Results for Vest Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 26-05-2017 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva Hjort |
2004 |
|
|
1:11.80 |
2:35.97 |
4:02.41 |
|
5:16.81 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cille Christensen |
2004 |
|
|
1:12.50 |
2:35.83 |
4:05.32 |
|
5:18.27 |
|
|
Kolding SK |
5:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
|
1:11.70 |
2:38.38 |
4:05.41 |
|
5:20.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
|
|
1:13.69 |
2:38.24 |
4:09.11 |
|
5:21.82 |
|
|
H2Odense |
5:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
|
1:12.23 |
2:36.83 |
4:09.86 |
|
5:24.49 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
|
|
1:12.92 |
2:34.62 |
4:10.54 |
|
5:24.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
|
1:13.76 |
2:38.95 |
4:14.52 |
|
5:29.25 |
|
|
Kolding SK |
5:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
|
1:18.82 |
2:40.99 |
4:15.95 |
|
5:29.73 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mette Holstein |
2005 |
|
|
1:18.38 |
2:49.14 |
4:17.63 |
|
5:33.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Fogh |
2003 |
|
|
1:22.83 |
2:52.07 |
4:19.92 |
|
5:34.17 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
|
1:20.32 |
2:49.51 |
4:18.91 |
|
5:36.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
1:21.23 |
2:54.78 |
4:21.85 |
|
5:36.72 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
5:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
|
|
1:17.48 |
2:45.67 |
4:20.22 |
|
5:38.05 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
|
1:20.94 |
2:46.04 |
4:24.97 |
|
5:38.46 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
|
1:19.45 |
2:47.47 |
4:18.90 |
|
5:38.72 |
|
|
Lyseng IF |
5:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
|
1:19.01 |
2:47.59 |
4:22.85 |
|
5:40.33 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cassandra Spring |
2005 |
|
|
1:22.36 |
2:47.42 |
4:22.27 |
|
5:40.51 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
|
1:17.27 |
2:50.44 |
4:24.97 |
|
5:42.16 |
|
|
H2Odense |
5:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
|
1:14.92 |
2:45.00 |
4:26.12 |
|
5:44.94 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
5:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
|
1:19.39 |
2:44.46 |
4:26.43 |
|
5:45.25 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
5:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
|
1:16.71 |
2:45.60 |
4:26.13 |
|
5:45.57 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie Jensen |
2005 |
|
|
1:15.49 |
2:50.62 |
4:25.69 |
|
5:47.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Louise Sunesen |
2005 |
|
|
1:15.23 |
2:44.94 |
4:27.23 |
|
5:47.93 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
|
|
2:02.27 |
3:36.30 |
5:07.64 |
|
5:48.47 |
|
|
Brønderslev SK08 |
5:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
|
1:18.20 |
2:53.49 |
4:31.37 |
|
5:50.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ester Lauritsen |
2005 |
|
|
1:18.33 |
2:47.62 |
4:30.10 |
|
5:51.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
|
1:21.53 |
2:53.74 |
4:34.33 |
|
5:51.82 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
|
|
1:17.66 |
2:50.44 |
4:34.62 |
|
5:54.93 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
|
|
1:17.70 |
2:47.48 |
4:35.74 |
|
5:55.91 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
|
1:23.50 |
2:55.09 |
4:35.75 |
|
5:57.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
|
|
1:20.18 |
3:00.02 |
4:42.11 |
|
6:03.32 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
|
|
1:20.10 |
2:58.52 |
4:42.67 |
|
6:11.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6,4, EFB 150 m |
|
Aalborg Svømmeklub |
5:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|