Resultater for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Aften
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 101, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | 33.34 | 1:13.82 | 1:56.92 | 2:33.21 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.90 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 32.90 | 1:12.62 | 1:59.72 | 2:35.82 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:33.15 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 35.15 | 1:15.04 | 2:02.33 | 2:36.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 32.96 | 1:15.51 | 1:59.72 | 2:37.19 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.51 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 33.75 | 1:14.53 | 2:02.11 | 2:37.75 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 34.41 | 1:17.99 | 2:03.19 | 2:38.81 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.88 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 33.36 | 1:15.56 | 2:02.58 | 2:39.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.20 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 33.95 | 1:15.44 | 2:01.15 | 2:39.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.29 | 1:18.89 | 2:02.92 | 2:39.43 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
10 | Isabella Pedersen | 2007 | 33.40 | 1:16.68 | 2:04.35 | 2:40.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 33.43 | 1:16.54 | 2:03.32 | 2:41.62 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.67 | |||||||||
12 | Astrid Mulipola | 2006 | 33.79 | 1:16.66 | 2:02.85 | 2:42.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.20 | |||||||||
13 | Victoria Wiingaard | 2006 | 34.50 | 1:16.02 | 2:03.45 | 2:42.06 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.46 | |||||||||
14 | Silje Mathiasen | 2006 | 34.95 | 1:14.48 | 2:04.83 | 2:43.30 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.81 | |||||||||
15 | Vicky Luc | 2007 | 35.26 | 1:19.61 | 2:04.85 | 2:43.60 | ||||
Kristianstads SLS | 2:45.14 | |||||||||
16 | Anna Blom Bygum | 2006 | 33.18 | 1:18.39 | 2:06.46 | 2:44.07 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.46 | |||||||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | 33.68 | 1:16.78 | 2:04.47 | 2:44.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.74 | |||||||||
18 | Malu Melody Christensen | 2006 | 32.24 | 1:12.64 | 2:06.80 | 2:44.87 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.44 | |||||||||
19 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.66 | 1:20.74 | 2:09.58 | 2:45.28 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.26 | |||||||||
20 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 36.61 | 1:19.46 | 2:09.97 | 2:45.76 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.22 | |||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 35.40 | 1:20.80 | 2:07.31 | 2:46.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.70 | |||||||||
22 | Marie Elster | 2006 | 34.91 | 1:19.27 | 2:07.23 | 2:46.57 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.50 | |||||||||
23 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 37.26 | 1:21.65 | 2:07.80 | 2:46.64 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.70 | |||||||||
24 | Laika Usinger | 2006 | 36.88 | 1:22.22 | 2:07.93 | 2:46.81 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.20 | |||||||||
25 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 34.64 | 1:18.47 | 2:06.60 | 2:46.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.74 | |||||||||
26 | Annette Toft | 2006 | 35.46 | 1:20.77 | 2:06.10 | 2:46.95 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
27 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 38.53 | 1:23.11 | 2:08.38 | 2:47.17 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.38 | |||||||||
28 | Sarah Højlund | 2006 | 34.82 | 1:20.33 | 2:10.34 | 2:47.20 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:46.79 | |||||||||
29 | Leonora M Postgaard | 2006 | 37.44 | 1:21.67 | 2:10.41 | 2:47.86 | ||||
Glostrup Svømme Klub | 2:43.53 | |||||||||
30 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 36.23 | 1:20.10 | 2:09.79 | 2:47.90 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.60 | |||||||||
31 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 37.50 | 1:22.52 | 2:10.26 | 2:48.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.08 | |||||||||
32 | Nadia Walløe | 2007 | 34.94 | 1:16.63 | 2:11.18 | 2:48.55 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:41.87 | |||||||||
33 | Rikke Therp | 2006 | 36.26 | 1:21.76 | 2:10.60 | 2:48.62 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.86 | |||||||||
34 | Johanna Rasmussen | 2006 | 37.46 | 1:22.36 | 2:10.02 | 2:48.86 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:48.54 | |||||||||
35 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.55 | 1:20.84 | 2:11.10 | 2:49.32 | ||||
Herlev Svømning | 2:48.74 | |||||||||
36 | Caroline Hansen | 2007 | 36.00 | 1:20.32 | 2:12.19 | 2:49.56 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:51.90 | |||||||||
37 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 34.70 | 1:20.14 | 2:08.20 | 2:49.65 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.49 | |||||||||
38 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 35.83 | 1:21.46 | 2:11.00 | 2:50.65 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.72 | |||||||||
39 | Maica Jensen | 2006 | 36.40 | 1:20.96 | 2:13.84 | 2:50.68 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:52.00 | |||||||||
40 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 39.53 | 1:22.97 | 2:12.44 | 2:52.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.07 | |||||||||
41 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 36.89 | 1:22.39 | 2:12.97 | 2:53.54 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.19 | |||||||||
42 | Olga Vejlby | 2006 | 36.04 | 1:22.39 | 2:16.67 | 2:53.83 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
43 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 39.43 | 1:23.74 | 2:14.61 | 2:54.00 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:06.40 | |||||||||
44 | Vigga Jacoby | 2007 | 38.46 | 1:22.26 | 2:15.36 | 2:54.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.39 | |||||||||
45 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 35.70 | 1:22.54 | 2:16.02 | 2:54.14 | ||||
Herlev Svømning | 2:59.65 | |||||||||
46 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 39.67 | 1:22.70 | 2:17.75 | 2:54.41 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.13 | |||||||||
47 | Kristine Dupont | 2007 | 37.20 | 1:24.56 | 2:16.64 | 2:54.64 | ||||
Herlev Svømning | 2:54.84 | |||||||||
48 | Sofija Rønne | 2006 | 37.28 | 1:22.79 | 2:15.66 | 2:54.73 | ||||
Herlev Svømning | 2:48.67 | |||||||||
49 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 37.14 | 1:23.35 | 2:17.79 | 2:54.85 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:56.39 | |||||||||
50 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 38.76 | 1:22.28 | 2:15.30 | 2:54.98 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:53.55 | |||||||||
51 | Helena Honore | 2007 | 38.07 | 1:26.65 | 2:15.55 | 2:55.19 | ||||
Herlev Svømning | 2:57.76 | |||||||||
52 | Sofie Lind | 2006 | 37.43 | 1:24.20 | 2:15.08 | 2:55.63 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.79 | |||||||||
53 | Cecilie Rud | 2006 | 39.40 | 1:24.15 | 2:17.05 | 2:55.77 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.03 | |||||||||
54 | Caroline Bjerre | 2007 | 39.98 | 1:24.10 | 2:17.72 | 2:55.99 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:53.14 | |||||||||
55 | Astamaja Rought | 2006 | 41.75 | 1:25.96 | 2:15.72 | 2:57.07 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:57.53 | |||||||||
56 | Isabella Wahlund | 2006 | 34.28 | 1:18.37 | 2:14.94 | 2:59.06 | ||||
Kristianstads SLS | 2:53.77 | |||||||||
57 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 39.33 | 1:25.38 | 2:21.50 | 2:59.29 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:10.52 | |||||||||
58 | Agnes Højsteen | 2007 | 40.92 | 1:27.18 | 2:20.67 | 3:00.18 | ||||
Vest-Brøndby | 3:06.26 | |||||||||
59 | Silvia Martinsen | 2007 | 35.63 | 1:24.64 | 2:17.35 | 3:00.58 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:04.27 | |||||||||
60 | Katharina Zobel | 2007 | 40.62 | 1:25.68 | 2:20.69 | 3:00.78 | ||||
Herlev Svømning | 3:02.38 | |||||||||
61 | Emma Kestenholz | 2007 | 39.29 | 1:25.95 | 2:23.52 | 3:01.73 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:11.46 | |||||||||
62 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 39.54 | 1:27.13 | 2:20.33 | 3:02.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.25 | |||||||||
63 | Andrea Søeborg | 2006 | 38.35 | 1:27.86 | 2:18.84 | 3:03.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.19 | |||||||||
64 | Olga Cermak | 2006 | 40.22 | 1:28.77 | 2:21.23 | 3:03.45 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:01.74 | |||||||||
65 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 41.85 | 1:29.01 | 2:23.68 | 3:04.97 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:02.29 | |||||||||
66 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 42.83 | 1:34.01 | 2:23.31 | 3:05.61 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:08.97 | |||||||||
67 | Maya Jacobsen | 2007 | 40.63 | 1:22.85 | 2:23.70 | 3:07.14 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:26.19 | |||||||||
68 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 38.72 | 1:27.22 | 2:21.90 | 3:07.74 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.82 | |||||||||
69 | Iben Karlsmark | 2007 | 40.35 | 1:28.65 | 2:26.96 | 3:08.04 | ||||
Herlev Svømning | 3:09.96 | |||||||||
70 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 41.57 | 1:32.23 | 2:26.49 | 3:10.97 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:13.47 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:18.06 | |||||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Herlev Svømning | 2:48.19 | |||||||||
- | Emily Reuter | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.55 | |||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | DSQ | Dobbel flyben v 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.18 | |||||||||
- | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | DSQ | afsl. mave v100m | ||||||
Herlev Svømning | 2:57.99 | |||||||||
- | Liva Wissing | 2006 | DSQ | afsl.påmave v 100m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:03.84 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:50.78 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DSQ | afsl. rygv150m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |