Resultater for Glostrup Adventsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.91 | 1:30.74 | |||||
2 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:31.26 | |||||
3 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 44.33 | 1:33.93 | |||||
4 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 45.71 | 1:38.72 | |||||
5 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:40.84 | |||||
6 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.22 | 1:40.86 | |||||
7 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.67 | 1:46.43 | |||||
8 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.71 | 1:53.05 | |||||
- | Caroline Skjøde Baes | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.1 fl.flyb.ef.sta | |||||
- | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | DSQ | SW7.6 ESB v.75m | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 42.89 | 1:31.62 | |||||
2 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.17 | 1:34.77 | |||||
3 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.57 | 1:39.09 | |||||
4 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 46.84 | 1:41.21 | |||||
5 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 47.17 | 1:41.51 | |||||
6 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 50.89 | 1:46.92 | |||||
7 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 51.07 | 1:50.34 | |||||
8 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.60 | 1:50.78 | |||||
9 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 52.64 | 1:52.30 | |||||
10 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 52.80 | 1:52.90 | |||||
11 | Victoria Hecht | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.96 | 2:11.54 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.43 | 1:34.48 | |||||
2 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.31 | 1:41.87 | |||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.49 | 1:43.25 | |||||
4 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.67 | 1:44.57 | |||||
5 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.59 | 1:48.86 | |||||
6 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.07 | 1:49.42 | |||||
7 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.38 | 1:49.69 | |||||
8 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 52.01 | 1:50.38 | |||||
9 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.28 | 1:52.18 | |||||
10 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | Solrød Svømmeklub | 53.51 | 1:53.88 | |||||
11 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 56.91 | 2:00.04 | |||||
12 | Silke Andersen | 2009 | Orient Svømning | 57.27 | 2:07.75 | |||||
13 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.99 | 2:13.98 | |||||
14 | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.70 | 2:19.43 | |||||
15 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.93 | 2:20.63 | |||||
16 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:07.14 | 2:27.58 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.30 | 1:43.53 | |||||
2 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 55.16 | 1:55.03 | |||||
3 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.76 | 1:56.07 | |||||
4 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 57.06 | 2:07.13 | |||||
- | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 7.4 crawlb.ef.sta | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.89 | 2:19.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.37 | 1:37.31 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Bergmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | 1:27.85 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 42.11 | 1:28.11 | |||||
3 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.93 | 1:37.71 | |||||
4 | Oscaar Opperfelt | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.51 | 1:40.13 | |||||
5 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.36 | 1:41.91 | |||||
6 | Anton Wiuf | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.42 | 1:44.00 | |||||
7 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 49.58 | 1:44.23 | |||||
8 | Frederik Billing | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.17 | 1:46.04 | |||||
9 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 52.37 | 1:50.18 | |||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW7.5 Flyben v.70m | |||||
- | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 7.5 asynk.b. 10m | |||||
- | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW7.6 1 hånd i ve.75 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.67 | 1:59.96 | |||||
2 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 58.15 | 2:01.39 | |||||
3 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.06 | 2:03.65 | |||||
4 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 59.78 | 2:05.74 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.81 | 2:15.10 | |||||
2 | Noah Kepser | 2010 | Albertslund IF | 1:05.79 | 2:19.91 | |||||
3 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.34 | 2:27.11 | |||||
4 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:12.10 | 2:37.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.03 | ||||||
2 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | ||||||
3 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.07 | ||||||
4 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.97 | ||||||
5 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.27 | ||||||
6 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 48.95 | ||||||
7 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.30 | ||||||
8 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.91 | ||||||
9 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.19 | ||||||
- | Sasha Raluca Maria Stircu | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Ej ryglig. 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | ||||||
2 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 42.39 | ||||||
3 | Sarah Emcken | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.58 | ||||||
4 | Freja Kruchow | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.72 | ||||||
5 | Victoria Hecht | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.62 | ||||||
- | Asta Haastrup Ishøi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW6.4 Ej berør 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.10 | ||||||
2 | Andrea Lage | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.51 | ||||||
3 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.79 | ||||||
4 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.91 | ||||||
5 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 46.48 | ||||||
6 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.96 | ||||||
7 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.25 | ||||||
8 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.97 | ||||||
9 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.02 | ||||||
10 | Vilja Hansen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.48 | ||||||
11 | Emma Mahs | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:00.04 | ||||||
- | Ella Trærup | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 2 armt.på mave | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.53 | ||||||
2 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.00 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 50.08 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 52.97 | ||||||
5 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 53.56 | ||||||
6 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 54.05 | ||||||
7 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 55.27 | ||||||
8 | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.18 | ||||||
9 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 58.39 | ||||||
10 | Josefine Nyamadi | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
11 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:00.32 | ||||||
12 | Amalia Mantzouri | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:00.60 | ||||||
13 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:05.11 | ||||||
14 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | Ishøj Svømme Klub | 1:05.81 | ||||||
15 | Maia Hansen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.03 | ||||||
16 | Anna Sofie Li | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:06.75 | ||||||
17 | Lærke Teisner Poder | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.38 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.11 | ||||||
2 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.66 | ||||||
3 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.33 | ||||||
4 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
5 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.13 | ||||||
6 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:03.75 | ||||||
7 | Carla Milling | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:05.43 | ||||||
8 | Laura Mahs | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:05.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 36.27 | ||||||
2 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.79 | ||||||
3 | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 44.92 | ||||||
- | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.78 | ||||||
2 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.61 | ||||||
3 | Nikolaj Li | 2007 | Solrød Svømmeklub | 54.74 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.93 | ||||||
2 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.55 | ||||||
3 | Villum Alstrøm | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.60 | ||||||
4 | Louis Pries | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.53 | ||||||
5 | Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.79 | ||||||
6 | Albert Singer | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.24 | ||||||
7 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.43 | ||||||
8 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.95 | ||||||
9 | Nick Nielsen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 49.92 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 50.39 | ||||||
2 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.32 | ||||||
3 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 56.09 | ||||||
4 | Hugo Wendelboe Træde | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.43 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.15 | ||||||
2 | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | 48.93 | ||||||
3 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 49.75 | ||||||
4 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 52.91 | ||||||
5 | Noah Seneberg | 2010 | Vest-Brøndby | 53.65 | ||||||
6 | Alfred Sørensen Stage | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.99 | ||||||
7 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 54.52 | ||||||
8 | Villads Fast Storgaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.18 | ||||||
9 | Magnus Ørum Bodal | 2010 | Greve Svømmeklub | 55.46 | ||||||
10 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 57.44 | ||||||
11 | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.17 | ||||||
12 | Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.76 | ||||||
13 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 59.42 | ||||||
14 | Emil Klinge Vølund Tømmerholt | 2010 | Greve Svømmeklub | 59.63 | ||||||
15 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 59.85 | ||||||
16 | Victor Nielsen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:00.47 | ||||||
17 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
18 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.41 | ||||||
19 | Viktor Hammer Schou | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.80 | ||||||
20 | William Petersen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:04.88 | ||||||
21 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:07.78 | ||||||
22 | Alexander Bech | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
23 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.59 | ||||||
24 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.61 | ||||||
25 | Noah Kepser | 2010 | Albertslund IF | 1:11.26 | ||||||
26 | Henry Meinertz Friisager | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.84 | ||||||
- | Elias Sirag | 2011 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Ej rygl. 25 m | |||||
- | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Ej rygl. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 36.12 | 1:16.21 | 1:56.31 | 2:36.67 | |||
2 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.67 | 1:23.59 | 2:11.19 | 2:58.03 | |||
3 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 41.05 | 1:27.36 | 2:14.46 | 2:59.90 | |||
4 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.64 | 1:34.03 | 2:25.95 | 3:15.75 | |||
- | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | 1:14.76 | 1:53.96 | 2:31.41 | |||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.37 | 1:16.65 | 1:57.14 | 2:36.23 | |||
3 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | 1:25.45 | 2:08.59 | 2:51.54 | |||
4 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 40.89 | 1:26.70 | 2:12.81 | 2:56.14 | |||
5 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.85 | 1:34.40 | 2:22.85 | 3:10.54 | |||
- | Ronja Nielsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 39.64 | 1:24.58 | 2:09.67 | 2:53.31 | |||
2 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 42.73 | 1:30.41 | 2:18.50 | 3:06.74 | |||
3 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 43.35 | 1:34.17 | 2:25.74 | 3:12.31 | |||
4 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.26 | 1:37.65 | 2:31.18 | 3:22.68 | |||
5 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 46.96 | 1:44.56 | 2:41.85 | 3:34.75 | |||
6 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.66 | 1:46.62 | 2:43.50 | 3:37.17 | |||
7 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.90 | 1:47.62 | 2:44.77 | 3:37.59 | |||
8 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:43.46 | 2:39.82 | 3:38.38 | ||||
9 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 50.70 | 1:50.54 | 2:50.83 | 3:45.80 | |||
10 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 48.36 | 1:49.91 | 2:52.61 | 3:49.86 | |||
11 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:06.12 | 2:21.23 | 3:36.36 | 4:47.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Nymann Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | 1:15.58 | 1:59.50 | 2:44.23 | |||
2 | Viggo Hammer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.49 | 1:31.87 | 2:24.70 | 3:15.60 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | 1:09.68 | 1:47.32 | 2:23.26 | |||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 32.59 | 1:09.73 | 1:48.71 | 2:27.16 | |||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.65 | 1:11.48 | 1:50.18 | 2:28.57 | |||
4 | Simon Voldmester | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | 1:12.82 | 1:52.07 | 2:29.65 | |||
5 | Konradas Juska | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.97 | 1:12.69 | 1:52.27 | 2:31.13 | |||
6 | Ib Fang Wang | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | 1:15.11 | 1:54.39 | 2:33.66 | |||
7 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.20 | 1:19.55 | 2:01.57 | 2:41.33 | |||
8 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | 1:21.17 | 2:05.81 | 2:46.89 | |||
9 | Frederik Nymann | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.65 | 1:34.92 | 2:28.65 | 3:21.39 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.05 | 1:16.33 | 1:58.13 | 2:38.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix årg.C+yn, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsk - Mix 1 | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:35.02 | ||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Liva Friche Christensen | 2008 | 43.97 | 1:21.86 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 37.00 | 1:58.86 | |||||||
Daniel Holger Dyhr | 2008 | 36.16 | 2:35.02 | |||||||
2 | T2 Mix 1 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.64 | ||||||
Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 46.80 | 46.80 | |||||||
Villum Alstrøm | 2008 | 48.13 | 1:34.93 | |||||||
Aimée Overby Traberg | 2009 | 36.81 | 2:11.74 | |||||||
Frederik Billing | 2008 | 36.90 | 2:48.64 | |||||||
3 | Gsk - Mix 2 | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:50.78 | ||||||
Vega Deneke Kure | 2009 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 46.92 | 1:30.09 | |||||||
Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 44.64 | 2:14.73 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 36.05 | 2:50.78 | |||||||
4 | Sunswim 2 | 2008 | Solrød Svømmeklub | 2:52.34 | ||||||
Caroline Milling | 2009 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Oscaar Opperfelt | 2008 | 46.42 | 1:30.63 | |||||||
Monique Haack | 2009 | 47.34 | 2:17.97 | |||||||
Nick Nielsen | 2008 | 34.37 | 2:52.34 | |||||||
5 | Gsk´s Julestjerne | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:54.28 | ||||||
Peter Emil Dyhr | 2008 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Ann-Louise Schledermann | 2009 | 50.29 | 1:34.43 | |||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | 40.82 | 2:15.25 | |||||||
Victor Schou | 2010 | 39.03 | 2:54.28 | |||||||
6 | T2 Mix 2 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.62 | ||||||
Anton Wiuf | 2008 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Andrea Lage | 2009 | 53.80 | 1:35.26 | |||||||
Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 45.82 | 2:21.08 | |||||||
Albert Singer | 2008 | 40.54 | 3:01.62 | |||||||
7 | AIF Pomfritter | 2009 | Albertslund IF | 3:28.93 | ||||||
Filip Nielsen | 2010 | 50.08 | 50.08 | |||||||
Frederikke Rasmussen | 2009 | 1:01.35 | 1:51.43 | |||||||
Thea Fritz Larsen | 2009 | 49.59 | 2:41.02 | |||||||
Gustav Holm | 2009 | 47.91 | 3:28.93 | |||||||
8 | Holbæk Mix 5 | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 3:32.64 | ||||||
Georg Jørgensen | 2010 | 51.95 | 51.95 | |||||||
Christian Jensen | 2009 | 57.01 | 1:48.96 | |||||||
Emma Due Olsen | 2011 | 57.39 | 2:46.35 | |||||||
Johanne Møller Hansen | 2010 | 46.29 | 3:32.64 | |||||||
9 | Sunswim 3 | 2009 | Solrød Svømmeklub | 3:43.11 | ||||||
Victor Nielsen | 2011 | 1:00.12 | 1:00.12 | |||||||
Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 53.46 | 1:53.58 | |||||||
Amalie Vogt Monberg | 2010 | 1:05.60 | 2:59.18 | |||||||
Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 43.93 | 3:43.11 | |||||||
- | Holbæk Mix 3 | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW10.14 2 sv. på ban | |||||
Sofie Pedersen | 2009 | 45.75 | 45.75 | |||||||
- | Triton Mix | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW10.13 Forkert rækf | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix åben kl., Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | AIF Havfruer | 2001 | Albertslund IF | 2:17.47 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 40.49 | 1:13.40 | |||||||
Marie Munk | 2008 | 35.49 | 1:48.89 | |||||||
Emil Strandquist | 2005 | 28.58 | 2:17.47 | |||||||
2 | T2 Mix 5 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.52 | ||||||
David Bergmann | 2008 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 44.52 | 1:19.81 | |||||||
Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 36.06 | 1:55.87 | |||||||
Thilde Gammelvind | 2008 | 34.65 | 2:30.52 | |||||||
3 | T2 Mix 6 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.95 | ||||||
Josephine S. Christensen | 2009 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 42.95 | 1:27.75 | |||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 35.67 | 2:03.42 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 30.53 | 2:33.95 | |||||||
4 | Hsk Aquawin 8 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.33 | ||||||
Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 41.42 | 1:24.82 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 36.33 | 2:01.15 | |||||||
Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 35.18 | 2:36.33 | |||||||
5 | Holbælk Mix 1 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.71 | ||||||
Kaja Pedersen | 2007 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Liva Vang Palsbøll | 2007 | 47.90 | 1:29.71 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 37.70 | 2:07.41 | |||||||
Frej Matias Krog | 2007 | 33.30 | 2:40.71 | |||||||
6 | V1 - Mix 2 | 2008 | Vest-Brøndby | 2:52.12 | ||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 47.59 | 47.59 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 41.99 | 1:29.58 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 42.96 | 2:12.54 | |||||||
Sally Anna Usinger | 2008 | 39.58 | 2:52.12 | |||||||
7 | Holbæk Mix 2 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 2:55.23 | ||||||
Anders Jensen | 2008 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | 49.75 | 1:35.69 | |||||||
Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | 43.52 | 2:19.21 | |||||||
Julie Jepsen | 2007 | 36.02 | 2:55.23 | |||||||
8 | V1 - Mix 1 | 2008 | Vest-Brøndby | 2:59.34 | ||||||
Cecilia Janning | 2009 | 47.56 | 47.56 | |||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 49.93 | 1:37.49 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 40.46 | 2:17.95 | |||||||
Noah Nygaard | 2008 | 41.39 | 2:59.34 | |||||||
9 | Triton Mix | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.91 | ||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Oliver Christensen | 2009 | 1:02.08 | 1:47.18 | |||||||
David Warberg Ploug | 2006 | 49.60 | 2:36.78 | |||||||
Asta Haastrup Ishøi | 2008 | 45.13 | 3:21.91 | |||||||
10 | Hsk Aquawin 6 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.95 | ||||||
Leo Skytte Znaty | 2006 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | 1:10.91 | 1:58.04 | |||||||
Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 47.40 | 2:45.44 | |||||||
Lea F. H. Jespersen | 2008 | 39.51 | 3:24.95 | |||||||
11 | Hsk Aquawin 5 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.19 | ||||||
Selma Lærkelund Hansen | 2008 | 54.37 | 54.37 | |||||||
Jonathan H. Pedersen | 2008 | 56.32 | 1:50.69 | |||||||
Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 51.15 | 2:41.84 | |||||||
Emma Lovisa Ban | 2008 | 55.35 | 3:37.19 | |||||||
- | Holbæk Mix 4 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.4 Ikke rygl afsl | |||||
- | Hsk Aquawin 7 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.4 Crawlben ef st | |||||
- | Hsk Aquawin 9 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.1 Fl.Flyb v star | |||||
Freja Olsen | 2005 | 48.38 | 48.38 | |||||||
- | Sunswim 1 | 2004 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Karl-Johan Brandt | 2006 | 43.55 | 1:18.49 | |||||||
- | T2 Mix 4 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Christiane Dreyer Riis | 2009 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.21 | 1:18.60 | |||||
2 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 39.63 | 1:22.03 | |||||
3 | Astrid Høyer | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:23.06 | |||||
4 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:23.23 | |||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.27 | 1:23.87 | |||||
6 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.89 | 1:26.77 | |||||
7 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 39.11 | 1:26.90 | |||||
8 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.10 | 1:28.42 | |||||
9 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 43.10 | 1:31.31 | |||||
10 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.22 | 1:31.99 | |||||
11 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 44.34 | 1:33.98 | |||||
12 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 46.98 | 1:35.11 | |||||
13 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.95 | 1:39.15 | |||||
14 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 49.05 | 1:39.45 | |||||
15 | Luna Hanghøj Jacobsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.01 | ||||||
16 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.94 | 1:40.37 | |||||
17 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.22 | 1:41.44 | |||||
18 | Nynne Kongsfelt | 2007 | Orient Svømning | 54.59 | 1:50.67 | |||||
- | Amalie Davidsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.2 Mavelig v. 27m | |||||
- | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | SW6.4 Mavelig v 50m | |||||
- | Julie Jepsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.4 Mavelig v. 49m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 38.63 | 1:21.57 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 37.71 | 1:21.70 | |||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.28 | 1:26.38 | |||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.65 | 1:26.88 | |||||
5 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 42.74 | 1:33.13 | |||||
6 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 43.09 | 1:33.45 | |||||
7 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.28 | 1:35.27 | |||||
8 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 46.64 | 1:35.60 | |||||
9 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 44.14 | 1:36.78 | |||||
10 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 47.53 | 1:37.23 | |||||
11 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.50 | 1:39.11 | |||||
12 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 45.21 | 1:40.74 | |||||
13 | Asta Haastrup Ishøi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.56 | 2:04.32 | |||||
14 | Sara Redzepi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.37 | 2:04.76 | |||||
- | Ronja Nielsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.64 | 1:29.03 | |||||
2 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.66 | 1:32.81 | |||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.41 | 1:33.28 | |||||
4 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 50.09 | 1:37.72 | |||||
5 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 47.59 | 1:40.72 | |||||
6 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.42 | 1:41.01 | |||||
7 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.51 | 1:41.71 | |||||
8 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 47.24 | 1:42.24 | |||||
9 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 49.57 | 1:43.81 | |||||
10 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.92 | 1:46.63 | |||||
11 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 48.99 | 1:47.71 | |||||
12 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 49.22 | 1:47.81 | |||||
13 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 53.23 | 1:52.40 | |||||
14 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.84 | 2:05.71 | |||||
15 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.44 | 2:06.42 | |||||
16 | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.48 | 2:06.45 | |||||
17 | Vilja Hansen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.06 | 2:07.45 | |||||
- | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 41.31 | 1:31.01 | |||||
2 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 57.36 | 1:54.56 | |||||
- | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW8.2 Async arme 10m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.10 | 2:12.81 | |||||
2 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.81 | 2:18.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 33.93 | 1:13.41 | |||||
2 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 33.49 | 1:14.51 | |||||
3 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 36.80 | 1:18.95 | |||||
4 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.01 | 1:21.35 | |||||
5 | Marius Andersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 54.50 | 1:58.59 | |||||
- | Markus Nymann Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.09 | 1:21.53 | |||||
2 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.78 | 1:36.22 | |||||
3 | Frederik Nymann | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 55.39 | 1:50.59 | |||||
- | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW7.6 Ej 2 hæn v 75m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.09 | 1:24.26 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.14 | 1:24.99 | |||||
3 | Oscaar Opperfelt | 2008 | Solrød Svømmeklub | 41.90 | 1:27.14 | |||||
4 | Laust Madsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.45 | 1:32.63 | |||||
5 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.55 | 1:35.84 | |||||
6 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 46.35 | 1:38.08 | |||||
7 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 48.26 | 1:38.79 | |||||
8 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 44.30 | 1:39.48 | |||||
9 | Nick Nielsen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.17 | 1:39.69 | |||||
10 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.97 | 1:39.80 | |||||
11 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 52.54 | 1:47.44 | |||||
12 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 54.49 | 1:51.30 | |||||
13 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.13 | 1:52.98 | |||||
14 | Sebastian Egebjerg Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 2:05.93 | ||||||
15 | Sebastian Meilvang | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.28 | 2:23.28 | |||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW7.4 Aync ben 5m | |||||
- | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW7.4 Async. ben bry | |||||
- | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW7.4 Flyben 65m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.84 | 1:35.48 | |||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.03 | 1:42.59 | |||||
3 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 50.06 | 1:46.68 | |||||
4 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 54.18 | 1:49.79 | |||||
5 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.50 | 1:50.99 | |||||
6 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.77 | 2:06.52 | |||||
7 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.16 | 2:07.67 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.35 | 1:49.69 | |||||
2 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.24 | 2:18.07 | |||||
- | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW7.4 Async ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.22 | 1:26.65 | |||||
2 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.33 | 1:29.80 | |||||
3 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.31 | 1:32.14 | |||||
4 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.40 | 1:33.13 | |||||
5 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.64 | 1:36.64 | |||||
6 | Caroline Skjøde Baes | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:42.48 | |||||
- | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Efb v 25m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.04 | 1:36.33 | |||||
2 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.27 | 1:37.58 | |||||
3 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 50.65 | 1:39.15 | |||||
- | Ronja Nielsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Emcken | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.4 Efb 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 44.52 | 1:32.49 | |||||
2 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.64 | 1:43.18 | |||||
3 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.46 | 1:48.53 | |||||
4 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 56.84 | 1:54.64 | |||||
5 | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.65 | 1:59.33 | |||||
6 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 2:05.35 | ||||||
7 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:03.31 | 2:10.14 | |||||
- | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.08 | 1:39.53 | |||||
2 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.22 | 1:48.96 | |||||
3 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 52.80 | 1:50.79 | |||||
4 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.51 | 1:53.81 | |||||
5 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 57.26 | 1:55.55 | |||||
6 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 57.23 | 1:56.76 | |||||
7 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 58.03 | 1:59.58 | |||||
8 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 59.91 | 2:02.05 | |||||
9 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 59.81 | 2:03.91 | |||||
10 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:01.23 | 2:04.80 | |||||
11 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.75 | 2:05.80 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:05.72 | 2:12.46 | |||||
2 | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | 1:05.35 | 2:12.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.70 | 1:14.59 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.59 | 1:42.76 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.21 | 1:43.53 | |||||
2 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.70 | 1:46.19 | |||||
3 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 52.62 | 1:48.10 | |||||
4 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.71 | 1:50.71 | |||||
5 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.62 | 1:50.90 | |||||
6 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.88 | 1:55.55 | |||||
7 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 58.64 | 1:57.70 | |||||
8 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.23 | 1:58.20 | |||||
- | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW6.5 Afslut mave | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 1:52.02 | ||||||
2 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 55.23 | 1:52.31 | |||||
3 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.47 | 1:53.11 | |||||
4 | Noah Seneberg | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.42 | 2:05.25 | |||||
5 | Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.65 | 2:09.18 | |||||
6 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.50 | 2:10.96 | |||||
7 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:06.77 | 2:15.51 | |||||
8 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:09.18 | 2:21.59 | |||||
9 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:11.11 | 2:24.53 | |||||
- | Elias Sirag | 2011 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.45 | ||||||
2 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | ||||||
3 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 35.59 | ||||||
4 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 35.92 | ||||||
5 | Julie Jepsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.36 | ||||||
6 | Luna Hanghøj Jacobsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | ||||||
7 | Sasha Raluca Maria Stircu | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
8 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.51 | ||||||
9 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.73 | ||||||
10 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Orient Svømning | 41.28 | ||||||
11 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.68 | ||||||
12 | Nynne Kongsfelt | 2007 | Orient Svømning | 42.99 | ||||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.65 | ||||||
14 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.96 | ||||||
15 | Amalie Davidsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.71 | ||||||
16 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.03 | ||||||
17 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.93 | ||||||
18 | Tarang Dalela | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.18 | ||||||
19 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.29 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | ||||||
3 | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.18 | ||||||
4 | Victoria Hecht | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.57 | ||||||
5 | Sarah Emcken | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.15 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lage | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.15 | ||||||
2 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.37 | ||||||
3 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.37 | ||||||
4 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 42.03 | ||||||
5 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | Solrød Svømmeklub | 44.61 | ||||||
6 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.98 | ||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | Solrød Svømmeklub | 45.59 | ||||||
8 | Ella Trærup | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.27 | ||||||
9 | Silke Andersen | 2009 | Orient Svømning | 51.50 | ||||||
10 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.42 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 36.91 | ||||||
2 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 41.24 | ||||||
3 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 48.08 | ||||||
4 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | Ishøj Svømme Klub | 56.78 | ||||||
5 | Maja Ekkelund | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.90 | ||||||
6 | Lærke Teisner Poder | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.78 | ||||||
7 | Amalia Mantzouri | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
8 | Anna Sofie Li | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:17.59 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Mahs | 2011 | Solrød Svømmeklub | 52.20 | ||||||
2 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 54.53 | ||||||
3 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 57.47 | ||||||
4 | Carla Milling | 2011 | Solrød Svømmeklub | 59.47 | ||||||
5 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 59.73 | ||||||
6 | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | 1:06.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 29.84 | ||||||
2 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | ||||||
3 | Markus Nymann Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.16 | ||||||
4 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.36 | ||||||
5 | Sebastian Frederiksen | 2006 | Orient Svømning | 34.28 | ||||||
6 | Viggo Hammer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | ||||||
7 | Johannes Gøbel Madsen | 2006 | Orient Svømning | 34.80 | ||||||
8 | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.70 | ||||||
9 | Marius Andersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 41.34 | ||||||
- | Leo Skytte Znaty | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Ib Fang Wang | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | ||||||
3 | Simon Voldmester | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.84 | ||||||
4 | Nikolaj Li | 2007 | Solrød Svømmeklub | 43.90 | ||||||
5 | Christian Swartz | 2007 | Orient Svømning | 48.91 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Madsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.20 | ||||||
2 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.34 | ||||||
3 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 36.63 | ||||||
4 | Villum Alstrøm | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.01 | ||||||
5 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | ||||||
6 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 39.09 | ||||||
7 | Frederik Billing | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.33 | ||||||
8 | Albert Singer | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.89 | ||||||
9 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 40.70 | ||||||
10 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.13 | ||||||
11 | Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 40.35 | ||||||
2 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.54 | ||||||
3 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 44.81 | ||||||
4 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.92 | ||||||
5 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 50.06 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.24 | ||||||
2 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | Solrød Svømmeklub | 45.51 | ||||||
3 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 46.40 | ||||||
4 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 49.82 | ||||||
5 | Victor Nielsen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 55.47 | ||||||
6 | William Petersen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 59.95 | ||||||
7 | Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
8 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.70 | ||||||
9 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.19 | ||||||
10 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
11 | Alexander Bech | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.80 | ||||||
12 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.55 | ||||||
13 | Henry Meinertz Friisager | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.97 | ||||||
14 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:16.88 | ||||||
- | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.61 | 1:25.23 | |||||
2 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 54.01 | 1:58.12 | |||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:15.62 | EXTRA | ||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 37.28 | 1:19.35 | |||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.61 | 1:25.46 | |||||
3 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.75 | 1:29.97 | |||||
4 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | 1:30.98 | |||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.19 | 1:36.19 | |||||
6 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.67 | 1:38.30 | |||||
7 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.40 | 1:44.26 | |||||
8 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 50.03 | 1:46.64 | |||||
- | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW8.4 Esb 75m | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.13 | 1:25.50 | |||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.79 | 1:31.53 | |||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.91 | 1:32.69 | |||||
4 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.25 | 1:47.12 | |||||
5 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.32 | 1:51.54 | |||||
6 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 52.19 | 1:54.28 | |||||
7 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.74 | 1:58.30 | |||||
8 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 56.94 | 2:05.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | 1:20.85 | |||||
2 | Konradas Juska | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.73 | 1:27.59 | |||||
3 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.78 | 1:34.39 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Bergmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.48 | 1:18.06 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.62 | 1:27.28 | |||||
3 | Anton Wiuf | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.10 | 1:45.33 | |||||
4 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:47.72 | |||||
5 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 1:03.89 | 2:13.15 | |||||
6 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:07.48 | 2:20.04 | |||||
- | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW8.3 Async ben 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 17, 4X50m Fri Mix årg. C+yngr, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsk - Mix 1 | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:20.91 | ||||||
Siena Serizawa | 2008 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 34.94 | 1:08.85 | |||||||
Daniel Holger Dyhr | 2008 | 36.92 | 1:45.77 | |||||||
Liva Friche Christensen | 2008 | 35.14 | 2:20.91 | |||||||
2 | Gsk´s Julestjerne | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:30.99 | ||||||
Victor Schou | 2010 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 36.60 | 1:16.75 | |||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | 37.42 | 1:54.17 | |||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | 36.82 | 2:30.99 | |||||||
3 | Gsk - Mix 2 | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 2:31.39 | ||||||
Vega Deneke Kure | 2009 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 37.40 | 1:15.75 | |||||||
Peter Emil Dyhr | 2008 | 38.38 | 1:54.13 | |||||||
Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 37.26 | 2:31.39 | |||||||
4 | T2 Mix 2 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.49 | ||||||
Anton Wiuf | 2008 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Albert Singer | 2008 | 40.31 | 1:16.14 | |||||||
Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 40.56 | 1:56.70 | |||||||
Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 38.79 | 2:35.49 | |||||||
5 | Holbæk Mix 3 | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.27 | ||||||
Sofie Pedersen | 2009 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Johan Fjord Kristensen | 2008 | 40.49 | 1:18.17 | |||||||
Mathilde Marie Grydholt | 2009 | 42.20 | 2:00.37 | |||||||
Oscar Eriksen | 2009 | 39.90 | 2:40.27 | |||||||
6 | Gti´s Julegodter | 2009 | GTI | 2:40.94 | ||||||
Mads Ulrik Larsen | 2009 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Mie Neergaard | 2010 | 42.59 | 1:22.63 | |||||||
Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 41.18 | 2:03.81 | |||||||
Frida Kirkegaard | 2010 | 37.13 | 2:40.94 | |||||||
7 | Hsk Aquawin1 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.24 | ||||||
Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Ella Trærup | 2009 | 52.70 | 1:28.51 | |||||||
Sirid M. W. Christiansen | 2009 | 45.48 | 2:13.99 | |||||||
Jonathan H. Pedersen | 2008 | 40.25 | 2:54.24 | |||||||
8 | Gsk´s Juleslik | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 3:00.36 | ||||||
Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Asta Kruse Enemærke | 2010 | 43.68 | 1:28.53 | |||||||
Storm Bachman Holmtoft | 2010 | 48.57 | 2:17.10 | |||||||
Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 43.26 | 3:00.36 | |||||||
- | AIF Delfiner | 2009 | Albertslund IF | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Noah Kepser | 2010 | 56.65 | 56.65 | |||||||
- | T2 Mix 1 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW10.11 Tyvstart | |||||
Josephine S. Christensen | 2009 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Aimée Overby Traberg | 2009 | 34.62 | 1:14.06 | |||||||
Frederik Billing | 2008 | 39.60 | 1:53.66 | |||||||
- | Triton Mix | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW10.14 2 svøm på ba | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 18, 4X50m Fri Mix Åben klasse, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | AIF Vandhunde | 2001 | Albertslund IF | 2:06.65 | ||||||
Freja Johanna Kepser | 2005 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 26.09 | 1:02.67 | |||||||
Mille Bækmark | 2008 | 36.80 | 1:39.47 | |||||||
Emil Strandquist | 2005 | 27.18 | 2:06.65 | |||||||
2 | T2 Mix 5 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.26 | ||||||
Simon Voldmester | 2007 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 29.36 | 1:01.17 | |||||||
Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 30.97 | 1:32.14 | |||||||
Thilde Gammelvind | 2008 | 35.12 | 2:07.26 | |||||||
3 | Sunswim 1 | 2004 | Solrød Svømmeklub | 2:08.14 | ||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 31.76 | 1:02.93 | |||||||
Emma Spang | 2006 | 32.39 | 1:35.32 | |||||||
Karl-Johan Brandt | 2006 | 32.82 | 2:08.14 | |||||||
4 | T2 Mix 4 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.29 | ||||||
Konradas Juska | 2007 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Ib Fang Wang | 2007 | 32.33 | 1:03.26 | |||||||
Vigga Jørgensen | 2008 | 33.13 | 1:36.39 | |||||||
Christiane Dreyer Riis | 2009 | 33.90 | 2:10.29 | |||||||
5 | T2 Mix 6 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.24 | ||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Andrea Lage | 2009 | 37.23 | 1:10.55 | |||||||
David Bergmann | 2008 | 29.65 | 1:40.20 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 31.04 | 2:11.24 | |||||||
6 | Hsk Aquawin 4 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.65 | ||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Amalie Slot | 2003 | 38.59 | 1:11.39 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 31.44 | 1:42.83 | |||||||
Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 36.82 | 2:19.65 | |||||||
7 | Holbælk Mix 1 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 2:21.36 | ||||||
Kaja Pedersen | 2007 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Liva Vang Palsbøll | 2007 | 41.80 | 1:16.16 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 31.26 | 1:47.42 | |||||||
Frej Matias Krog | 2007 | 33.94 | 2:21.36 | |||||||
8 | Hsk Aquawin 2 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.27 | ||||||
Filippa T. Landschultz | 2007 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Isolde B. W. Christensen | 2007 | 38.61 | 1:22.08 | |||||||
Louis Pries | 2008 | 36.83 | 1:58.91 | |||||||
Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | 36.36 | 2:35.27 | |||||||
9 | Hsk Aquawin 3 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.55 | ||||||
Viggo Hammer | 2006 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Jacob Bisgaard Jensen | 2007 | 39.65 | 1:14.85 | |||||||
Sophia Drauschke | 2005 | 35.33 | 1:50.18 | |||||||
Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | 45.37 | 2:35.55 | |||||||
10 | Hsk Aquawin 9 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.48 | ||||||
Valdemar Egeskov Andersen | 2010 | 56.97 | 56.97 | |||||||
Carla Ewald Riecke | 2006 | 32.41 | 1:29.38 | |||||||
Laust Madsen | 2008 | 36.16 | 2:05.54 | |||||||
Ronja Nielsen | 2008 | 36.94 | 2:42.48 | |||||||
10 | V1 - Mix 1 | 2008 | Vest-Brøndby | 2:42.48 | ||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 36.56 | 1:19.74 | |||||||
Caroline Stefansen | 2009 | 42.40 | 2:02.14 | |||||||
Lamia Taslicukur | 2008 | 40.34 | 2:42.48 | |||||||
12 | Triton Mix | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.92 | ||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 37.07 | 1:19.75 | |||||||
David Warberg Ploug | 2006 | 39.32 | 1:59.07 | |||||||
Ella Janniche | 2011 | 55.85 | 2:54.92 | |||||||
13 | Holbæk Mix 4 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 3:02.72 | ||||||
Mille Stokholm | 2010 | 49.33 | 49.33 | |||||||
Mathias Klint Craven | 2008 | 41.56 | 1:30.89 | |||||||
Nanna Jensen | 2009 | 51.49 | 2:22.38 | |||||||
Frederik Nymann | 2007 | 40.34 | 3:02.72 | |||||||
14 | Holbæk Mix 5 | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 3:03.68 | ||||||
Sebastian Egebjerg Jensen | 2008 | 48.38 | 48.38 | |||||||
Marius Andersen | 2004 | 42.74 | 1:31.12 | |||||||
Amalie Davidsen | 2007 | 45.12 | 2:16.24 | |||||||
Johanne Møller Hansen | 2010 | 47.44 | 3:03.68 | |||||||
- | Holbæk Mix 2 | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW10.11 Tyvstart | |||||
Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Anders Jensen | 2008 | 37.83 | 1:15.45 | |||||||
Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | 38.16 | 1:53.61 | |||||||
- | V1 - Mix 2 | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW10.13 Forkert rækk | |||||
Mille Therp | 2009 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 38.78 | ||||||
2 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.94 | ||||||
3 | Frederikke Vesth | 2007 | Orient Svømning | 44.95 | ||||||
4 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.98 | ||||||
5 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.52 | ||||||
6 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.39 | ||||||
7 | Nynne Kongsfelt | 2007 | Orient Svømning | 55.88 | ||||||
8 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.44 | ||||||
9 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.36 | ||||||
10 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.93 | ||||||
11 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.39 | ||||||
12 | Tarang Dalela | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.42 | ||||||
- | Sasha Raluca Maria Stircu | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.6 1. hånd v vend | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 42.75 | ||||||
2 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.89 | ||||||
3 | Sara Redzepi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.01 | ||||||
4 | Freja Kruchow | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
- | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.4 Ben ej i sam p | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 51.95 | ||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 52.43 | ||||||
3 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 53.23 | ||||||
4 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | Solrød Svømmeklub | 53.75 | ||||||
5 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.18 | ||||||
6 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 57.31 | ||||||
7 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 58.11 | ||||||
8 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 58.88 | ||||||
9 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 59.62 | ||||||
10 | Silke Andersen | 2009 | Orient Svømning | 1:00.07 | ||||||
11 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.90 | ||||||
12 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.83 | ||||||
- | Vilja Hansen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW7.6 ESB 25m | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 54.52 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 54.77 | ||||||
3 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 1:01.63 | ||||||
4 | Lærke Teisner Poder | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.99 | ||||||
5 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:07.11 | ||||||
6 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:09.89 | ||||||
7 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
8 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | Ishøj Svømme Klub | 1:14.81 | ||||||
9 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:21.72 | ||||||
- | Josefine Nyamadi | 2010 | Greve Svømmeklub | DSQ | SW7.5 V fod ej uddre | |||||
- | Maia Hansen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.3 Arm t hofte 40 | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.45 | ||||||
2 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.05 | ||||||
3 | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | 1:21.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 40.84 | ||||||
2 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.88 | ||||||
3 | Johannes Gøbel Madsen | 2006 | Orient Svømning | 48.90 | ||||||
4 | Sebastian Frederiksen | 2006 | Orient Svømning | 49.81 | ||||||
- | Leo Skytte Znaty | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louis Pries | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.89 | ||||||
2 | Laust Madsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.08 | ||||||
3 | Sebastian Meilvang | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.43 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.70 | ||||||
2 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | Greve Svømmeklub | 54.69 | ||||||
3 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 56.00 | ||||||
4 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 56.87 | ||||||
5 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 1:03.28 | ||||||
- | Hugo Wendelboe Træde | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.6 ESB 50m | |||||
- | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.5 Ej udg bens 40 | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.71 | ||||||
2 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.91 | ||||||
3 | Emil Klinge Vølund Tømmerholt | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:06.67 | ||||||
4 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.66 | ||||||
5 | Magnus Ørum Bodal | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
6 | Villads Fast Storgaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.19 | ||||||
7 | Alfred Sørensen Stage | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:22.83 | ||||||
- | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.4 Asyn ben 30m | |||||
- | Henry Meinertz Friisager | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.6 Ej ber. beg hæ | |||||
- | Viktor Hammer Schou | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW7.6 1 fing i afslu | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 21, 200m Medley Damer A+B+C, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Høyer | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.93 | 1:26.98 | 2:18.06 | 3:00.33 | |||
2 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 39.17 | 1:28.37 | 2:21.09 | 3:01.78 | |||
3 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | 1:34.05 | 2:30.18 | 3:12.90 | |||
4 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.98 | 1:33.33 | 2:29.24 | 3:14.81 | |||
5 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.10 | 1:44.32 | 2:41.80 | 3:26.63 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer A+B+C, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.80 | 1:26.65 | 2:14.94 | 2:54.01 | |||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.30 | 1:32.14 | 2:28.45 | 3:08.24 | |||
3 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 47.06 | 1:38.64 | 2:35.81 | 3:19.45 | |||
4 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.29 | 1:43.22 | 2:48.35 | 3:29.25 | |||
5 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.69 | 1:40.99 | 2:44.57 | 3:31.53 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer A+B+C, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.91 | 1:40.72 | 2:44.39 | 3:27.30 | |||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.70 | 1:44.05 | 2:43.59 | 3:30.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 22, 200m Medley Herrer A+B+C, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.28 | 1:48.36 | 2:55.69 | 3:43.50 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer A+B+C, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | 1:18.75 | 2:09.98 | 2:44.23 | |||
2 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:20.99 | 2:08.01 | 2:44.35 | |||
3 | Konradas Juska | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.28 | 1:24.33 | 2:15.59 | 2:53.53 | |||
4 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.95 | 1:24.44 | 2:20.58 | 2:59.99 | |||
5 | Ib Fang Wang | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:27.17 | 2:21.08 | 3:00.28 | |||
6 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.35 | 1:36.81 | 2:32.39 | 3:14.45 | |||
7 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.32 | 1:36.84 | 2:32.35 | 3:17.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.18 | ||||||
2 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 36.73 | ||||||
3 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.78 | ||||||
4 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.05 | ||||||
5 | Astrid Høyer | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.29 | ||||||
6 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 40.96 | ||||||
7 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.07 | ||||||
8 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 46.76 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.26 | ||||||
2 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.47 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.44 | ||||||
2 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 44.74 | ||||||
3 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.37 | ||||||
4 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.55 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.30 | ||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.38 | ||||||
3 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:01.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 32.56 | ||||||
2 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.61 | ||||||
3 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 34.43 | ||||||
4 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.04 | ||||||
5 | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.42 | ||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Nymann | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 57.18 | ||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscaar Opperfelt | 2008 | Solrød Svømmeklub | 42.54 | ||||||
2 | Nick Nielsen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 45.94 | ||||||
3 | Louis Pries | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.55 | ||||||
4 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.94 | ||||||
- | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.07 | 1:10.74 | |||||
2 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.92 | 1:11.53 | |||||
3 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 35.19 | 1:12.98 | |||||
4 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.94 | 1:15.87 | |||||
5 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 36.25 | 1:16.22 | |||||
6 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | 1:17.15 | |||||
7 | Julie Jepsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.99 | 1:22.54 | |||||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 39.14 | 1:23.47 | |||||
9 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | 1:24.90 | |||||
10 | Luna Hanghøj Jacobsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.95 | 1:25.59 | |||||
11 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 41.84 | 1:26.72 | |||||
12 | Caroline Skjøde Baes | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.55 | 1:29.16 | |||||
13 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.05 | 1:31.18 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Stensgaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | 1:12.20 | |||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 35.45 | 1:13.02 | |||||
3 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 40.15 | 1:22.94 | |||||
4 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.72 | 1:25.36 | |||||
5 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 42.51 | 1:28.65 | |||||
6 | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.31 | 1:41.59 | |||||
7 | Freja Kruchow | 2008 | Greve Svømmeklub | 54.61 | 1:55.90 | |||||
- | Sara Redzepi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.56 | 1:15.60 | |||||
2 | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | 1:18.10 | |||||
3 | Andrea Lage | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.52 | 1:23.82 | |||||
4 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.67 | 1:25.56 | |||||
5 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 42.96 | 1:26.08 | |||||
6 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.17 | 1:26.45 | |||||
7 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 43.76 | 1:31.16 | |||||
8 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 45.42 | 1:35.79 | |||||
9 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.73 | 1:37.19 | |||||
10 | Dicte Rønman | 2009 | Solrød Svømmeklub | 47.22 | 1:38.17 | |||||
11 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.31 | 1:38.60 | |||||
12 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 46.15 | 1:38.80 | |||||
13 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.17 | 1:40.33 | |||||
14 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.53 | 1:40.92 | |||||
15 | Emma Mahs | 2009 | Solrød Svømmeklub | 50.20 | 1:44.97 | |||||
16 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.07 | 1:45.00 | |||||
17 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.58 | 1:45.81 | |||||
18 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 50.05 | 1:46.41 | |||||
19 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 51.99 | 1:50.40 | |||||
20 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 52.66 | 1:56.86 | |||||
21 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 58.86 | 2:05.10 | |||||
- | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.91 | 1:27.49 | |||||
2 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.86 | 1:27.67 | |||||
3 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 46.74 | 1:38.26 | |||||
4 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.73 | 1:40.10 | |||||
5 | Maia Hansen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.55 | 1:52.47 | |||||
6 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 54.06 | 1:53.85 | |||||
7 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.38 | 1:54.84 | |||||
8 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 55.71 | 1:59.32 | |||||
9 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 56.32 | 2:00.26 | |||||
10 | Josefine Nyamadi | 2010 | Greve Svømmeklub | 56.02 | 2:00.37 | |||||
11 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 55.42 | 2:00.88 | |||||
12 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:00.55 | 2:02.87 | |||||
13 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | Greve Svømmeklub | 58.66 | 2:05.96 | |||||
14 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 58.97 | 2:08.01 | |||||
15 | Amalia Mantzouri | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:07.78 | 2:23.46 | |||||
16 | Anna Sofie Li | 2010 | Solrød Svømmeklub | 1:20.59 | 2:48.65 | |||||
- | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Mahs | 2011 | Solrød Svømmeklub | 55.12 | 1:57.45 | |||||
2 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 55.89 | 2:03.29 | |||||
3 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 56.68 | 2:06.12 | |||||
4 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.96 | 2:09.73 | |||||
5 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.93 | 2:11.07 | |||||
6 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.87 | 2:15.21 | |||||
7 | Carla Milling | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:05.77 | 2:19.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 30.08 | 1:02.57 | |||||
2 | William Mitchell | 2004 | Orient Svømning | 33.17 | 1:07.86 | |||||
3 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 33.20 | 1:08.79 | |||||
4 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.32 | 1:13.10 | |||||
5 | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.43 | 1:21.81 | |||||
6 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | 1:26.25 | |||||
7 | Viggo Hammer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.78 | 1:28.29 | |||||
8 | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.57 | 1:33.38 | |||||
9 | Marius Andersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 45.24 | 1:35.15 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 35.48 | 1:14.40 | |||||
2 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.44 | 1:21.85 | |||||
3 | Nikolaj Li | 2007 | Solrød Svømmeklub | 45.52 | 1:43.94 | |||||
4 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.68 | 1:44.41 | |||||
5 | Christian Swartz | 2007 | Orient Svømning | 49.13 | 1:44.62 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Bergmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.59 | 1:05.23 | |||||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.47 | 1:13.35 | |||||
3 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.78 | 1:18.78 | |||||
4 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.61 | 1:19.12 | |||||
5 | Anton Wiuf | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | 1:19.89 | |||||
6 | Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.05 | 1:22.05 | |||||
7 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 41.48 | 1:23.30 | |||||
8 | Frederik Billing | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.42 | 1:24.91 | |||||
9 | Villum Alstrøm | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.25 | ||||||
10 | Albert Singer | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.84 | 1:28.16 | |||||
11 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 41.28 | 1:29.22 | |||||
12 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 44.13 | 1:34.18 | |||||
13 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.32 | 1:41.12 | |||||
14 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.96 | 1:42.81 | |||||
15 | Sebastian Meilvang | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.81 | 2:02.88 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 38.66 | 1:23.53 | |||||
2 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.93 | 1:30.14 | |||||
3 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.83 | 1:31.22 | |||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.99 | 1:31.43 | |||||
5 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | Greve Svømmeklub | 42.83 | 1:32.26 | |||||
6 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.18 | 1:32.70 | |||||
7 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.59 | 1:36.11 | |||||
8 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 47.71 | 1:41.16 | |||||
9 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 48.23 | 1:42.12 | |||||
10 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.68 | 1:43.81 | |||||
11 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.09 | 1:45.09 | |||||
12 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.19 | 1:46.97 | |||||
13 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 52.11 | 1:47.23 | |||||
14 | Hugo Wendelboe Træde | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.53 | 1:58.24 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 41.91 | 1:29.09 | |||||
2 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | Solrød Svømmeklub | 45.18 | 1:40.25 | |||||
3 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.32 | 1:41.04 | |||||
4 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.92 | 1:41.32 | |||||
5 | Alfred Sørensen Stage | 2010 | Greve Svømmeklub | 49.48 | 1:44.35 | |||||
6 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 48.94 | 1:46.91 | |||||
7 | Emil Klinge Vølund Tømmerholt | 2010 | Greve Svømmeklub | 50.26 | 1:50.44 | |||||
8 | Sebastian Hjortflod Wedelheim | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.28 | 1:50.98 | |||||
9 | Villads Fast Storgaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.00 | 1:55.15 | |||||
10 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 54.99 | 1:55.16 | |||||
11 | Magnus Ørum Bodal | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.41 | 1:56.51 | |||||
12 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.59 | 1:57.86 | |||||
13 | Cornelius Christian Klemmed Olsen | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.19 | 1:58.19 | |||||
14 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 52.91 | 1:58.70 | |||||
15 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 55.38 | 2:02.04 | |||||
16 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.90 | 2:04.63 | |||||
17 | Victor Nielsen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:02.26 | 2:06.57 | |||||
18 | Noah Seneberg | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.03 | 2:10.30 | |||||
19 | William Petersen | 2011 | Solrød Svømmeklub | 1:01.46 | 2:10.63 | |||||
20 | Viktor Hammer Schou | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.88 | 2:12.06 | |||||
21 | Noah Kepser | 2010 | Albertslund IF | 1:02.65 | 2:12.95 | |||||
22 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.38 | 2:14.23 | |||||
23 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:18.32 | 2:21.90 | |||||
24 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:09.86 | 2:22.59 | |||||
25 | Alexander Bech | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.06 | 2:31.38 | |||||
26 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.04 | 2:32.22 | |||||
27 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:16.91 | 2:40.86 | |||||
28 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:19.97 | 2:49.61 | |||||
- | Elias Sirag | 2011 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |