Results for Vest Senior/Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 28 februar 2020 |
Lb 17, 100m Rygsvmning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Srensen | 2002 | 713 | 31.98 | 1:04.44 | |||||
Thisted Svmmeklub | 1:02.81 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 659 | 32.31 | 1:06.15 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:06.71 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 657 | 31.91 | 1:06.19 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:03.73 | |||||||||
4 | Snfridur Sol | 2000 | 625 | 32.87 | 1:07.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:08.16 | |||||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | 621 | 33.21 | 1:07.46 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:05.35 | |||||||||
6 | Cecilie Grndal | 2002 | 620 | 32.24 | 1:07.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svmmeklub | 1:03.82 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 617 | 32.54 | 1:07.62 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:07.46 | |||||||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | 608 | 33.17 | 1:07.92 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:05.42 | |||||||||
9 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 597 | 33.04 | 1:08.37 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:07.47 | |||||||||
10 | Sofie Trekr Klausen | 2003 | 587 | 33.69 | 1:08.72 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:05.87 | |||||||||
11 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 579 | 33.57 | 1:09.06 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:06.19 | |||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 572 | 33.78 | 1:09.34 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:06.22 | |||||||||
13 | Fenja Romanski | 2005 | 569 | 33.91 | 1:09.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svmmeklub | 1:04.61 | |||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 543 | 34.94 | 1:10.56 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:08.10 | |||||||||
15 | Femke Iris Keulen | 2005 | 540 | 34.08 | 1:10.69 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:10.01 | |||||||||
16 | Line J. V. Hededal | 2001 | 533 | 33.92 | 1:10.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svmmeklub | 1:08.86 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 527 | 34.37 | 1:11.23 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:09.54 | |||||||||
18 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 523 | 35.11 | 1:11.41 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:10.08 | |||||||||
19 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 517 | 34.67 | 1:11.69 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:08.85 | |||||||||
20 | Sofie Sjgren | 2002 | 514 | 34.60 | 1:11.83 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:10.29 | |||||||||
21 | Mille Kjr Jensen | 2004 | 510 | 35.41 | 1:12.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:06.99 | |||||||||
22 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 510 | 34.82 | 1:12.04 | |||||
DeltaSwim | 1:10.28 | |||||||||
23 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 508 | 34.36 | 1:12.14 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:08.73 | |||||||||
24 | Anna Toft Petersen | 2004 | 503 | 35.31 | 1:12.35 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:07.96 | |||||||||
25 | Louise Houe Andersen | 2003 | 501 | 34.98 | 1:12.46 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:09.36 | |||||||||
26 | Sofie Le Fevre | 2004 | 500 | 33.87 | 1:12.52 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:10.59 | |||||||||
27 | Melanie Petersen | 2004 | 499 | 34.88 | 1:12.57 | |||||
Kolding SK | 1:12.15 | |||||||||
28 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 494 | 35.77 | 1:12.78 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:10.47 | |||||||||
29 | Amalie Tolderlund | 2005 | 494 | 35.41 | 1:12.79 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:07.34 | |||||||||
30 | Freja Rjkjr Rasmussen | 2004 | 493 | 34.76 | 1:12.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.66 | |||||||||
31 | Martha Bjerg | 2004 | 489 | 36.15 | 1:13.03 | |||||
Lyseng IF | 1:08.74 | |||||||||
32 | Kathrine Weide | 2004 | 484 | 35.63 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:09.66 | |||||||||
33 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 483 | 35.59 | 1:13.37 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:08.87 | |||||||||
34 | Sofie Rasmussen | 1999 | 480 | 35.50 | 1:13.49 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:08.64 | |||||||||
35 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 479 | 35.20 | 1:13.54 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:08.21 | |||||||||
36 | Cecilie Batz | 2003 | 472 | 35.67 | 1:13.92 | |||||
DeltaSwim | 1:10.10 | |||||||||
37 | Jazmin Jensen | 2005 | 467 | 35.43 | 1:14.16 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:12.26 | |||||||||
38 | Sofia Ingeberg | 2002 | 466 | 35.33 | 1:14.22 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:11.04 | |||||||||
39 | Stine Mejdahl | 2005 | 461 | 36.62 | 1:14.50 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:11.58 | |||||||||
40 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 457 | 36.45 | 1:14.74 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:12.85 | |||||||||
41 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 456 | 36.40 | 1:14.77 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:10.34 | |||||||||
42 | Clara Jensen | 2005 | 454 | 35.80 | 1:14.89 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:10.44 | |||||||||
43 | Mathilde Linnet Nrgaard | 2005 | 453 | 36.23 | 1:14.95 | |||||
DeltaSwim | 1:13.17 | |||||||||
44 | Ester Lauritsen | 2005 | 452 | 36.13 | 1:14.99 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:10.68 | |||||||||
45 | Amalie Holst | 2004 | 450 | 36.58 | 1:15.10 | |||||
Skanderborg Svmmeklub | 1:14.10 | |||||||||
46 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 448 | 36.21 | 1:15.19 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:12.84 | |||||||||
47 | Johanne Heilmann | 2005 | 448 | 36.48 | 1:15.20 | |||||
Kolding SK | 1:13.13 | |||||||||
48 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 445 | 36.26 | 1:15.40 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:14.15 | |||||||||
49 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 437 | 37.37 | 1:15.82 | |||||
Nyborg Svmmeklub | 1:11.67 | |||||||||
50 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 434 | 36.85 | 1:16.02 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:14.41 | |||||||||
51 | Cassandra Spring | 2005 | 433 | 37.08 | 1:16.04 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:13.34 | |||||||||
52 | Marlene Reitan | 2003 | 431 | 36.32 | 1:16.19 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:07.71 | |||||||||
53 | Anna Bjerrum Mller | 2004 | 428 | 35.88 | 1:16.37 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:12.06 | |||||||||
54 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 415 | 37.35 | 1:17.16 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:11.46 | |||||||||
55 | Elma Gabela | 2004 | 414 | 37.03 | 1:17.20 | |||||
Kolding SK | 1:12.27 | |||||||||
56 | Maria stergaard Nielsen | 2004 | 406 | 37.05 | 1:17.73 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
57 | Sofie Bjerre | 2005 | 398 | 37.36 | 1:18.22 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:11.59 | |||||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | DSQ | sw6,3, neddyk v 15 m | ||||||
H2Odense | 1:08.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |