Results for Kronborg Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:27 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Coffee Trade |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
|
629 |
36.09 |
1:16.58 |
1:59.24 |
|
2:42.31 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
|
525 |
39.54 |
1:23.88 |
2:09.91 |
|
2:52.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
|
520 |
40.18 |
1:24.04 |
2:08.67 |
|
2:52.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
493 |
40.40 |
1:24.84 |
2:10.48 |
|
2:55.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
|
475 |
39.63 |
1:25.09 |
2:11.19 |
|
2:58.24 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
474 |
40.65 |
1:26.07 |
2:12.66 |
|
2:58.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
|
473 |
38.82 |
1:24.74 |
2:10.98 |
|
2:58.42 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
464 |
40.64 |
1:27.19 |
2:12.75 |
|
2:59.56 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Nilsson |
2004 |
|
442 |
40.16 |
1:26.53 |
2:14.78 |
|
3:02.51 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Weber |
2005 |
|
440 |
41.71 |
1:28.82 |
2:15.62 |
|
3:02.88 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Hassling |
2004 |
|
439 |
41.20 |
1:27.92 |
2:15.93 |
|
3:02.91 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
437 |
41.56 |
1:27.21 |
2:15.62 |
|
3:03.19 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
|
425 |
40.94 |
1:27.83 |
2:16.24 |
|
3:04.93 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elly Petersson |
2005 |
|
402 |
42.01 |
1:29.75 |
2:19.01 |
|
3:08.44 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elena Seitzberg |
2005 |
|
377 |
44.44 |
1:32.71 |
2:23.04 |
|
3:12.42 |
|
|
Simklubben Ran |
3:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linnea Ranvert |
2005 |
|
375 |
43.32 |
1:32.69 |
2:22.27 |
|
3:12.84 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ellie Petersson |
2005 |
|
372 |
45.23 |
1:34.24 |
2:24.90 |
|
3:13.42 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nelly Gustavsson |
2004 |
|
231 |
49.99 |
1:47.40 |
2:48.40 |
|
3:46.58 |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bríet Natalía Tómasdóttir |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Coffee Trade |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
525 |
38.69 |
1:21.76 |
2:06.93 |
|
2:52.37 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
523 |
40.24 |
1:23.30 |
2:08.56 |
|
2:52.56 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Blond |
2003 |
|
475 |
40.58 |
1:25.13 |
2:11.68 |
|
2:58.17 |
|
|
Vallensbæk IF af 1939 |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilde Röiseth |
2003 |
|
441 |
41.03 |
1:27.59 |
2:14.82 |
|
3:02.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Landskrona Simsällskap |
2:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
|
430 |
41.62 |
1:27.21 |
2:15.21 |
|
3:04.21 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Oest |
2003 |
|
429 |
41.58 |
1:27.69 |
2:16.25 |
|
3:04.42 |
|
|
Herlev Svømning |
3:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
|
370 |
43.13 |
1:32.65 |
2:23.43 |
|
3:13.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:27 |
|