Resultater for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 27-07-2001 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 09-04-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
663 |
30.00 |
1:02.48 |
1:35.61 |
|
2:08.32 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
661 |
30.71 |
1:03.57 |
1:36.50 |
|
2:08.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
658 |
30.35 |
1:03.03 |
1:35.90 |
|
2:08.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
628 |
30.96 |
1:04.28 |
1:37.64 |
|
2:10.67 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
579 |
31.18 |
1:05.52 |
1:40.56 |
|
2:14.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
576 |
31.16 |
1:05.05 |
1:40.34 |
|
2:14.50 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
575 |
30.95 |
1:05.36 |
1:40.28 |
|
2:14.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
535 |
32.70 |
1:08.32 |
1:43.97 |
|
2:17.86 |
|
|
Lyseng IF |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
568 |
32.42 |
1:06.95 |
1:41.17 |
|
2:15.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
566 |
31.57 |
1:05.02 |
1:40.05 |
|
2:15.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
|
553 |
32.01 |
1:06.63 |
1:42.04 |
|
2:16.30 |
|
|
H2Odense |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
551 |
32.85 |
1:07.35 |
1:42.46 |
|
2:16.49 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
546 |
32.44 |
1:07.11 |
1:42.72 |
|
2:16.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Morten Baxter |
1996 |
|
525 |
33.14 |
1:08.54 |
1:44.53 |
|
2:18.71 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Kloster |
2002 |
|
508 |
32.65 |
1:08.21 |
1:43.99 |
|
2:20.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
|
497 |
31.70 |
1:06.54 |
1:43.41 |
|
2:21.29 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:59 |
|