Tulokset SydCup 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:10.60 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
517 |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.69 |
515 |
2:29.88 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
497 |
2:31.62 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
415 |
2:40.97 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
378 |
2:46.09 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
377 |
2:46.33 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
359 |
2:48.95 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
321 |
2:55.40 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.90 |
215 |
3:20.35 |
+50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:10.60 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
324 |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.73 |
256 |
3:09.18 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
207 |
3:22.90 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
75 |
4:44.90 |
+1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
crawlben v. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 11:30:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|