|
1:34.81 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:12:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
1:08.22 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
1:14.21 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
|
1:19.99 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:12:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 12:12:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
|
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
|
1:31.25 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.51 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:37.10 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:37.66 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.92 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.68 |
|
1:38.92 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.42 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
1:47.74 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.70 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.50 |
|
1:48.42 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.90 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
1:50.24 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.46 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.82 |
|
1:53.90 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.53 |
|
1:55.43 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.91 |
|
1:55.77 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.67 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.88 |
|
1:56.49 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.31 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
1:57.18 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.63 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
2:00.19 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:04.64 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.72 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
2:08.05 |
+38.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.72 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
2:08.33 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.37 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:12.70 |
+42.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.96 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hillevi Linder |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rut Dahlkvist Hartwig |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meja Håvestad Häggkvist |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.64 |
|
1:27.30 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:27.92 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.73 |
|
1:28.06 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
|
1:28.16 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.19 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
1:34.53 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.92 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
1:34.80 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
|
1:36.36 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
1:37.24 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.99 |
|
1:37.56 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.82 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Olofsson |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.70 |
|
1:43.38 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.05 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.57 |
|
1:46.84 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.24 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
1:48.10 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.22 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 12:29:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
|
1:36.73 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:39.54 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.46 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
1:40.48 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.63 |
(-14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
|
1:47.93 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.91 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.92 |
|
1:51.84 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.95 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:54.23 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.97 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
|
1:56.74 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.96 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
2:07.96 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.66 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:34:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.82 |
|
1:31.41 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.95 |
|
1:32.81 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.19 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
1:36.22 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilmer Hellberg |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 12:34:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 12:35:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:06.97 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
|
1:09.60 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.69 |
|
1:10.31 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
1:14.49 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
|
1:25.07 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
|
1:29.01 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.86 |
|
1:35.93 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
|
1:46.73 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.67 |
|
1:05.54 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:21.14 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:06:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
|
1:07.12 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
|
1:14.89 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
1:17.04 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
1:23.35 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.89 |
|
1:27.56 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:39.98 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.50 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:10:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
|
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.95 |
|
1:01.60 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:05.23 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:07.76 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
|
1:08.91 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
1:13.82 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:10:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:10:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
|
1:24.45 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.79 |
|
1:25.37 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
|
1:28.08 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.41 |
(-24.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
1:30.13 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.61 |
|
1:34.02 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
|
1:37.31 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.94 |
|
1:38.71 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.24 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
1:38.90 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.48 |
|
1:44.02 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Håvestad Häggkvist |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
1:47.04 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:48.05 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.25 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.67 |
|
1:50.24 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
1:50.63 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.02 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Häggquist |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.87 |
|
1:50.64 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
1:56.51 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.10 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.92 |
|
1:57.58 |
+35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.67 |
|
2:17.48 |
+55.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.70 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
|
1:11.58 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:13.56 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
|
1:18.31 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
1:20.35 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.98 |
|
1:22.92 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.73 |
|
1:24.30 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
1:24.88 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.74 |
|
1:25.41 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.62 |
|
1:27.09 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.96 |
|
1:29.16 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
1:30.11 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.45 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
|
1:31.08 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.81 |
|
1:31.13 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.45 |
(-18.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
|
1:34.97 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.85 |
|
1:35.36 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:25:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
|
1:26.62 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:37.48 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.60 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.88 |
|
1:40.30 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.33 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.84 |
|
1:44.16 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
1:54.64 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.66 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.58 |
|
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:19.53 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.74 |
|
1:23.05 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
1:25.45 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:32:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
28.32 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
28.45 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
+0.72 |
|
28.63 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Fagerström |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.72 |
|
29.32 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
29.58 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
30.13 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.66 |
|
30.29 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.84 |
|
31.25 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
31.97 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
|
32.41 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.73 |
|
32.65 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
33.05 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
33.23 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
33.47 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
|
34.58 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.67 |
|
34.70 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
|
36.88 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
|
40.27 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:38:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
26.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.52 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Norling |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
27.47 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
27.66 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Ahlenius |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
|
27.81 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
|
28.02 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
28.38 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
28.41 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
|
29.62 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
|
30.41 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
33.61 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:38:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:38:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
|
25.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.53 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.59 |
|
25.66 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.95 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
25.68 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
26.75 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
26.98 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
27.02 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
27.67 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
27.73 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
28.02 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.64 |
|
29.79 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
29.81 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
31.32 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
31.99 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.96 |
|
35.69 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:44:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
|
22.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.01 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
25.05 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
25.49 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
25.56 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
|
25.67 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
26.51 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
26.79 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
|
27.87 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
29.25 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:44:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:44:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
30.86 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
33.17 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
33.23 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.62 |
|
33.32 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
|
34.29 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Grönlund |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.63 |
|
34.72 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
34.75 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
34.81 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.90 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
36.04 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
|
37.34 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hillevi Linder |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.60 |
|
38.14 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
38.90 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
39.38 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
39.44 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
39.83 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
42.71 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
43.24 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
43.24 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
44.14 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Häggquist |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
44.28 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.66 |
|
44.54 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
44.84 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
45.39 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.75 |
|
46.28 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.91 |
|
46.65 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Meja Håvestad Häggkvist |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.82 |
|
47.34 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
48.32 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.79 |
|
48.65 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Natalie Kock |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.57 |
|
49.30 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rut Dahlkvist Hartwig |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
56.46 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
29.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
|
29.93 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
31.74 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
31.79 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
|
32.51 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
32.74 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
33.48 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.65 |
|
33.59 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
|
33.74 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
|
33.81 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
|
33.83 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
|
33.84 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
34.16 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
34.73 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
34.96 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.92 |
|
35.26 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
35.70 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
36.18 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
36.90 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
38.70 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Olofsson |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
38.85 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 15:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 15:58:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
31.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
32.50 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
|
32.81 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
33.13 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
35.64 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
35.76 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
37.50 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
38.17 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.83 |
|
39.95 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
40.53 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.91 |
|
45.23 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.59 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
|
47.28 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Åhs |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
47.54 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
47.57 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
51.99 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.95 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nevin Almqvist |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
58.51 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
1:02.19 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.12 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesper Mill |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:05:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
|
28.21 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
|
30.54 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
|
32.29 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
34.46 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.92 |
|
35.02 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.81 |
|
35.13 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
|
37.29 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:05:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:06:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:08.38 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:09.74 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
1:24.67 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:25.86 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.70 |
|
1:28.43 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.98 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.72 |
|
1:40.30 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
1:06.40 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Ahlenius |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.81 |
|
1:09.94 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
|
1:14.10 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:22:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
|
1:04.73 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
|
1:05.67 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
1:06.65 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:07.43 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.39 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
|
1:17.15 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.65 |
|
1:22.37 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.24 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
1:27.24 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:28:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
59.77 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
1:00.74 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:02.60 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.48 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
1:04.43 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
1:10.83 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:28:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:29:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
|
1:20.76 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:29.15 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:34:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
|
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:17.89 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
1:18.47 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
|
1:20.32 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
1:20.46 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
|
1:21.35 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
|
1:24.62 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:31.90 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.45 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
|
1:34.27 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
1:39.23 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:34:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:35:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
1:36.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.38 |
(-12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
1:41.14 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:55.05 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:40:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.58 |
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
1:15.42 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
|
1:45.83 |
+34.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.31 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:40:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:41:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
30.82 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
|
31.97 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
|
32.08 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
33.05 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
|
34.50 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
34.74 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.83 |
|
36.56 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.87 |
|
37.60 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
38.49 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
39.09 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
|
42.42 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
|
42.78 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.93 |
|
43.04 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
44.57 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
|
48.48 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
30.12 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Wikström |
2001 |
Härnösands Simsällskap |
+0.81 |
|
31.79 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
|
34.35 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
35.26 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
36.95 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:49:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.78 |
|
28.73 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
29.85 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
30.46 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
|
31.03 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
31.92 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
|
35.02 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.85 |
|
35.39 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
37.52 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
38.49 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
40.28 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.87 |
|
45.52 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
28.01 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
28.53 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
|
31.56 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.85 |
|
32.65 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
34.49 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:54:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
38.60 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
|
39.60 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
+0.97 |
|
39.84 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
|
40.95 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.73 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
42.82 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Grönlund |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.89 |
|
43.11 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
43.22 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.91 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
44.66 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
45.70 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
|
45.92 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.69 |
|
46.39 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elma Jonsson |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
46.82 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
48.59 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Meja Håvestad Häggkvist |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
49.21 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hillevi Linder |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
|
50.01 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.99 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Häggquist |
2009 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.65 |
|
50.33 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
50.76 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
51.47 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
51.63 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
51.96 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.92 |
|
52.33 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Broman |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.70 |
|
53.30 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.97 |
|
55.61 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.85 |
|
56.27 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.62 |
|
59.62 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
|
1:03.17 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Natalie Kock |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 17:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
32.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
33.88 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.81 |
|
34.35 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.59 |
|
35.18 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
|
37.68 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
39.19 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
39.35 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
39.38 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
|
39.39 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
|
39.51 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
39.76 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.66 |
|
39.80 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
40.23 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
41.11 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.94 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.84 |
|
41.25 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Nordin |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
41.74 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
42.05 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.61 |
|
43.58 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Brygt |
2006 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.75 |
|
45.16 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Olofsson |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.89 |
|
45.34 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.18 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 17:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 17:07:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Jonsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.57 |
|
39.87 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
45.15 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.92 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.97 |
|
46.02 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
46.22 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
49.86 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Mill |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
-0.74 |
|
53.84 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.83 |
|
55.33 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.10 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.62 |
|
55.69 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.26 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Åhs |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
58.52 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nevin Almqvist |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.85 |
|
59.79 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
|
1:00.77 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
1:05.24 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 17:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.55 |
|
34.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
36.05 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
36.96 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
|
38.52 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
38.78 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.71 |
|
40.99 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.13 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
|
45.31 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
|
45.31 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 17:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 17:17:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|