Resultat för Sigma Speed Stævne 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.11 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | |||||||||
William Bogø Andersen | 2005 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | 1:57.11 | 1:57.11 | |||||||
2 | Værløse Drenge 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:16.46 | ||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | |||||||||
Noah Lester | 2006 | |||||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 2:16.46 | 2:16.46 | |||||||
- | Man Power Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | |||||||||
Oscar Svensson | 2005 | |||||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.88 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 2:13.88 | 2:13.88 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:15.28 | ||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Christian Nimb | 2006 | 2:15.28 | 2:15.28 | |||||||
3 | Kvik K3-Drenge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.82 | ||||||
Mathias Larsen | 2007 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Thorkild Bjørn | 2007 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 2:25.82 | 2:25.82 | |||||||
4 | Sigma Drenge 2 | 2006 | Sigma Swim | 2:42.99 | ||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | |||||||||
Lucas Korger | 2007 | |||||||||
Sofus Borlund Dahl | 2007 | 2:42.99 | 2:42.99 | |||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:44.84 | ||||||
Julius Holst Krabbe | 2007 | 43.93 | 43.93 | |||||||
Kasper Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Christian Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 2:44.84 | 2:44.84 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | G4 Drenge 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.35 | ||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Fang Qi | 2008 | |||||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | |||||||||
Johan Schrøder | 2008 | 2:41.35 | 2:41.35 | |||||||
2 | Sigma Drenge 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:46.01 | ||||||
Jonathan Vallentin | 2008 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | |||||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | |||||||||
Jeppe Borring Andersen | 2008 | 2:46.01 | 2:46.01 | |||||||
3 | G4 Drenge 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.29 | ||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Valther B. Wadstrøm | 2008 | |||||||||
Aksel Møllenbach | 2008 | |||||||||
Anders Christensen | 2008 | 2:55.29 | 2:55.29 | |||||||
- | Kvik K3-Drenge 2 | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Marcus Bilberg Lund | 2008 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 |