Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Londero | 2004 | 25 | 256 | 39.75 | |||||
H2Odense | 38.27 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 25 | 405 | 34.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 20 | 336 | 36.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | 15 | 325 | 36.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
4 | Andreas Bahnsen | 2005 | 12 | 274 | 38.87 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 39.75 | |||||||||
5 | Martin Christensen | 2006 | 11 | 272 | 38.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 10 | 266 | 39.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
7 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 9 | 257 | 39.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
8 | Asger Nielsen | 2005 | 8 | 251 | 40.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.93 | |||||||||
9 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 7 | 231 | 41.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
10 | Gustav Sundstrøm | 2006 | 6 | 228 | 41.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
11 | Laurits Holm | 2006 | 5 | 219 | 41.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 44.04 | |||||||||
12 | Jonas Mathiasen | 2006 | 4 | 209 | 42.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
13 | Anders Bank Hansen | 2006 | 3 | 204 | 42.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
14 | Christian Pedersen | 2007 | 2 | 200 | 43.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.52 | |||||||||
15 | David Hansen Hobolth | 2006 | 1 | 200 | 43.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 48.87 | |||||||||
16 | Jacob Timmermand | 2006 | 187 | 44.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
17 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 148 | 47.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.39 | |||||||||
18 | Toke Gormsen | 2006 | 131 | 49.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 51.92 | |||||||||
19 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 130 | 49.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.06 | |||||||||
20 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 117 | 51.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
21 | Bastian Ladekjær | 2007 | 108 | 52.92 | ||||||
DeltaSwim | 53.34 | |||||||||
22 | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | 81 | 58.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.10 | |||||||||
- | Malthe Peter Jensen | 2007 | DSQ | asynk arme 22 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
- | Rasmus Mathiesen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Schmidt | 2008 | 25 | 159 | 46.53 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 20 | 140 | 48.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.05 | |||||||||
3 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 15 | 137 | 48.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 48.35 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2008 | 12 | 111 | 52.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.29 | |||||||||
5 | Eskild M. Omby | 2009 | 11 | 104 | 53.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.18 | |||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 10 | 103 | 53.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
7 | Nikolai Elgaard | 2009 | 9 | 94 | 55.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
8 | Jens Reintoft | 2008 | 8 | 86 | 57.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
9 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 7 | 78 | 59.05 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 6 | 70 | 1:01.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.48 | |||||||||
- | William Højgaard | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 25 | 134 | 49.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
2 | Hugo Rixen | 2011 | 20 | 48 | 1:09.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
3 | Christoffer Breinholt | 2011 | 15 | 20 | 1:31.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.95 | |||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.27 | |||||||||
- | Louie Lindblad | 2010 | DSQ | ej samtid berør ven | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Neuber | 2010 | DSQ | armtag ti hofte 15 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |