Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.97 | 1:10.99 | |||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.92 | 1:19.66 | |||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 38.42 | 1:21.65 | |||||
4 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 38.71 | 1:22.53 | |||||
5 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.89 | 1:23.24 | |||||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 40.84 | 1:23.28 | |||||
7 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.45 | 1:25.14 | |||||
8 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 41.86 | 1:25.20 | |||||
9 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.53 | 1:25.31 | |||||
10 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.58 | 1:25.32 | |||||
11 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.65 | 1:26.12 | |||||
12 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | 1:28.47 | |||||
13 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 39.38 | 1:28.72 | |||||
14 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.44 | 1:28.78 | |||||
15 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.81 | 1:30.14 | |||||
16 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.93 | 1:31.12 | |||||
17 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.39 | 1:32.63 | |||||
18 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 42.66 | 1:32.68 | |||||
19 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.37 | 1:34.99 | |||||
20 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.25 | 1:35.75 | |||||
21 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.21 | 1:35.91 | |||||
22 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.80 | 1:38.44 | |||||
23 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.65 | 1:38.60 | |||||
24 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 48.56 | 1:39.64 | |||||
25 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.78 | 1:40.69 | |||||
26 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.32 | 1:40.83 | |||||
27 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.57 | 1:41.08 | |||||
28 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.87 | 1:41.12 | |||||
29 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 49.29 | 1:41.75 | |||||
30 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.22 | 1:46.08 | |||||
31 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 48.10 | 1:46.20 | |||||
32 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 50.78 | 1:46.84 | |||||
33 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 49.22 | 1:47.52 | |||||
34 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.38 | 1:47.78 | |||||
35 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.87 | 1:48.48 | |||||
36 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 49.94 | 1:49.51 | |||||
37 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 52.67 | 1:56.33 | |||||
38 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 55.55 | 1:56.45 | |||||
39 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 55.92 | 1:56.93 | |||||
40 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 50.86 | 1:57.12 | |||||
41 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.75 | 1:59.35 | |||||
42 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 54.52 | 2:00.15 | |||||
43 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 56.13 | 2:01.10 | |||||
44 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.05 | 2:02.23 | |||||
45 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.00 | 2:05.57 | |||||
46 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 57.37 | 2:09.69 | |||||
47 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:02.65 | 2:09.95 | |||||
48 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.88 | 2:11.41 | |||||
49 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.65 | 2:12.00 | |||||
50 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.51 | 2:16.68 | |||||
51 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.24 | 2:16.84 | |||||
52 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.45 | 2:18.31 | |||||
53 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.31 | 2:19.20 | |||||
54 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.68 | 2:21.12 | |||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
- | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | DNF | ||||||
- | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 4.4 Tystart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | 1:02.36 | |||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.97 | 1:02.53 | |||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.60 | 1:03.07 | |||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 30.90 | 1:04.01 | |||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:05.37 | |||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.68 | 1:05.56 | |||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.71 | |||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.74 | 1:05.94 | |||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 32.75 | 1:06.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.25 | 1:07.88 | |||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.26 | 1:08.05 | |||||
12 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.20 | 1:08.85 | |||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 33.60 | 1:09.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | 1:09.43 | |||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.93 | 1:10.48 | |||||
16 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.58 | 1:11.09 | |||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.80 | 1:11.46 | |||||
18 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.90 | 1:12.85 | |||||
19 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 35.01 | 1:12.90 | |||||
20 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.56 | 1:12.91 | |||||
21 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 36.35 | 1:15.07 | |||||
22 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:15.12 | |||||
23 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.16 | 1:15.31 | |||||
24 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 35.27 | 1:15.49 | |||||
25 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | 1:18.38 | |||||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.84 | 1:19.91 | |||||
27 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 40.37 | 1:22.95 | |||||
28 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 39.56 | 1:25.88 | |||||
29 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 41.04 | 1:26.65 | |||||
30 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 41.78 | 1:27.16 | |||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.68 | 1:01.47 | |||||
2 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 30.49 | 1:03.69 | |||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 31.03 | 1:04.99 | |||||
4 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 31.45 | 1:05.57 | |||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.33 | 1:06.17 | |||||
6 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 32.51 | 1:06.33 | |||||
7 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.49 | 1:06.37 | |||||
8 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 30.48 | 1:06.50 | |||||
9 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.13 | 1:06.70 | |||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 31.99 | 1:06.86 | |||||
11 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.78 | 1:07.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.64 | 1:07.45 | |||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 33.00 | 1:08.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.22 | 1:08.16 | |||||
15 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.27 | 1:08.24 | |||||
16 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.05 | 1:08.90 | |||||
17 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.63 | 1:09.41 | |||||
18 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | 1:09.62 | |||||
19 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 33.20 | 1:09.70 | |||||
20 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.45 | 1:11.39 | |||||
21 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.09 | 1:11.43 | |||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.43 | 1:11.80 | |||||
23 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.97 | 1:16.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 38.54 | 1:21.53 | |||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |