Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.19 | 1:15.25 | 1:56.20 | 2:37.46 | |||
2 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.56 | 1:16.54 | 1:58.32 | 2:38.23 | |||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.94 | 1:14.68 | 1:56.67 | 2:38.38 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | 1:17.19 | 1:59.00 | 2:40.26 | |||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.37 | 1:17.50 | 1:59.80 | 2:42.95 | |||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.51 | 1:20.43 | 2:03.98 | 2:47.33 | |||
7 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.28 | 1:27.35 | 2:12.41 | 2:57.96 | |||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.72 | 1:27.43 | 2:13.33 | 2:59.43 | |||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.06 | 1:29.16 | 2:18.02 | 3:04.47 | |||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.09 | 1:27.59 | 2:17.13 | 3:04.65 | |||
11 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.99 | 1:29.90 | 2:17.09 | 3:05.53 | |||
12 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.86 | 1:26.65 | 2:16.66 | 3:05.62 | |||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.33 | 1:32.83 | 2:20.45 | 3:06.62 | |||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.08 | 1:32.55 | 2:20.94 | 3:07.23 | |||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.50 | 1:32.71 | 2:22.02 | 3:07.53 | |||
16 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 40.66 | 1:28.28 | 2:17.32 | 3:07.70 | |||
17 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 47.58 | 1:42.95 | 2:42.32 | 3:39.60 | |||
- | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.90 | 1:12.78 | 1:53.02 | 2:33.31 | |||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.72 | 1:15.21 | 1:56.65 | 2:37.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:09 |