Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 38, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 4:27.03 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.91 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 33.60 | 1:12.63 | 2:14.92 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 32.26 | 1:09.75 | 3:24.67 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 29.34 | 1:02.36 | 4:27.03 | ||||||
2 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:33.29 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.47 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 36.63 | 1:19.57 | 2:29.60 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 29.24 | 1:04.41 | 3:34.01 | ||||||
Tereza Duchoslavova | 2000 | 27.82 | 59.28 | 4:33.29 | ||||||
3 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:34.01 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 31.42 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 32.78 | 1:11.49 | 2:15.93 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.18 | 1:12.43 | 3:28.36 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.49 | 1:05.65 | 4:34.01 | ||||||
4 | Aarhus Swim Mix 2 | 2004 | Aarhus Swim | 4:51.00 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 32.13 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 39.88 | 1:25.50 | 2:32.98 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 33.34 | 1:11.84 | 3:44.82 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 31.56 | 1:06.18 | 4:51.00 | ||||||
5 | Hsc 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:51.89 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 38.87 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 34.09 | 1:13.21 | 2:34.20 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 35.49 | 1:15.15 | 3:49.35 | ||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 30.20 | 1:02.54 | 4:51.89 | ||||||
6 | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:53.15 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 35.61 | 1:12.91 | 1:12.91 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 36.63 | 1:19.18 | 2:32.09 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 32.39 | 1:13.27 | 3:45.36 | ||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 32.03 | 1:07.79 | 4:53.15 | ||||||
7 | Viborg Mix 3 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:57.81 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 38.61 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 38.79 | 1:22.76 | 2:42.89 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 33.61 | 1:12.17 | 3:55.06 | ||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 29.43 | 1:02.75 | 4:57.81 | ||||||
8 | Hsc 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:58.41 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 33.90 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 40.39 | 1:23.55 | 2:32.29 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 36.63 | 1:20.21 | 3:52.50 | ||||||
Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 31.07 | 1:05.91 | 4:58.41 | ||||||
9 | Viborg Mix 4 | 2004 | Viborg Svømme Klub | 5:03.43 | ||||||
Oliver Heuer | 2006 | 37.21 | 1:17.30 | 1:17.30 | ||||||
Mathias Lyngsø | 2006 | 41.08 | 1:28.27 | 2:45.57 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 31.92 | 1:08.73 | 3:54.30 | ||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 31.86 | 1:09.13 | 5:03.43 | ||||||
10 | Herning Mix 3 | 2006 | Herning Svømmeklub | 5:09.83 | ||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 38.87 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 37.51 | 1:21.87 | 2:43.08 | ||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 36.50 | 1:20.66 | 4:03.74 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 31.96 | 1:06.09 | 5:09.83 | ||||||
11 | Agf Mix 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:19.15 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 35.14 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 37.34 | 1:20.64 | 2:32.97 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 39.10 | 1:24.82 | 3:57.79 | ||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 38.75 | 1:21.36 | 5:19.15 | ||||||
12 | Viborg Mix 5 | 2002 | Viborg Svømme Klub | 5:20.58 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 34.70 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 38.03 | 1:22.25 | 2:34.71 | ||||||
Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 41.57 | 1:34.01 | 4:08.72 | ||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 34.28 | 1:11.86 | 5:20.58 | ||||||
13 | Struer Mix 1 | 2007 | Struer Svømmeklub | 5:25.18 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 33.92 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Elin Glassou Bach | 2008 | 49.14 | 1:43.03 | 2:55.77 | ||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 33.13 | 1:12.58 | 4:08.35 | ||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 36.46 | 1:16.83 | 5:25.18 | ||||||
14 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:52.43 | ||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 41.44 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 59.37 | 1:53.76 | 3:08.54 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 37.66 | 1:24.37 | 4:32.91 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 37.34 | 1:19.52 | 5:52.43 | ||||||
15 | Agf Mix 5 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 6:31.32 | ||||||
Carl Dueholm | 2006 | 47.97 | 1:37.47 | 1:37.47 | ||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 51.94 | 1:52.79 | 3:30.26 | ||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 42.48 | 1:32.01 | 5:02.27 | ||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 42.03 | 1:29.05 | 6:31.32 | ||||||
- | Agf Mix 2 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Karoline Hansfort | 2006 | 37.77 | 1:17.64 | 1:17.64 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 40.94 | 1:27.21 | 2:44.85 | ||||||
- | Skanderborg Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 3 piger på holdet | |||||
Amalie Holst | 2004 | 36.06 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Frej Liltorp | 2004 | 36.27 | 1:17.80 | 2:31.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |