Resultat för Tritonsimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
|
|
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:03.10 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
|
|
1:05.11 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:06.67 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Madsen |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:07.59 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:09.41 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Rasmusson |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:11.72 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:12.01 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:30.86 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Lindman |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:37.83 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Cederås |
2000 |
SK Triton |
|
|
1:55.00 |
+54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:57.04 |
+56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 09:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 09:45:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 09:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 09:49:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
52.66 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK Triton |
|
|
58.40 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:00.66 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:02.19 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 09:57:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 09:58:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:25.23 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:28.46 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:41.20 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:53.89 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:54.06 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:56.25 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:56.41 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malin Andersson |
2001 |
SK Triton |
|
|
2:32.27 |
+1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:02:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:22.51 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
|
|
1:29.28 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
SK Triton |
|
|
2:02.69 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:10:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:12.46 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:22.63 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:23.08 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rasmusson |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:29.05 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:56.45 |
+52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:10:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
|
|
36.94 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beata Åsberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
44.13 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Åsberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
49.90 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malin Andersson |
2001 |
SK Triton |
|
|
1:14.76 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:13:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
2:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:17:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
|
|
2:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
|
2:59.85 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amy Clarén |
2007 |
SK Triton |
|
|
3:02.93 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
|
3:22.73 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
SK Triton |
|
|
3:22.91 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
SK Triton |
|
|
3:45.34 |
+54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:26:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
|
29.34 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
|
|
30.16 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
|
|
31.10 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
|
|
31.30 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
|
|
31.40 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
31.42 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
|
31.95 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
|
|
32.03 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
32.04 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amy Clarén |
2007 |
SK Triton |
|
|
33.92 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
|
36.16 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Beata Åsberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
39.20 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
|
|
39.33 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Åsberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
41.53 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK Triton |
|
|
42.39 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:38:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
|
3:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:42:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:46:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
30.21 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
|
|
30.39 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
|
|
32.53 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Madsen |
2006 |
SK Triton |
|
|
33.85 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK Triton |
|
|
36.30 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
SK Triton |
|
|
36.50 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
|
|
37.63 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Lindman |
2009 |
SK Triton |
|
|
56.60 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Cederås |
2000 |
SK Triton |
|
|
58.58 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 10:46:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
SK Triton |
|
|
3:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 10:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:32:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:03.38 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:06.47 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:07.75 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:08.17 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:08.71 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:09.64 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:10.75 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:12.42 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amy Clarén |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:16.25 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:22.09 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
SK Triton |
|
|
1:27.95 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:35.01 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:04.81 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 11:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:35:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
|
|
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
|
|
2:07.00 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
|
|
2:17.04 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 11:38:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:38:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
|
|
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
|
42.34 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
43.26 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
|
|
43.92 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
SK Triton |
|
|
53.58 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Åsberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
56.76 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malin Andersson |
2001 |
SK Triton |
|
|
1:12.34 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:42:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Rasmusson |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:31.71 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Madsen |
2006 |
SK Triton |
|
|
1:33.81 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:50.99 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:54.89 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Cederås |
2000 |
SK Triton |
|
|
2:06.14 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
2:11.11 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 11:48:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:48:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
|
|
7:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 11:57:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:57:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 1 av 1 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
|
|
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:06.07 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 11:59:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:17.08 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:18.28 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:25.69 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beata Åsberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:49.04 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Åsberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
1:55.73 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK Triton |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:04:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:04:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
|
36.38 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
|
|
37.29 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
SK Triton |
|
|
37.95 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK Triton |
|
|
38.07 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
44.75 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:07:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:07:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
|
|
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
2:36.28 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
|
2:58.29 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:13:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
|
|
4:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:17:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:17:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
|
|
29.19 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
|
|
29.83 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
|
30.23 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Madsen |
2006 |
SK Triton |
|
|
31.07 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK Triton |
|
|
31.16 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
|
|
31.80 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
SK Triton |
|
|
33.62 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
SK Triton |
|
|
39.97 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Westberg |
2009 |
SK Triton |
|
|
40.08 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julian Tsiparis |
2009 |
SK Triton |
|
|
43.94 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Cederås |
2000 |
SK Triton |
|
|
46.64 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK Triton |
|
|
48.56 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:28:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:28:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
|
|
3:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
SK Triton |
|
|
3:45.02 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
|
|
32.78 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
|
|
33.65 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
|
37.02 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
|
|
39.77 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amy Clarén |
2007 |
SK Triton |
|
|
41.18 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
|
43.82 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
SK Triton |
|
|
47.28 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
|
|
48.87 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malin Andersson |
2001 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beata Åsberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK Triton |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:41:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:41:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-06 12:44:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-06 12:44:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
|