Results for Tureberg Knatte Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Sollentuna sim & sporthall |
Organizer: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m medley fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
368 |
2:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
350 |
2:52.83 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
339 |
2:54.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.53 |
336 |
2:55.28 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
309 |
3:00.09 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
295 |
3:02.89 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
292 |
3:03.54 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
247 |
3:14.00 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
237 |
3:16.74 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.43 |
226 |
3:20.05 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
181 |
3:35.32 |
+45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-10-05 13:09:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m medley fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
387 |
2:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
373 |
2:49.28 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
343 |
2:53.94 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
286 |
3:04.89 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-10-05 13:09:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 13:09:24 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|