Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - finaler
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | 38.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.91 | |||||||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 39.27 | |||||||
DeltaSwim | 41.55 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 39.67 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | 40.58 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 41.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 41.80 | |||||||||
6 | Hektor Bjerre | 2008 | 42.38 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.14 | |||||||||
7 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 43.20 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.84 | |||||||||
8 | Anes Hajrovic | 2008 | 43.36 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 43.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 41.18 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.63 | |||||||||
2 | Astrid Dindler | 2009 | 42.92 | |||||||
Odder Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 43.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
4 | Vigga Rasmussen | 2009 | 43.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
5 | Alberte Knudsen | 2009 | 45.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.26 | |||||||||
6 | Andrea Grøndal | 2009 | 46.19 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.69 | |||||||||
7 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 48.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
8 | Olivia Holmberg | 2009 | 48.89 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.78 | 52.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.63 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 26.20 | 53.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 25.90 | 53.60 | ||||||
H2Odense | 54.44 | |||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 27.03 | 55.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.84 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 26.72 | 55.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.67 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 27.47 | 55.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 55.08 | |||||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | 27.04 | 56.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 55.60 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 27.83 | 58.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Nele Schulze (2004) 58.25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 29.22 | 58.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 58.25 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 29.55 | 59.11 | ||||||
H2Odense | 58.72 | |||||||||
3 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 29.48 | 1:00.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.17 | |||||||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 30.10 | 1:00.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.56 | 1:01.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
6 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 29.79 | 1:01.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.25 | |||||||||
7 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 29.90 | 1:01.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 29.99 | 1:02.40 | ||||||
H2Odense | 1:01.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 31.88 | 1:08.76 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.00 | 1:10.22 | |||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 32.72 | 1:11.66 | |||||
4 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.52 | 1:12.31 | |||||
5 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.66 | 1:14.09 | |||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.70 | 1:15.01 | |||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 36.21 | 1:15.33 | |||||
8 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.08 | 1:16.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:14.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 34.48 | 1:16.65 | |||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.04 | 1:21.98 | |||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 39.83 | 1:23.03 | |||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.14 | 1:24.07 | |||||
5 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 38.94 | 1:24.95 | |||||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 38.56 | 1:25.35 | |||||
7 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.85 | 1:29.07 | |||||
- | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 36.40 | 1:17.44 | |||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.48 | 1:18.59 | |||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.34 | 1:19.44 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.49 | 1:23.43 | |||||
5 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 40.15 | 1:24.73 | |||||
6 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.31 | 1:36.10 | |||||
7 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.89 | 1:40.15 | |||||
- | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Flere flyben v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.39 | 1:28.29 | |||||
2 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.90 | 1:28.41 | |||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 42.43 | 1:28.57 | |||||
4 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 41.67 | 1:29.30 | |||||
5 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.22 | 1:31.32 | |||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.98 | 1:31.34 | |||||
7 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 42.53 | 1:31.60 | |||||
8 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 44.20 | 1:35.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2008-2020: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 33.28 | ||||||
2 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 33.47 | ||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 34.44 | ||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.71 | ||||||
5 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 35.82 | ||||||
6 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 35.98 | ||||||
7 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.49 | ||||||
8 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2009-2020: Alma Ehrenreich-Birn (2008) 35.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 37.01 | ||||||
2 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 37.60 | ||||||
3 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.51 | ||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 39.03 | ||||||
5 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 39.13 | ||||||
6 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 39.91 | ||||||
7 | Alberte Raunskov | 2009 | Kolding SK | 40.94 | ||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 27.85 | 59.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
2 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 28.06 | 59.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.17 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 28.32 | 1:00.22 | ||||||
H2Odense | 59.89 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 28.23 | 1:00.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 27.52 | 1:00.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.68 | |||||||||
6 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 28.95 | 1:02.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 28.67 | 1:03.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.41 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.24 | 1:04.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Nikoline Andersen (2003) 1:03.65 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 30.09 | 1:03.98 | ||||||
H2Odense | 1:03.65 | |||||||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | 31.48 | 1:05.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.28 | |||||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 31.23 | 1:06.28 | ||||||
H2Odense | 1:06.43 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 31.62 | 1:07.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.22 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 31.84 | 1:07.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.88 | 1:08.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
7 | Kathrine Weide | 2004 | 32.31 | 1:09.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.06 | |||||||||
8 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 32.89 | 1:11.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: Horsens 1:37.13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Horsens Drenge 1 | 2003 | 1:38.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.44 | |||||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 25.45 | 25.45 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 23.19 | 48.64 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 11.89 | ||||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 1:26.28 | 1:38.17 | |||||||
2 | Vejle Drenge 1 | 2003 | 1:38.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.08 | 25.08 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 24.72 | 49.80 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 23.89 | 1:13.69 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 24.72 | 1:38.41 | |||||||
3 | Esbjerg 1 | 1997 | 1:39.21 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.11 | |||||||||
Lasse Dall | 1997 | 23.50 | 23.50 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 24.91 | 48.41 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 24.95 | 1:13.36 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 25.85 | 1:39.21 | |||||||
4 | Rsk Herrer Grp 1. | 1999 | 1:39.75 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.13 | |||||||||
Christian Landtved | 2004 | 25.58 | 25.58 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 24.93 | 50.51 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 24.94 | 1:15.45 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 24.30 | 1:39.75 | |||||||
5 | Vejle Drenge 2 | 2003 | 1:41.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.00 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 25.13 | 25.13 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 25.23 | 50.36 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 25.50 | 1:15.86 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 25.38 | 1:41.24 | |||||||
6 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | 1:42.15 | |||||||
H2Odense | 1:40.19 | |||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 25.91 | 51.73 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 26.09 | 1:17.82 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.33 | 1:42.15 | |||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 2003 | 1:43.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:40.02 | |||||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 25.88 | 25.88 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 26.10 | 51.98 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 26.19 | 1:18.17 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 25.55 | 1:43.72 | |||||||
8 | Vejle Drenge 3 | 2003 | 1:44.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.50 | |||||||||
Simon Sandal | 2003 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 26.09 | 52.92 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 25.66 | 1:18.58 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 25.77 | 1:44.35 | |||||||
9 | Hsk Herre 1 | 2002 | 1:45.76 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:46.88 | |||||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 24.85 | 24.85 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 25.24 | 50.09 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.26 | 1:17.35 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 28.41 | 1:45.76 | |||||||
10 | Horsens Drenge 3 | 2003 | 1:47.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:46.65 | |||||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 27.09 | 53.69 | |||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 27.09 | 1:20.78 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 26.48 | 1:47.26 | |||||||
11 | Esbjerg 2 | 2002 | 1:47.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.65 | |||||||||
Tobias Boström | 2002 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.17 | 52.72 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 27.79 | 1:20.51 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 27.12 | 1:47.63 | |||||||
12 | Aabybro Destroyers | 2003 | 1:55.75 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.08 | |||||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 26.61 | 55.75 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.03 | 1:24.78 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 30.97 | 1:55.75 | |||||||
13 | Kolding Drenge 2 | 2002 | 1:56.53 | |||||||
Kolding SK | 1:56.30 | |||||||||
Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 28.83 | 56.92 | |||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 30.06 | 1:26.98 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 29.55 | 1:56.53 | |||||||
14 | Rsk Herrer 2 Grp 1 | 2003 | 2:12.43 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:11.04 | |||||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Jacob Landtved | 2006 | 37.07 | 1:03.79 | |||||||
Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 36.66 | 1:40.45 | |||||||
Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 31.98 | 2:12.43 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: Horsens 1:37.13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kolding Drenge 1 | 2004 | 1:48.43 | |||||||
Kolding SK | 1:47.83 | |||||||||
Vania Danilkin | 2004 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 27.09 | 54.67 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 27.07 | 1:21.74 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 26.69 | 1:48.43 | |||||||
2 | Delta Drenge | 2005 | 1:51.79 | |||||||
DeltaSwim | 1:48.53 | |||||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 27.83 | 54.26 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.98 | 1:23.24 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 28.55 | 1:51.79 | |||||||
3 | Svendborg Drenge 1 | 2004 | 1:56.02 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:01.97 | |||||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 29.15 | 56.17 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 28.01 | 1:24.18 | |||||||
Marcus Berg | 2007 | 31.84 | 1:56.02 | |||||||
4 | Skanderborgs Dreamteam | 2004 | 1:58.45 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:59.96 | |||||||||
Frej Liltorp | 2004 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 28.45 | 56.71 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 33.47 | 1:30.18 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 28.27 | 1:58.45 | |||||||
5 | Rsk Drenge 1. Grp. 2 | 2006 | 2:00.69 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:04.16 | |||||||||
Kasper Cludts | 2006 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 30.87 | 1:01.77 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 30.92 | 1:32.69 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 28.00 | 2:00.69 | |||||||
6 | Horsens Drenge 4 | 2004 | 2:10.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:53.02 | |||||||||
Alexandru Ignat | 2006 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 32.91 | 1:05.10 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 31.85 | 1:36.95 | |||||||
Lasse Knudsgaard | 2007 | 33.30 | 2:10.25 | |||||||
7 | Horsens Drenge 5 | 2004 | 2:12.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:29.46 | |||||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Patrick Dam Møller | 2005 | 33.99 | 1:06.92 | |||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 33.63 | 1:40.55 | |||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 32.30 | 2:12.85 | |||||||
8 | Rsk Drenge 2. Grp. 2 | 2007 | 2:22.67 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:24.96 | |||||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 36.46 | 1:15.20 | |||||||
Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 37.25 | 1:52.45 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 30.22 | 2:22.67 | |||||||
9 | Rsk Drenge 3. Grp. 2 | 2008 | 2:29.54 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:26.06 | |||||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 38.83 | 1:17.54 | |||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 36.17 | 1:53.71 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 35.83 | 2:29.54 | |||||||
10 | Horsens Drenge 6 | 2004 | 2:33.82 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 38.08 | 1:14.55 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 38.36 | 1:52.91 | |||||||
Anders Yde | 2007 | 40.91 | 2:33.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2004: AGF 1:50.95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Damer 1 | 1998 | 1:48.20 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
A6 | 1:47.98 | |||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 26.64 | 54.49 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 27.61 | 1:22.10 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 26.10 | 1:48.20 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 2004 | 1:48.48 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.55 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.19 | 27.19 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 26.30 | 53.49 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 27.28 | 1:20.77 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 27.71 | 1:48.48 | |||||||
3 | Hsk Piger 1 | 2003 | 1:51.36 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.89 | |||||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 28.46 | 56.24 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.35 | 1:25.59 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 25.77 | 1:51.36 | |||||||
4 | H2Odense Damer 1 | 1997 | 1:51.39 | |||||||
H2Odense | 1:50.22 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 28.02 | 56.72 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.02 | 1:24.74 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 26.65 | 1:51.39 | |||||||
5 | Esbjerg 1 | 2002 | 1:52.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.61 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 28.02 | 56.43 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 28.27 | 1:24.70 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 27.97 | 1:52.67 | |||||||
6 | Horsens Piger 2 | 2004 | 1:52.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:54.65 | |||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 27.97 | 56.32 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 28.29 | 1:24.61 | |||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.24 | 1:52.85 | |||||||
7 | Vejle Piger 1 | 2004 | 1:53.84 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.50 | |||||||||
Louise Jensen | 2003 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.31 | 57.80 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 27.35 | 1:25.15 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 28.69 | 1:53.84 | |||||||
8 | Esbjerg 2 | 2002 | 1:54.64 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.33 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 28.28 | 57.24 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 28.84 | 1:26.08 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 28.56 | 1:54.64 | |||||||
9 | Kolding Piger 1 | 2002 | 1:57.15 | |||||||
Kolding SK | 1:55.59 | |||||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.17 | 59.54 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 29.28 | 1:28.82 | |||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 28.33 | 1:57.15 | |||||||
10 | Esbjerg 3 | 2004 | 1:57.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.43 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 28.96 | 58.77 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 30.00 | 1:28.77 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 28.43 | 1:57.20 | |||||||
11 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 1:57.33 | |||||||
H2Odense | 1:55.95 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 29.33 | 58.59 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.61 | 1:28.20 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 29.13 | 1:57.33 | |||||||
12 | Horsens Piger 3 | 2004 | 1:57.68 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.96 | |||||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 30.94 | 59.72 | |||||||
Mille C. Berg | 2001 | 29.09 | 1:28.81 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 28.87 | 1:57.68 | |||||||
13 | Rsk Damer 1. Grp 1. | 1997 | 1:58.17 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.85 | |||||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Trine Johansen | 2002 | 30.26 | 1:00.43 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 30.60 | 1:31.03 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 27.14 | 1:58.17 | |||||||
14 | Vejle Piger 2 | 2004 | 1:58.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.50 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 29.40 | 59.70 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 29.39 | 1:29.09 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 29.19 | 1:58.28 | |||||||
15 | Poseidon Piger 1 | 2004 | 1:58.43 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:56.94 | |||||||||
Anne Terp | 2004 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 28.19 | 57.48 | |||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 28.80 | 1:26.28 | |||||||
Jasmin Haaning | 2007 | 32.15 | 1:58.43 | |||||||
16 | Stidsholt 1 | 2004 | 1:59.06 | |||||||
Stidsholt Efterskole | 1:59.00 | |||||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 29.46 | 59.24 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 30.41 | 1:29.65 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 29.41 | 1:59.06 | |||||||
17 | Odder Smileys | 2004 | 2:00.22 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:01.98 | |||||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Caden Halle | 2005 | 30.80 | 1:00.93 | |||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 30.16 | 1:31.09 | |||||||
Freja Obert | 2006 | 29.13 | 2:00.22 | |||||||
18 | Delta Piger 2 | 2003 | 2:01.68 | |||||||
DeltaSwim | 2:19.53 | |||||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 27.19 | 56.17 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 31.43 | 1:27.60 | |||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 34.08 | 2:01.68 | |||||||
19 | Stidsholt 2 | 2004 | 2:06.67 | |||||||
Stidsholt Efterskole | 2:07.00 | |||||||||
Nete Kirial | 2003 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Sarah Salling Larsen | 2003 | 30.83 | 1:04.53 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 30.90 | 1:35.43 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 31.24 | 2:06.67 | |||||||
20 | Vejle Piger 3 | 2004 | 2:07.17 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 30.47 | 1:01.72 | |||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 33.68 | 1:35.40 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 31.77 | 2:07.17 | |||||||
21 | Rsk Damer 2. Grp 1. | 1997 | 2:08.22 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:07.03 | |||||||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 33.56 | 1:06.74 | |||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 31.10 | 1:37.84 | |||||||
Maria Mortensen | 1999 | 30.38 | 2:08.22 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2004: AGF 1:50.95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rsk Piger 1. Grp. 2 | 2005 | 1:57.85 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.29 | |||||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 29.22 | 59.91 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.85 | 1:29.76 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 28.09 | 1:57.85 | |||||||
2 | Bsk Piger | 2005 | 2:01.26 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:05.92 | |||||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 30.39 | 59.08 | |||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 30.82 | 1:29.90 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 31.36 | 2:01.26 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 2005 | 2:01.53 | |||||||
DeltaSwim | 1:55.65 | |||||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 30.57 | 1:00.81 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 29.78 | 1:30.59 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 30.94 | 2:01.53 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2006 | 2:02.01 | |||||||
A6 | 1:58.42 | |||||||||
SIF Bramm | 2006 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 29.71 | 59.22 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 31.14 | 1:30.36 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 31.65 | 2:02.01 | |||||||
5 | A6 Piger 2 | 2005 | 2:06.18 | |||||||
A6 | 2:07.76 | |||||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 33.25 | 1:04.46 | |||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 31.26 | 1:35.72 | |||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 30.46 | 2:06.18 | |||||||
6 | Horsens Piger 4 | 2005 | 2:08.10 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:57.01 | |||||||||
Signe Kristensen | 2006 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Mathilde Olesen | 2005 | 33.75 | 1:05.52 | |||||||
Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 30.06 | 1:35.58 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 32.52 | 2:08.10 | |||||||
7 | Skanderborgs Girlpower | 2006 | 2:11.49 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:10.39 | |||||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 36.51 | 1:06.49 | |||||||
Philippa Anker | 2006 | 32.13 | 1:38.62 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 32.87 | 2:11.49 | |||||||
8 | Kolding Piger 2 | 2005 | 2:12.19 | |||||||
Kolding SK | 2:03.15 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 34.61 | 1:06.33 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 32.24 | 1:38.57 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 33.62 | 2:12.19 | |||||||
9 | Hsk Piger 2 | 2005 | 2:14.60 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:14.74 | |||||||||
Anne Stamholt | 2006 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 34.79 | 1:05.69 | |||||||
Josefine Lassen | 2003 | 35.52 | 1:41.21 | |||||||
Clara Wesselhoff | 2006 | 33.39 | 2:14.60 | |||||||
10 | Rsk Piger 2. Grp. 2 | 2006 | 2:19.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:12.57 | |||||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 33.73 | 1:13.75 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 33.20 | 1:46.95 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 32.96 | 2:19.91 | |||||||
11 | Horsens Piger 5 | 2005 | 2:23.99 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:17.38 | |||||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 36.41 | 1:08.02 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 35.32 | 1:43.34 | |||||||
Trine Pors Rasmussen | 2007 | 40.65 | 2:23.99 | |||||||
12 | Svendborg Piger 1 | 2006 | 2:25.08 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:29.01 | |||||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Liv Emilie Poulsen | 2007 | 38.64 | 1:12.92 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 37.85 | 1:50.77 | |||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 34.31 | 2:25.08 | |||||||
13 | Kolding Piger 3 | 2006 | 2:25.58 | |||||||
Kolding SK | 2:17.73 | |||||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Alberte Raunskov | 2009 | 41.19 | 1:15.12 | |||||||
Agnes Wissing | 2007 | 34.52 | 1:49.64 | |||||||
Emilie Boulund | 2006 | 35.94 | 2:25.58 | |||||||
14 | Horsens Piger 6 | 2005 | 2:39.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:31.80 | |||||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 37.53 | 1:19.17 | |||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 40.03 | 1:59.20 | |||||||
Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 39.95 | 2:39.15 | |||||||
15 | Horsens Piger 7 | 2005 | 3:02.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:38.72 | |||||||||
Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 45.99 | 45.99 | |||||||
Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 42.30 | 1:28.29 | |||||||
Frida Nielsen Skytte | 2008 | 52.37 | 2:20.66 | |||||||
Signe Madsen | 2009 | 42.00 | 3:02.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 29.43 | 1:00.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.50 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 30.81 | 1:02.80 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.84 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 31.46 | 1:05.86 | ||||||
H2Odense | 1:06.00 | |||||||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 33.87 | 1:08.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 33.73 | 1:09.16 | ||||||
Kolding SK | 1:09.18 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2005 | 34.20 | 1:09.53 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 35.09 | 1:11.22 | ||||||
Kolding SK | 1:09.37 | |||||||||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 34.04 | 1:12.05 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 31.69 | 1:05.84 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 33.17 | 1:08.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.74 | |||||||||
3 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 34.73 | 1:11.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 34.76 | 1:11.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.55 | |||||||||
5 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 34.99 | 1:11.87 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.57 | |||||||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 35.55 | 1:13.27 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | 35.82 | 1:13.32 | ||||||
Kolding SK | 1:13.45 | |||||||||
8 | Freja Obert | 2006 | 36.03 | 1:13.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:14.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: AGF 1:45.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Horsens Drenge 1 | 2003 | 1:44.82 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:45.47 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 29.26 | 56.11 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 25.15 | 1:21.26 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 23.56 | 1:44.82 | |||||||
2 | Esbjerg 1 | 1997 | 1:47.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.73 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.35 | 58.52 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 23.98 | 1:22.50 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 25.27 | 1:47.77 | |||||||
3 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | 1:49.70 | |||||||
H2Odense | 1:46.85 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 30.09 | 58.98 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.80 | 1:25.78 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 23.92 | 1:49.70 | |||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 2003 | 1:52.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.73 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 29.56 | 59.98 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 26.38 | 1:26.36 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 25.90 | 1:52.26 | |||||||
5 | H2Odense Herrer 2 | 2002 | 1:54.47 | |||||||
H2Odense | 1:53.09 | |||||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 30.48 | 1:00.17 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 28.21 | 1:28.38 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 26.09 | 1:54.47 | |||||||
6 | Rsk Herrer Grp 1. | 1999 | 1:57.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.04 | |||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 32.10 | 1:00.48 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 26.33 | 1:26.81 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 30.53 | 1:57.34 | |||||||
7 | Horsens Drenge 3 | 2003 | 1:57.84 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:57.51 | |||||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 31.60 | 1:02.27 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.87 | 1:31.14 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 26.70 | 1:57.84 | |||||||
8 | Esbjerg 2 | 2002 | 1:58.41 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.81 | |||||||||
Tobias Boström | 2002 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 32.58 | 1:02.80 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 29.39 | 1:32.19 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.22 | 1:58.41 | |||||||
9 | Hsk Herre 1 | 2002 | 2:01.55 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.77 | |||||||||
Mads Stamholt | 2003 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 38.60 | 1:08.34 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 26.06 | 1:34.40 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.15 | 2:01.55 | |||||||
10 | Kolding Drenge 2 | 2002 | 2:09.24 | |||||||
Kolding SK | 2:10.65 | |||||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 36.28 | 1:10.18 | |||||||
Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 29.90 | 1:40.08 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 29.16 | 2:09.24 | |||||||
11 | Aabybro Destroyers | 2003 | 2:13.59 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:14.40 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 39.62 | 1:12.20 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.90 | 1:45.10 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 28.49 | 2:13.59 | |||||||
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: AGF 1:45.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kolding Drenge 1 | 2004 | 2:00.82 | |||||||
Kolding SK | 2:02.94 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 32.80 | 1:04.34 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 30.24 | 1:34.58 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 26.24 | 2:00.82 | |||||||
2 | Delta Drenge | 2005 | 2:02.23 | |||||||
DeltaSwim | 2:06.15 | |||||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:04.23 | 1:04.23 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 29.95 | 1:34.18 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.05 | 2:02.23 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 2:02.23 | ||||||||
3 | Rsk Drenge 1. Grp. 2 | 2006 | 2:03.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:16.89 | |||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Kasper Cludts | 2006 | 35.44 | 1:06.66 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 26.72 | 1:33.38 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 29.68 | 2:03.06 | |||||||
4 | Svendborg Drenge 1 | 2004 | 2:15.16 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Mads Kristensen | 2005 | 35.73 | 35.73 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 37.10 | 1:12.83 | |||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 29.66 | 1:42.49 | |||||||
Marcus Berg | 2007 | 32.67 | 2:15.16 | |||||||
5 | Odder Smileys | 2005 | 2:19.19 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:11.31 | |||||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Angus Halle | 2007 | 43.00 | 1:15.19 | |||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 31.58 | 1:46.77 | |||||||
Kasper Lisberg | 2007 | 32.42 | 2:19.19 | |||||||
6 | Skanderborgs Dreamteam | 2004 | 2:19.89 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:21.51 | |||||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 36.13 | 1:10.70 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 36.46 | 1:47.16 | |||||||
Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 32.73 | 2:19.89 | |||||||
7 | Horsens Drenge 4 | 2004 | 2:23.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:03.07 | |||||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 38.51 | 1:16.00 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 37.81 | 1:53.81 | |||||||
Mateusz Majewski | 2005 | 29.88 | 2:23.69 | |||||||
8 | Rsk Drenge 3. Grp. 2 | 2008 | 2:56.62 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:54.23 | |||||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 50.48 | 1:35.87 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 45.49 | 2:21.36 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 35.26 | 2:56.62 | |||||||
9 | Horsens Drenge 6 | 2004 | 3:01.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 44.73 | 44.73 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 51.10 | 1:35.83 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 43.69 | 2:19.52 | |||||||
Adrian Gjødsbøl | 2008 | 42.03 | 3:01.55 | |||||||
- | Horsens Drenge 5 | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:50.70 | |||||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 44.34 | 1:22.57 | |||||||
- | Rsk Drenge 2. Grp. 2 | 2007 | DSQ | flere flyben eft sta | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:51.70 | |||||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 45.09 | 45.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2004: AGF 2:00.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Horsens Piger 1 | 2004 | 1:59.39 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:58.45 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.17 | 1:04.62 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.83 | 1:32.45 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 26.94 | 1:59.39 | |||||||
2 | A6 Damer 1 | 1998 | 2:00.38 | |||||||
A6 | 1:57.59 | |||||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 34.14 | 1:05.69 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.53 | 1:33.22 | |||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.16 | 2:00.38 | |||||||
3 | H2Odense Damer 1 | 1997 | 2:00.39 | |||||||
H2Odense | 1:59.20 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.22 | 1:05.91 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.28 | 1:34.19 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 26.20 | 2:00.39 | |||||||
4 | Esbjerg 1 | 2002 | 2:02.76 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.14 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 34.32 | 1:05.29 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.52 | 1:34.81 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 27.95 | 2:02.76 | |||||||
5 | Horsens Piger 2 | 2004 | 2:03.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:07.44 | |||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Mille C. Berg | 2001 | 35.79 | 1:06.84 | |||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.53 | 1:35.37 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 27.97 | 2:03.34 | |||||||
6 | Hsk Piger 1 | 2003 | 2:04.37 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.48 | |||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 32.45 | 1:04.83 | |||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 30.45 | 1:35.28 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.09 | 2:04.37 | |||||||
7 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 2:08.00 | |||||||
H2Odense | 2:06.06 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 36.76 | 1:09.63 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.62 | 1:39.25 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 28.75 | 2:08.00 | |||||||
8 | Stidsholt 1 | 2004 | 2:08.16 | |||||||
Stidsholt Efterskole | 2:08.00 | |||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.05 | 1:08.38 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.84 | 1:39.22 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 28.94 | 2:08.16 | |||||||
9 | Esbjerg 2 | 2002 | 2:08.19 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.89 | |||||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 35.41 | 1:08.98 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 30.04 | 1:39.02 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 29.17 | 2:08.19 | |||||||
10 | Horsens Piger 3 | 2004 | 2:10.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
Caroline Madsen | 2004 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 37.64 | 1:10.41 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 31.91 | 1:42.32 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 27.79 | 2:10.11 | |||||||
11 | Rsk Damer 1. Grp 1. | 1997 | 2:10.39 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:09.22 | |||||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Maria Mortensen | 1999 | 38.63 | 1:12.13 | |||||||
Trine Johansen | 2002 | 31.03 | 1:43.16 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 27.23 | 2:10.39 | |||||||
12 | Esbjerg 3 | 2004 | 2:11.61 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.75 | |||||||||
Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 35.89 | 1:11.54 | |||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 31.22 | 1:42.76 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 28.85 | 2:11.61 | |||||||
13 | Kolding Piger 1 | 2002 | 2:11.86 | |||||||
Kolding SK | 2:09.27 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 37.64 | 1:11.37 | |||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 31.94 | 1:43.31 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 28.55 | 2:11.86 | |||||||
14 | Poseidon Piger 1 | 2004 | 2:14.08 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:11.09 | |||||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 34.61 | 1:09.54 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 31.67 | 1:41.21 | |||||||
Jasmin Haaning | 2007 | 32.87 | 2:14.08 | |||||||
15 | Stidsholt 2 | 2004 | 2:18.18 | |||||||
Stidsholt Efterskole | 2:21.00 | |||||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 38.42 | 1:13.93 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 33.03 | 1:46.96 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 31.22 | 2:18.18 | |||||||
16 | Rsk Damer 2. Grp 1. | 1997 | 2:24.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:21.22 | |||||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Bianca Skjerning | 2001 | 42.42 | 1:18.28 | |||||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 35.38 | 1:53.66 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 31.24 | 2:24.90 | |||||||
17 | Hsk Piger 2 | 2003 | 2:37.57 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.82 | |||||||||
Anne Stamholt | 2006 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 48.00 | 1:23.75 | |||||||
Clara Wesselhoff | 2006 | 38.45 | 2:02.20 | |||||||
Josefine Lassen | 2003 | 35.37 | 2:37.57 | |||||||
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2004: AGF 2:00.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rsk Piger 1. Grp. 2 | 2005 | 2:10.89 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:13.81 | |||||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 36.73 | 1:11.10 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 30.29 | 1:41.39 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.50 | 2:10.89 | |||||||
2 | Bsk Piger | 2005 | 2:14.12 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:14.28 | |||||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 35.96 | 1:12.08 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 30.79 | 1:42.87 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 31.25 | 2:14.12 | |||||||
3 | Odder Smileys | 2005 | 2:14.92 | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:18.03 | |||||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 40.75 | 1:14.29 | |||||||
Freja Obert | 2006 | 30.40 | 1:44.69 | |||||||
Caden Halle | 2005 | 30.23 | 2:14.92 | |||||||
4 | Delta Piger 1 | 2005 | 2:17.33 | |||||||
DeltaSwim | 2:07.69 | |||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 42.25 | 1:15.33 | |||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 31.91 | 1:47.24 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 30.09 | 2:17.33 | |||||||
5 | Kolding Piger 2 | 2005 | 2:17.81 | |||||||
Kolding SK | 2:16.12 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 41.17 | 1:15.68 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 32.42 | 1:48.10 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 29.71 | 2:17.81 | |||||||
6 | Horsens Piger 4 | 2005 | 2:27.60 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:07.63 | |||||||||
Dicte Westphal | 2005 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Mathilde Olesen | 2005 | 42.86 | 1:21.19 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 35.26 | 1:56.45 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 31.15 | 2:27.60 | |||||||
7 | Rsk Piger 2. Grp. 2 | 2006 | 2:32.35 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 2:33.83 | |||||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 40.54 | 1:18.39 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 40.04 | 1:58.43 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 33.92 | 2:32.35 | |||||||
8 | Skanderborgs Girlpower | 2006 | 2:33.23 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 39.52 | 1:21.52 | |||||||
Philippa Anker | 2006 | 39.70 | 2:01.22 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 32.01 | 2:33.23 | |||||||
9 | Horsens Piger 5 | 2005 | 2:37.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:47.27 | |||||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 40.70 | 1:25.30 | |||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 36.35 | 2:01.65 | |||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 35.74 | 2:37.39 | |||||||
10 | Horsens Piger 6 | 2005 | 3:00.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:57.73 | |||||||||
Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 52.82 | 1:36.54 | |||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 43.64 | 2:20.18 | |||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 39.97 | 3:00.15 | |||||||
11 | Horsens Piger 7 | 2005 | 3:27.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 52.24 | 52.24 | |||||||
Frida Nielsen Skytte | 2008 | 53.02 | 1:45.26 | |||||||
Signe Madsen | 2009 | 56.28 | 2:41.54 | |||||||
Lærke Damgaard | 2008 | 45.71 | 3:27.25 | |||||||
- | Svendborg Piger 1 | 2006 | DSQ | fl flyben eft start | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 91 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 91, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 26.62 | 54.91 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 26.21 | 54.99 | |||||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 27.16 | 56.46 | |||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 27.51 | 57.60 | |||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 28.27 | 58.21 | |||||
6 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.09 | 58.55 | |||||
7 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 28.25 | 59.30 | |||||
8 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 28.31 | 59.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 92 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 92, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2005-2006: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 29.94 | 1:01.04 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 29.32 | 1:01.40 | |||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 30.15 | 1:02.17 | |||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.95 | 1:02.30 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.95 | 1:03.44 | |||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 31.04 | 1:03.77 | |||||
7 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 31.37 | 1:04.63 | |||||
8 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.04 | 1:04.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 93 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 93, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2004-2005: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:01.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 29.46 | 1:01.54 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.58 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 28.82 | 1:02.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.29 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 30.06 | 1:05.40 | ||||||
H2Odense | 1:05.03 | |||||||||
4 | Matti Andersen | 2005 | 30.77 | 1:05.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 29.93 | 1:05.97 | ||||||
DeltaSwim | 1:06.16 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 31.47 | 1:06.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.30 | |||||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | 32.71 | 1:06.63 | ||||||
Kolding SK | 1:06.57 | |||||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 32.11 | 1:06.82 | ||||||
Kolding SK | 1:05.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 94 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 94, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 31.57 | 1:08.76 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.96 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 33.27 | 1:09.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 33.77 | 1:11.00 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 31.36 | 1:11.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 33.93 | 1:12.81 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:13.31 | |||||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | 32.52 | 1:13.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
7 | Marie Jensen | 2005 | 34.30 | 1:13.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.86 | |||||||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 34.81 | 1:13.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 110, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2020: Jakob Juul (2000) 24.76 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.06 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.08 | ||||||
3 | Mathias Bech | 1996 | H2Odense | 27.17 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | ||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.26 | ||||||
6 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.29 | ||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.73 | ||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 111, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.16 | ||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.35 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.40 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.49 | ||||||
5 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.52 | ||||||
6 | Mathias Bech | 1996 | H2Odense | 27.73 | ||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 112, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.24 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.26 | ||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.32 | ||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.34 | ||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.42 | ||||||
6 | Mathias Bech | 1996 | H2Odense | 27.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 113, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.21 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.28 | ||||||
3 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.42 | ||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.52 | ||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 114, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.92 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 26.93 | ||||||
3 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.15 | ||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 115, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 25.76 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.63 | ||||||
3 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 116, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 24.85 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 120, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2020: Amalie Bach Nielsen (1999) 28.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 29.11 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.40 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.52 | ||||||
4 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 29.53 | ||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.70 | ||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 29.85 | ||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.86 | ||||||
8 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 121, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 29.30 | ||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.48 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.04 | ||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.24 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.29 | ||||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.31 | ||||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 122, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 28.91 | ||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.34 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.65 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.05 | ||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.84 | ||||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 123, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 29.16 | ||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.56 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.64 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.18 | ||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 30.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 124, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 28.91 | ||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.97 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.87 | ||||||
- | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 125, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 28.63 | ||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.95 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 126, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | JGI Svømning | 28.61 | ||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 130, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2020: Daniel Steen Andersen (1995) 25.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.64 | ||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | ||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.74 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | ||||||
5 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.34 | ||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.58 | ||||||
7 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.64 | ||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 131, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.16 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | ||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.82 | ||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.87 | ||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.89 | ||||||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.07 | ||||||
7 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 132, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.20 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.60 | ||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.85 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.75 | ||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.02 | ||||||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 133, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.32 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.33 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.57 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.58 | ||||||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 134, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.78 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.84 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.92 | ||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 135, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.45 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.75 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 136, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.77 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 140 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 140, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2020: Cecilie Grøndal (2002) 29.47 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.80 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.01 | ||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.03 | ||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.31 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.36 | ||||||
6 | Louise Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.58 | ||||||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.73 | ||||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 141 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 141, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.49 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.60 | ||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.82 | ||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.95 | ||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 142 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 142, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.46 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.48 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.55 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.55 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.64 | ||||||
6 | Louise Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 143 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 143, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.48 | ||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.49 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.56 | ||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.75 | ||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 144 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 144, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.21 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.35 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.05 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 145 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 145, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.40 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 146 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 146, 50 Ryg Damer Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.36 | ||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 150 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 150, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2020 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2020: Daniel Steen Andersen (1995) 22.84 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Linde | 2002 | 25.13 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 25.80 | |||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 25.14 | |||||||
H2Odense | 25.10 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 25.61 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.08 | |||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 25.68 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 24.66 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 24.36 | |||||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 25.82 | |||||||
Svømmeklubben Koral | 25.25 | |||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 25.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 24.46 | |||||||||
8 | Rasmus Petersen | 2002 | 26.17 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 160 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 160, 50 Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2020 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2020: Nele Schulze (2004) 26.59 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 27.27 | |||||||
JGI Svømning | 27.80 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 27.97 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.59 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 28.05 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 27.74 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 28.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.24 | |||||||||
6 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 28.18 | |||||||
JGI Svømning | 27.89 | |||||||||
7 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 28.20 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.89 | |||||||||
8 | My Phuong Bui | 2003 | 28.23 | |||||||
H2Odense | 27.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 170 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 170, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2020: Chris Christensen (1988) 29.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 30.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.03 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 30.95 | |||||||
H2Odense | 30.75 | |||||||||
3 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 31.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 31.34 | |||||||
H2Odense | 31.08 | |||||||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 31.94 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.01 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 32.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
8 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 32.60 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 32.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 180 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Finaler | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 180, 50 Bryst Dame Udskillelse, Finaler Årg. 0-2020 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2020: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 34.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.47 | |||||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 34.75 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.85 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 34.91 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 34.93 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | 35.00 | |||||||
DeltaSwim | 35.03 | |||||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | 35.03 | |||||||
H2Odense | 34.59 | |||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 35.34 | |||||||
JGI Svømning | 35.42 | |||||||||
8 | Søs Freund | 2004 | 35.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |