Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Callsen | 2008 | 273 | 39.92 | 1:27.03 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.30 | |||||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 242 | 43.54 | 1:30.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.95 | |||||||||
3 | Reka Szephalmi | 2009 | 212 | 47.32 | 1:34.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.40 | |||||||||
4 | Ronja Maria Grønkjær Pedersen | 2009 | 202 | 44.79 | 1:36.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:48.14 | |||||||||
5 | Helene Lavrsen | 2008 | 194 | 46.22 | 1:37.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:36.48 | |||||||||
6 | Lisa Stenger | 2008 | 189 | 45.47 | 1:38.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emilie Hermansen | 2008 | 189 | 44.99 | 1:38.40 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:44.88 | |||||||||
8 | Emma Bertelsen | 2008 | 173 | 48.42 | 1:41.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:38.77 | |||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 159 | 50.69 | 1:44.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.39 | |||||||||
10 | Lærke Stubben Broberg | 2011 | 149 | 49.39 | 1:46.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Maria Guneva | 2008 | 137 | 51.89 | 1:49.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Aino Aalto | 2008 | 132 | 51.54 | 1:50.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alberte Elsborg | 2008 | 124 | 54.92 | 1:53.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
- | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.78 | |||||||||
- | Ida Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Lund Henningsen | 2009 | DSQ | ej samt. berør 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
- | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DSQ | 2 flyben i st. bryst | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:46.22 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 402 | 37.13 | 1:16.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.57 | |||||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 374 | 36.98 | 1:18.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.36 | |||||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | 362 | 36.45 | 1:19.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.25 | |||||||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 354 | 36.16 | 1:19.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.19 | |||||||||
5 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | 341 | 37.59 | 1:20.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.46 | |||||||||
6 | Patricia Nættermann | 2007 | 311 | 37.98 | 1:23.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.36 | |||||||||
7 | Signe Broe Larsen | 2007 | 298 | 39.06 | 1:24.54 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.07 | |||||||||
8 | Neya Damgaard | 2007 | 286 | 38.82 | 1:25.68 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.14 | |||||||||
9 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 283 | 41.55 | 1:26.01 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.55 | |||||||||
10 | Sarah Frandsen | 2007 | 273 | 39.05 | 1:27.04 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.69 | |||||||||
11 | Clara Kornum | 2007 | 261 | 40.01 | 1:28.42 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.95 | |||||||||
12 | Freja Christensen | 2006 | 256 | 41.34 | 1:28.92 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:28.63 | |||||||||
13 | Caroline Larsen | 2007 | 238 | 45.38 | 1:31.08 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:31.73 | |||||||||
14 | Ida Jensen | 2006 | 235 | 42.66 | 1:31.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.64 | |||||||||
15 | Matilde Christiansen | 2007 | 212 | 45.41 | 1:34.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.99 | |||||||||
16 | Freja Møller Winther | 2006 | 199 | 45.49 | 1:36.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:37.85 | |||||||||
17 | Line Madsen | 2006 | 198 | 45.13 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Reinike Veenstra | 2006 | 195 | 44.54 | 1:37.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.14 | |||||||||
19 | Emily Kastaniegaard | 2007 | 169 | 49.74 | 1:42.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Amy Hyllen | 2006 | 137 | 51.84 | 1:49.53 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Carlsen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.01 | |||||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | DSQ | mavelig. v. 50m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.89 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 459 | 33.25 | 1:13.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.77 | |||||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 459 | 33.48 | 1:13.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.83 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 436 | 35.47 | 1:14.47 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.00 | |||||||||
4 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 432 | 34.82 | 1:14.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.18 | |||||||||
5 | Matilde Thirup | 2005 | 422 | 34.78 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.02 | |||||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | 383 | 35.75 | 1:17.80 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:16.83 | |||||||||
7 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 381 | 35.91 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.59 | |||||||||
8 | Astrid Jensen | 2005 | 366 | 36.04 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.71 | |||||||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | 341 | 36.77 | 1:20.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.17 | |||||||||
10 | Josefine Høgh | 2005 | 308 | 37.05 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.08 | |||||||||
11 | Sara Kokholm | 2005 | 304 | 40.32 | 1:24.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.68 | |||||||||
12 | Johanna Sandager Borup | 2005 | 251 | 45.17 | 1:29.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:30.10 | |||||||||
13 | Laura Wæhrens | 2005 | 157 | 48.20 | 1:44.67 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cirkeline Mejlby | 2005 | 141 | 49.91 | 1:48.51 | |||||
Fjerritslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.66 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 |
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 405 | 35.00 | 1:16.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.31 | |||||||||
2 | Sofie Jakobsen | 2003 | 292 | 40.25 | 1:25.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.68 | |||||||||
3 | Signe Møller Winther | 2002 | 291 | 39.20 | 1:25.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.31 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DSQ | GR 5,1 badedragt. | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 09 februar 2020 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:52 |