Resultat för Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Syd 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
16:23 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland & NIF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
|
690 |
|
|
|
|
2:28.45 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siv Reimer |
2006 |
|
642 |
|
|
|
|
2:32.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
|
615 |
|
|
|
|
2:34.24 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaqueline Haack |
2006 |
|
606 |
|
|
|
|
2:34.95 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
|
583 |
|
|
|
|
2:36.98 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
|
548 |
|
|
|
|
2:40.31 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah Rørbech |
2006 |
|
532 |
37.29 |
1:17.63 |
2:00.08 |
|
2:41.87 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laika Usinger |
2006 |
|
517 |
39.76 |
1:22.01 |
2:03.98 |
|
2:43.43 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
|
441 |
39.93 |
1:24.30 |
2:09.80 |
|
2:52.26 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Haagen |
2006 |
|
439 |
40.59 |
1:24.98 |
2:10.45 |
|
2:52.52 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aya Malling |
2006 |
|
425 |
40.76 |
1:25.05 |
2:09.96 |
|
2:54.41 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mie Visler |
2006 |
|
412 |
39.93 |
1:23.67 |
2:09.40 |
|
2:56.27 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Meyer |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:23 |
|