Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:01.37 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 28.40 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.36 | 1:03.03 | 2:03.57 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.10 | 59.37 | 3:02.94 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 27.71 | 58.43 | 4:01.37 | ||||||
2 | Poseidon Mix 1 | 0 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:08.12 | ||||||
Anton Poulsen | 2004 | 28.03 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 29.18 | 1:01.20 | 1:59.22 | ||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 30.98 | 1:05.77 | 3:04.99 | ||||||
Anne Terp | 2004 | 29.91 | 1:03.13 | 4:08.12 | ||||||
3 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 4:08.52 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 30.27 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 31.76 | 1:05.56 | 2:09.30 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 28.04 | 58.67 | 3:07.97 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 28.35 | 1:00.55 | 4:08.52 | ||||||
4 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:15.09 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 28.52 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.10 | 1:10.31 | 2:10.84 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 27.17 | 57.49 | 3:08.33 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.68 | 1:06.76 | 4:15.09 | ||||||
5 | Aarhus Swim Mix 2 | 2004 | Aarhus Swim | 4:19.62 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 31.62 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 32.64 | 1:09.02 | 2:14.84 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 30.45 | 1:04.57 | 3:19.41 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 28.73 | 1:00.21 | 4:19.62 | ||||||
6 | Skanderborg Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 4:20.75 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 29.23 | 1:00.62 | 1:00.62 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 30.77 | 1:04.49 | 2:05.11 | ||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 31.97 | 1:09.58 | 3:14.69 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 31.48 | 1:06.06 | 4:20.75 | ||||||
7 | Hsc 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:23.50 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 30.12 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 29.61 | 1:00.29 | 2:02.91 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 31.70 | 1:07.79 | 3:10.70 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 33.68 | 1:12.80 | 4:23.50 | ||||||
8 | Hsc 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:24.27 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 28.92 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 31.41 | 1:04.96 | 2:06.58 | ||||||
Anna Rosendahl Bach | 2006 | 33.37 | 1:09.80 | 3:16.38 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 31.45 | 1:07.89 | 4:24.27 | ||||||
9 | Lodahl´s Disciple | 2004 | Herning Svømmeklub | 4:26.43 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 29.21 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 33.56 | 1:13.13 | 2:13.66 | ||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 29.98 | 1:03.62 | 3:17.28 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 32.11 | 1:09.15 | 4:26.43 | ||||||
10 | Viborg Mix 3 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:26.81 | ||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 30.48 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Line Heise | 2003 | 32.79 | 1:07.34 | 2:12.53 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 30.65 | 1:04.34 | 3:16.87 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 33.69 | 1:09.94 | 4:26.81 | ||||||
11 | Struer Mix 1 | 2007 | Struer Svømmeklub | 4:29.99 | ||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 31.25 | 1:05.01 | 1:05.01 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 29.43 | 1:02.61 | 2:07.62 | ||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 31.27 | 1:05.75 | 3:13.37 | ||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 36.88 | 1:16.62 | 4:29.99 | ||||||
12 | Agf Mix 2 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.65 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 30.52 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 29.24 | 1:02.98 | 2:07.26 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 35.95 | 1:14.27 | 3:21.53 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 33.56 | 1:09.12 | 4:30.65 | ||||||
13 | Herning Mix 2 | 2005 | Herning Svømmeklub | 4:40.04 | ||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 32.86 | 1:07.66 | 1:07.66 | ||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 38.08 | 1:20.63 | 2:28.29 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 32.88 | 1:08.91 | 3:37.20 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 29.67 | 1:02.84 | 4:40.04 | ||||||
14 | Viborg Mix 4 | 2004 | Viborg Svømme Klub | 4:41.25 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 33.16 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Oliver Heuer | 2006 | 32.80 | 1:09.20 | 2:17.97 | ||||||
Emma Stabel | 2006 | 35.32 | 1:16.23 | 3:34.20 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 31.56 | 1:07.05 | 4:41.25 | ||||||
15 | Agf Mix 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:53.75 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 31.49 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 32.30 | 1:09.46 | 2:14.93 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 35.66 | 1:16.99 | 3:31.92 | ||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 37.86 | 1:21.83 | 4:53.75 | ||||||
16 | Viborg Mix 5 | 2002 | Viborg Svømme Klub | 5:06.21 | ||||||
Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 33.95 | 1:10.25 | 1:10.25 | ||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 36.35 | 1:16.66 | 2:26.91 | ||||||
Mathias Lyngsø | 2006 | 35.93 | 1:16.22 | 3:43.13 | ||||||
Emma Sloth | 2006 | 38.55 | 1:23.08 | 5:06.21 | ||||||
17 | Herning Mix 1 | 2005 | Herning Svømmeklub | 5:11.28 | ||||||
Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 39.50 | 1:21.68 | 1:21.68 | ||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 34.01 | 1:12.81 | 2:34.49 | ||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 42.94 | 1:30.21 | 4:04.70 | ||||||
Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 31.70 | 1:06.58 | 5:11.28 | ||||||
18 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:35.65 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 33.59 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 35.17 | 1:14.92 | 2:25.12 | ||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 42.84 | 1:34.35 | 3:59.47 | ||||||
Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 45.34 | 1:36.18 | 5:35.65 | ||||||
- | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | forlod ikke basin | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |