Results for UGP1 2019-2020, Oskarshamn
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2019 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Oskarshamn |
|
Utskriftstid |
15:17 |
|
|
Arrangör |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl Hedman |
2009 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alwin Edqvist |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
32.83 |
1:12.75 |
1:58.90 |
|
2:33.24 |
|
2 |
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
36.39 |
1:17.39 |
2:09.65 |
|
2:46.26 |
|
3 |
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.28 |
1:24.47 |
2:19.90 |
|
3:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Fogelström |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
42.72 |
1:26.96 |
2:18.35 |
|
2:57.98 |
|
2 |
Robin Vukovic |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.06 |
1:31.00 |
2:28.98 |
|
3:07.77 |
|
3 |
Leo Bovinder |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
|
42.61 |
1:35.13 |
2:31.32 |
|
3:18.93 |
|
4 |
Melvin Hilding |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
|
46.79 |
1:39.75 |
2:37.51 |
|
3:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Karlsson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
31.51 |
1:09.73 |
1:55.08 |
|
2:29.13 |
|
2 |
Linus Kling |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
35.17 |
1:18.30 |
2:06.87 |
|
2:44.36 |
|
3 |
Oscar Wallenberg |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
38.04 |
1:21.11 |
2:07.68 |
|
2:45.94 |
|
4 |
Fabian Kelemit |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
36.59 |
1:20.34 |
2:09.04 |
|
2:47.67 |
|
5 |
Hannes Hallberg |
2004 |
Västerviks Simsällskap |
|
35.36 |
1:19.17 |
2:10.88 |
|
2:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Lingström |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.66 |
1:06.45 |
1:46.48 |
|
2:19.49 |
|
2 |
Alvin Eriksson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
32.22 |
1:10.93 |
1:52.26 |
|
2:23.88 |
|
3 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
30.34 |
1:11.03 |
1:55.99 |
|
2:33.69 |
|
4 |
Mattias Nad |
2003 |
Västerviks Simsällskap |
|
32.01 |
1:14.49 |
1:57.23 |
|
2:35.23 |
|
5 |
Albin Mägiste |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.37 |
1:22.65 |
2:08.95 |
|
2:46.31 |
|
6 |
Max Nerlén |
2002 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
38.18 |
1:29.03 |
2:19.86 |
|
3:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 119 år |
Sponsor: GDL |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Arvidsson |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
29.81 |
1:06.74 |
1:47.34 |
|
2:22.25 |
|
2 |
Frank Raunio |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.46 |
1:07.67 |
1:53.51 |
|
2:28.06 |
|
3 |
Henrik Pap |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.32 |
1:07.01 |
1:52.47 |
|
2:29.03 |
|
4 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.68 |
1:14.70 |
1:57.84 |
|
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2019 |
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap |
Utskriftstid |
15:17 |
|