Resultat för Swedish Swim Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Arrangör: |
Väsby SS |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Freestyle Men - A Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
743 |
22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.93 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
728 |
22.49 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
662 |
23.22 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.28 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
636 |
23.53 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.66 |
631 |
23.59 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.48 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
630 |
23.61 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.59 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Lövgren |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
611 |
23.85 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.43 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
579 |
24.27 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.99 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-27 17:33:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Freestyle Men - B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
582 |
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
582 |
24.24 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.28 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
577 |
24.31 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.24 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
563 |
24.50 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Andrén |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
552 |
24.66 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.54 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
540 |
24.85 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
526 |
25.06 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
500 |
25.50 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-27 17:33:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-27 17:33:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|