Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 137 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 137, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.66 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.45 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.93 | ||||||
4 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.07 | ||||||
5 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.47 | ||||||
6 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
7 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
8 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
9 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:24.37 | ||||||
10 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:25.32 | ||||||
11 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.92 | ||||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.44 | ||||||
13 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:26.55 | ||||||
14 | Johanne Højer | 2008 | A6 JGI-Swim | 1:26.77 | ||||||
15 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.82 | ||||||
16 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.38 | ||||||
17 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.70 | ||||||
18 | Sofie Lykke | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:27.88 | ||||||
19 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.98 | ||||||
20 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
21 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.47 | ||||||
22 | Lina Thejlman | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:29.75 | ||||||
23 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.79 | ||||||
24 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.19 | ||||||
25 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.36 | ||||||
26 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.41 | ||||||
27 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.48 | ||||||
28 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:32.71 | ||||||
29 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.89 | ||||||
30 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.07 | ||||||
31 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.09 | ||||||
32 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.71 | ||||||
33 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.96 | ||||||
34 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.31 | ||||||
35 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.41 | ||||||
36 | Clara Scheibye | 2008 | A6 JGI-Swim | 1:36.34 | ||||||
37 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.80 | ||||||
38 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:43.34 | ||||||
39 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.41 | ||||||
40 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:49.80 | ||||||
41 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.24 | ||||||
42 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.23 | ||||||
43 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:14.34 | ||||||
- | Andrea Borg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Ej afslut ryg v50m | |||||
- | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Ej afslut ryg v50m | |||||
- | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej sam berør v75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:36 |