Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | 1:29.97 | |||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.36 | 1:31.54 | |||||
3 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 44.18 | 1:33.60 | |||||
4 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:35.47 | |||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.73 | 1:37.06 | |||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 46.77 | 1:39.05 | |||||
7 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 47.80 | 1:42.19 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.19 | 1:44.07 | |||||
9 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.15 | 1:44.87 | |||||
10 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 50.75 | 1:46.55 | |||||
11 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.68 | 1:47.24 | |||||
12 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.01 | 1:49.33 | |||||
13 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.92 | 1:50.07 | |||||
14 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.23 | 1:50.42 | |||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 53.65 | 1:50.96 | |||||
16 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.93 | 1:51.34 | |||||
17 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.07 | 1:51.41 | |||||
18 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.20 | 1:52.36 | |||||
19 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 53.87 | 1:54.41 | |||||
20 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.10 | 1:55.26 | |||||
21 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 54.99 | 1:57.69 | |||||
22 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.71 | 1:59.66 | |||||
23 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.35 | 2:02.12 | |||||
24 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 58.05 | 2:03.14 | |||||
25 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.16 | 2:04.13 | |||||
26 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:04.10 | 2:12.36 | |||||
27 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.91 | 2:12.39 | |||||
28 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.67 | 2:20.21 | |||||
- | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 7.1 flyben v unde | |||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 7.1 2 br tag v st | |||||
- | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.1 Fl flyben sta | |||||
- | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.6 esb 50m | |||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.6 esb 25m | |||||
- | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | DSQ | sw 7.6 esb 75m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.56 | 1:19.26 | |||||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.25 | 1:20.37 | |||||
3 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | 1:20.53 | |||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.09 | 1:21.52 | |||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | 1:21.80 | |||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | 1:22.10 | |||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.12 | 1:22.84 | |||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.90 | 1:24.18 | |||||
9 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.31 | 1:25.00 | |||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.89 | 1:26.20 | |||||
11 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.45 | 1:27.17 | |||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.44 | 1:30.74 | |||||
13 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.58 | 1:30.96 | |||||
14 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.34 | 1:33.12 | |||||
15 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.40 | 1:34.06 | |||||
16 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.66 | 1:37.97 | |||||
17 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 49.93 | 1:44.14 | |||||
- | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.32 | 1:18.47 | |||||
2 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.60 | 1:20.18 | |||||
3 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 38.63 | 1:21.34 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.56 | 1:23.76 | |||||
5 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.12 | 1:24.64 | |||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.82 | 1:25.01 | |||||
7 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.31 | 1:25.06 | |||||
8 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.56 | 1:25.60 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 41.38 | 1:27.03 | |||||
10 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 42.24 | 1:29.60 | |||||
11 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.31 | 1:32.47 | |||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |