Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 46.81 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.91 | ||||||
3 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.26 | ||||||
4 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.62 | ||||||
5 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.45 | ||||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.04 | ||||||
7 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 50.97 | ||||||
8 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.49 | ||||||
9 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.97 | ||||||
10 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.42 | ||||||
11 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.23 | ||||||
12 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.91 | ||||||
13 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 56.10 | ||||||
14 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 56.68 | ||||||
15 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 56.71 | ||||||
16 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 57.09 | ||||||
17 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 58.91 | ||||||
18 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 58.93 | ||||||
19 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 59.72 | ||||||
20 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:01.33 | ||||||
21 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.85 | ||||||
22 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:02.27 | ||||||
23 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.32 | ||||||
24 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
25 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.80 | ||||||
26 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.17 | ||||||
27 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:12.07 | ||||||
28 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:13.31 | ||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.5 afsl på maven | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.09 | ||||||
2 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.60 | ||||||
3 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.98 | ||||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 42.24 | ||||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.29 | ||||||
6 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | ||||||
7 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 44.12 | ||||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.36 | ||||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.61 | ||||||
10 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.15 | ||||||
11 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.24 | ||||||
12 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.70 | ||||||
13 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 47.87 | ||||||
14 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.08 | ||||||
15 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.37 | ||||||
16 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.68 | ||||||
17 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.70 | ||||||
18 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.17 | ||||||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 10.4 ej berør 25m | |||||
- | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 6.4 ej fb 25m | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.91 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.87 | ||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.97 | ||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.55 | ||||||
6 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.09 | ||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.15 | ||||||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.15 | ||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 34.95 | ||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.21 | ||||||
11 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 37.15 | ||||||
12 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.33 | ||||||
13 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.94 | ||||||
14 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.96 | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.10 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.39 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.32 | ||||||
4 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.47 | ||||||
5 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.76 | ||||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.72 | ||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 34.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.36 | ||||||
10 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | ||||||
11 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.11 | ||||||
- | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 6.1 rører ik pl | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 29.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.11 | ||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.08 | ||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.40 | ||||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |