Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.98 | ||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.53 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 52.44 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.07 | ||||||
5 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.98 | ||||||
6 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 58.69 | ||||||
7 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 59.38 | ||||||
8 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.06 | ||||||
9 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:00.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 1:00.56 | ||||||
11 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.78 | ||||||
12 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
13 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.26 | ||||||
14 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
15 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.01 | ||||||
16 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.20 | ||||||
17 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:07.05 | ||||||
18 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:07.27 | ||||||
19 | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:09.23 | ||||||
20 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.87 | ||||||
- | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | DSQ | sw 6.4 efb 25m | |||||
- | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.4 efb 25m | |||||
- | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.2 sv maven 24m | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 38.13 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.77 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.44 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 41.81 | ||||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 41.85 | ||||||
6 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | ||||||
7 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.22 | ||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.28 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.75 | ||||||
11 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 44.40 | ||||||
12 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.45 | ||||||
13 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.85 | ||||||
14 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.11 | ||||||
15 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.17 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 45.45 | ||||||
17 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.93 | ||||||
18 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.75 | ||||||
19 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.78 | ||||||
20 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.84 | ||||||
21 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.29 | ||||||
22 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 47.70 | ||||||
23 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.81 | ||||||
24 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.67 | ||||||
25 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.28 | ||||||
26 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 51.72 | ||||||
27 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.81 | ||||||
28 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 52.24 | ||||||
29 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.68 | ||||||
30 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.71 | ||||||
31 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.24 | ||||||
32 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.37 | ||||||
33 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.15 | ||||||
34 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.18 | ||||||
35 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:00.64 | ||||||
- | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 6.2 ej ryg ved 50 | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.23 | ||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.56 | ||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | ||||||
6 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.69 | ||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.86 | ||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.95 | ||||||
9 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.21 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.35 | ||||||
11 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.36 | ||||||
12 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.48 | ||||||
13 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.95 | ||||||
14 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | ||||||
15 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | ||||||
16 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
17 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 38.87 | ||||||
18 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.20 | ||||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 39.26 | ||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.40 | ||||||
21 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.78 | ||||||
22 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.21 | ||||||
23 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.24 | ||||||
24 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
25 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 40.77 | ||||||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.64 | ||||||
27 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.35 | ||||||
28 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 42.48 | ||||||
29 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.93 | ||||||
30 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.01 | ||||||
31 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 45.10 | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.47 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.93 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | ||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.89 | ||||||
5 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.23 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 34.67 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.13 | ||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | ||||||
9 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.49 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 36.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.97 | ||||||
12 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.40 | ||||||
13 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 37.58 | ||||||
14 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.17 | ||||||
15 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
16 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 41.89 | ||||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.14 | ||||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |