Resultat för Vest Senior/Junior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
686 |
33.67 |
1:09.67 |
1:45.02 |
|
2:19.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
647 |
33.67 |
1:09.52 |
1:46.53 |
|
2:22.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
637 |
33.97 |
1:10.37 |
1:47.41 |
|
2:23.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
|
631 |
34.32 |
1:10.37 |
1:47.34 |
|
2:23.78 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Rønn |
2005 |
|
601 |
34.59 |
1:11.16 |
1:48.27 |
|
2:26.12 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
571 |
36.22 |
1:13.51 |
1:51.60 |
|
2:28.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
569 |
36.06 |
1:13.82 |
1:52.19 |
|
2:28.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
538 |
34.74 |
1:13.08 |
1:52.14 |
|
2:31.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
591 |
35.23 |
1:11.70 |
1:49.88 |
|
2:26.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
561 |
35.80 |
1:14.02 |
1:52.61 |
|
2:29.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Vestergaard Jensen |
2005 |
|
529 |
35.90 |
1:14.81 |
1:53.96 |
|
2:32.43 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
526 |
35.55 |
1:14.55 |
1:54.34 |
|
2:32.78 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
516 |
35.93 |
1:14.69 |
1:54.29 |
|
2:33.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
507 |
35.36 |
1:13.87 |
1:54.53 |
|
2:34.67 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
503 |
36.95 |
1:16.37 |
1:56.62 |
|
2:35.06 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
498 |
36.43 |
1:15.80 |
1:56.35 |
|
2:35.59 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|