Tulokset XXVIII Oskarin Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXVIII Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 18:25 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä |
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Senna Mäki | 1997 | 409 | 1:17.10 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Alina Josephson | 1997 | 389 | 1:18.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Henni Huhtamo | 1997 | 387 | 1:18.51 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Saima Kivimäki | 1997 | 350 | 1:21.21 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 342 | 1:21.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Tiia Turunen | 1998 | 339 | 1:22.03 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Emilia Träskilä | 1997 | 310 | 1:24.55 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Nea Kolu | 1997 | 295 | 1:25.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Emilia Potkonen | 1998 | 292 | 1:26.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Marena Miettinen | 1998 | 286 | 1:26.85 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Anniina Potkonen | 1998 | 262 | 1:29.45 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Riina Koskinen | 1997 | 258 | 1:29.89 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Reetta Hirvonen | 1998 | 236 | 1:32.61 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
14 | Vilma Koskinen | 1998 | 220 | 1:34.80 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Vilma Ryöti | 1999 | 207 | 1:36.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Ida Suomela | 1999 | 183 | 1:40.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Tea Österlund | 1998 | 130 | 1:53.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 603 | 1:07.70 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anu Räikkönen | 1979 | 591 | 1:08.17 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 577 | 1:08.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Elli Harju | 1994 | 576 | 1:08.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Neea Turunen | 1996 | 556 | 1:09.57 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Julia Mökkönen | 1996 | 529 | 1:10.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Henrietta Nieminen | 1994 | 525 | 1:10.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
8 | Emma Karsila | 1992 | 517 | 1:11.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
9 | Fanni Riiho | 1995 | 509 | 1:11.65 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Mona Halonen | 1994 | 504 | 1:11.89 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Jenni Sundqvist | 1994 | 499 | 1:12.12 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Ramona Raita | 1995 | 481 | 1:13.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Vaula Vekkeli | 1996 | 465 | 1:13.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Julia Hermans | 1990 | 445 | 1:14.92 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Julia Jaakkola | 1996 | 440 | 1:15.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 428 | 1:15.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
17 | Lotta Mäkipää | 1994 | 421 | 1:16.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Henna Luukkonen | 1995 | 412 | 1:16.90 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
19 | Sanna Järvinen | 1994 | 410 | 1:17.00 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Jenni Rinteelä | 1994 | 410 | 1:17.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 408 | 1:17.11 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Natalia Holm | 1995 | 405 | 1:17.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
23 | Sonja Hailla | 1996 | 399 | 1:17.74 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Roosa Aarikka | 1996 | 392 | 1:18.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
25 | Maija Tiainen | 1996 | 377 | 1:19.17 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Kamilla Ryöti | 1996 | 373 | 1:19.50 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Laura Lehtinen | 1993 | 347 | 1:21.43 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
28 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 341 | 1:21.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
29 | Sarah Karjalainen | 1994 | 340 | 1:21.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
30 | Sofie Hirvonen | 1994 | 339 | 1:22.02 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
31 | Oona von Bagh | 1994 | 318 | 1:23.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Irene Paloposki | 1994 | 309 | 1:24.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
33 | Jenni Saastamoinen | 1994 | 306 | 1:24.94 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
34 | Salla Saarteinen | 1994 | 305 | 1:25.03 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Sini Sariola | 1996 | 290 | 1:26.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
36 | Emilia Heino | 1994 | 281 | 1:27.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
37 | Alina Korpela | 1995 | 273 | 1:28.18 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
38 | Essi Toivonen | 1994 | 270 | 1:28.53 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Ella Hämäläinen | 1996 | 259 | 1:29.71 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Iida Rantala | 1994 | 241 | 1:31.92 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
41 | Emilia Skön | 1995 | 238 | 1:32.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
42 | Laura Kivelä | 1994 | 236 | 1:32.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
43 | Sandra Al-Neyazi | 1995 | 222 | 1:34.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
44 | Veera Annala | 1996 | 184 | 1:40.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Aliisa Huhtala | 1995 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.27 | Tulostuspäivämäärä | 20 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 18:25 |