Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.75 | 1:12.01 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.20 | 1:17.93 | |||||
3 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.73 | 1:26.02 | |||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 43.43 | 1:28.99 | |||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 45.29 | 1:32.30 | |||||
6 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.25 | 1:32.94 | |||||
7 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.93 | 1:36.15 | |||||
8 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.63 | 1:38.74 | |||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.26 | 1:39.75 | |||||
10 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 51.89 | 1:42.20 | |||||
11 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.72 | 1:42.60 | |||||
12 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.24 | 1:43.53 | |||||
13 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 51.87 | 1:45.16 | |||||
14 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 53.33 | 1:45.26 | |||||
15 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.17 | 1:47.04 | |||||
16 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.90 | 1:48.10 | |||||
17 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.34 | 1:50.93 | |||||
18 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.24 | 1:53.89 | |||||
19 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.87 | 1:54.10 | |||||
20 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 56.28 | 1:56.35 | |||||
21 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 57.90 | 1:58.87 | |||||
22 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 56.67 | 2:00.88 | |||||
23 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 2:02.46 | ||||||
24 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.01 | 2:03.57 | |||||
25 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 59.19 | 2:07.04 | |||||
26 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.83 | 2:08.14 | |||||
- | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marco Leang | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 6.4 eb 50m | |||||
- | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.2 på maven 75m | |||||
- | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 25m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.86 | 1:06.67 | |||||
2 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:06.94 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | 1:08.80 | |||||
4 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | 1:12.32 | |||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.59 | 1:13.37 | |||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.73 | 1:14.88 | |||||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | 1:15.24 | |||||
8 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.87 | 1:15.30 | |||||
9 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.38 | 1:15.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.21 | 1:16.10 | |||||
11 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.05 | 1:20.47 | |||||
12 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.14 | 1:21.60 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.71 | 1:00.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.64 | 1:03.95 | |||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.16 | 1:06.43 | |||||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.36 | 1:06.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.10 | 1:07.02 | |||||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.74 | 1:08.07 | |||||
7 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:08.57 | |||||
8 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 34.38 | 1:11.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.17 | 1:12.14 | |||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.02 | 1:15.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.43 | 1:18.09 | |||||
12 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.87 | 1:18.92 | |||||
13 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 1:24.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |