Resultater for SB Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 1:54.57 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 27.65 | 27.65 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | |||||||||
Naya Høi Greve | 2007 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 1:54.57 | 1:54.57 | |||||||
2 | Draggirls 1 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:59.92 | ||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | |||||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | |||||||||
Freja Threms | 2005 | 1:59.92 | 1:59.92 | |||||||
3 | A6 Piger 2 | 2005 | A6 | 2:01.42 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | |||||||||
Liva Gydesen | 2005 | 2:01.42 | 2:01.42 | |||||||
4 | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:05.36 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | |||||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | |||||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 2:05.36 | 2:05.36 | |||||||
5 | A6 Piger 3 | 2005 | A6 | 2:08.44 | ||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | |||||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | |||||||||
Mira Capito | 2007 | 2:08.44 | 2:08.44 | |||||||
6 | Triton Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.67 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | |||||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 2:10.67 | 2:10.67 | |||||||
7 | Ssk Piger 1 | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:12.16 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | |||||||||
Amalie Sams | 2007 | |||||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 2:12.16 | 2:12.16 | |||||||
8 | Vsk Piger 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:12.41 | ||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | |||||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | |||||||||
Freya Runoberg Lind | 2008 | 2:12.41 | 2:12.41 | |||||||
9 | Triton Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.52 | ||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | |||||||||
Daniella Li West | 2006 | |||||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 2:14.52 | 2:14.52 | |||||||
10 | Draggirls 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:18.15 | ||||||
Sophie Nielsen | 2006 | |||||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | |||||||||
Caroline Munkholm | 2009 | |||||||||
Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | 2:18.15 | 2:18.15 | |||||||
11 | Ssk Piger 2 | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.71 | ||||||
Signe W Kjær Larsen | 2008 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Mathilde Ørum Tribler | 2008 | |||||||||
Rosa Pico | 2010 | |||||||||
Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 2:50.71 | 2:50.71 | |||||||
12 | Ssk Piger 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:12.79 | ||||||
Adrianna Pedersen | 2009 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Sophia Augustesen | 2009 | |||||||||
Freja Fogde | 2008 | |||||||||
Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 3:12.79 | 3:12.79 | |||||||
- | A6 Piger 4 | 2008 | A6 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ssk Piger 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |