Results for SB Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:20.46 | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:15.29 | ||||||
2 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:20.84 | ||||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:21.43 | ||||||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
5 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:29.47 | ||||||
6 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 1:30.61 | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 1:14.65 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 1:19.10 | ||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 1:21.14 | ||||||
4 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:22.88 | ||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:24.08 | ||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 1:25.68 | ||||||
7 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:26.29 | ||||||
8 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.12 | ||||||
9 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
10 | Mira Capito | 2007 | A6 | 1:27.69 | ||||||
11 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:31.43 | ||||||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 1:35.30 | ||||||
13 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 1:35.69 | ||||||
14 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:37.68 | ||||||
15 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 1:38.72 | ||||||
16 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:40.90 | ||||||
17 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.01 | ||||||
18 | Mie Visler | 2006 | Næstved IF | 1:43.68 | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 1:29.48 | ||||||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 1:30.49 | ||||||
3 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 1:32.12 | ||||||
4 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.40 | ||||||
5 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 1:34.64 | ||||||
6 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 1:35.37 | ||||||
7 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 1:36.85 | ||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.12 | ||||||
9 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 1:38.83 | ||||||
10 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.26 | ||||||
11 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:46.15 | ||||||
12 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 1:47.64 | ||||||
13 | Freja Fogde | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.49 | ||||||
14 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:50.66 | ||||||
15 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 1:51.83 | ||||||
15 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:51.83 | ||||||
17 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:53.38 | ||||||
18 | Mathilde Ørum Tribler | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.45 | ||||||
19 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:13.79 | ||||||
20 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.96 | ||||||
- | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Klara Overlade | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i ven v 50m | |||||
- | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej samt berø v 50m | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 2:00.16 | ||||||
2 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.41 | ||||||
3 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 2:20.32 | ||||||
4 | Emilia Klarskov | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 2:31.06 | ||||||
- | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |