Resultater for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 799 | 32.53 | 1:09.11 | |||||
Berns Swim Team | 1:07.63 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 739 | 33.79 | 1:10.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 708 | 34.01 | 1:11.95 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 673 | 34.39 | 1:13.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 649 | 35.11 | 1:14.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.02 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 644 | 35.33 | 1:14.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 613 | 36.39 | 1:15.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
8 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 605 | 35.88 | 1:15.79 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.68 | |||||||||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | 605 | 35.80 | 1:15.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.63 | |||||||||
10 | Emilie Egerup | 2003 | 604 | 35.80 | 1:15.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
11 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 599 | 36.42 | 1:16.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
12 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 597 | 36.54 | 1:16.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.88 | |||||||||
13 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 595 | 35.75 | 1:16.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
14 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 582 | 36.32 | 1:16.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 581 | 36.78 | 1:16.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
16 | Ida Kjærgaard | 2003 | 576 | 36.66 | 1:17.05 | |||||
Lyseng IF | 1:13.85 | |||||||||
17 | Sara Bundgaard | 2003 | 575 | 35.82 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.48 | |||||||||
18 | Eva Hjort | 2004 | 570 | 36.80 | 1:17.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.46 | |||||||||
19 | Laura Fogh | 2003 | 562 | 36.51 | 1:17.67 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.78 | |||||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 558 | 36.83 | 1:17.89 | |||||
DeltaSwim | 1:17.60 | |||||||||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 541 | 37.14 | 1:18.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
22 | Cecilie Batz | 2003 | 532 | 37.33 | 1:19.12 | |||||
DeltaSwim | 1:15.61 | |||||||||
23 | Mathilde Bager | 2005 | 519 | 37.47 | 1:19.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
24 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 505 | 38.78 | 1:20.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
25 | Sarah Kildahl | 2004 | 503 | 37.18 | 1:20.62 | |||||
Lyseng IF | 1:15.67 | |||||||||
26 | Mathilde Østergaard | 2004 | 501 | 37.31 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.12 | |||||||||
27 | Emma Nygaard | 2005 | 497 | 38.62 | 1:20.94 | |||||
H2Odense | 1:21.34 | |||||||||
28 | Marie Jensen | 2005 | 496 | 38.17 | 1:21.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.48 | |||||||||
29 | Kristine Hülsen | 2002 | 491 | 38.17 | 1:21.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
30 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 489 | 37.41 | 1:21.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 484 | 38.22 | 1:21.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
32 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 481 | 38.06 | 1:21.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.34 | |||||||||
33 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 481 | 38.84 | 1:21.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
34 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 480 | 37.85 | 1:21.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.26 | |||||||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | 472 | 37.60 | 1:22.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
36 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 472 | 38.14 | 1:22.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
37 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 471 | 38.69 | 1:22.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.43 | |||||||||
38 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 470 | 38.07 | 1:22.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
39 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 467 | 39.21 | 1:22.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.02 | |||||||||
40 | Freya Ellehus | 2000 | 463 | 39.55 | 1:22.86 | |||||
H2Odense | 1:18.87 | |||||||||
41 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 461 | 38.24 | 1:22.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.88 | |||||||||
42 | Ida Hovmark | 2005 | 460 | 39.76 | 1:23.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
43 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 458 | 39.71 | 1:23.18 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:23.27 | |||||||||
44 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 457 | 38.50 | 1:23.22 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.13 | |||||||||
45 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 454 | 39.25 | 1:23.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.49 | |||||||||
46 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 451 | 39.36 | 1:23.60 | |||||
H2Odense | 1:23.62 | |||||||||
47 | Freja Kruse | 2004 | 450 | 38.98 | 1:23.63 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.69 | |||||||||
48 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 438 | 39.19 | 1:24.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.07 | |||||||||
49 | Jazmin Jensen | 2005 | 436 | 40.30 | 1:24.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
50 | Laura Pedersen | 2004 | 435 | 39.03 | 1:24.60 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
51 | Stine Mejdahl | 2005 | 430 | 40.07 | 1:24.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.43 | |||||||||
52 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 422 | 41.00 | 1:25.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.98 | |||||||||
53 | Kathrine Weide | 2004 | 420 | 39.91 | 1:25.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.52 | |||||||||
54 | Nicoline Dyrman | 2004 | 396 | 40.12 | 1:27.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
55 | Johanne Heilmann | 2005 | 393 | 41.31 | 1:27.51 | |||||
Kolding SK | 1:22.45 | |||||||||
56 | Mathilde Thirup | 2005 | 362 | 42.85 | 1:29.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.32 | |||||||||
57 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 343 | 40.41 | 1:31.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
58 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 328 | 43.54 | 1:32.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:30.14 | |||||||||
59 | Mie Asmussen | 2005 | 258 | 46.90 | 1:40.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |