Results for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Bundgaard |
2007 |
9 |
213 |
36.99 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
202 |
38.81 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
6 |
185 |
36.58 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Angus Halle |
2007 |
5 |
170 |
39.38 |
|
|
|
1:26.67 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Lisberg |
2007 |
4 |
158 |
39.29 |
|
|
|
1:28.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
3 |
153 |
42.24 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konradas Juska |
2007 |
2 |
147 |
40.38 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Storm Jensen |
2007 |
1 |
141 |
42.49 |
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
139 |
42.63 |
|
|
|
1:32.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
128 |
43.08 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
119 |
44.02 |
|
|
|
1:37.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Kristensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hansen |
2006 |
9 |
351 |
31.55 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tristan Jensen |
2006 |
7 |
268 |
33.54 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
6 |
265 |
35.25 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Laursen |
2006 |
5 |
196 |
38.35 |
|
|
|
1:22.67 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
4 |
177 |
38.83 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
9 |
457 |
28.84 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Erklev |
2005 |
7 |
411 |
30.41 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Kjær |
2005 |
6 |
407 |
29.51 |
|
|
|
1:04.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
5 |
391 |
29.52 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
4 |
328 |
31.18 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Boest |
2005 |
3 |
322 |
30.87 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Drechsler |
2005 |
2 |
320 |
32.51 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Winsnes |
2005 |
1 |
298 |
33.31 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
291 |
33.80 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
|
289 |
34.02 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
289 |
34.07 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
267 |
34.40 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
257 |
33.97 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
239 |
35.95 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Michael Jansen |
2005 |
|
236 |
35.84 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
235 |
36.33 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
225 |
34.68 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
225 |
34.46 |
|
|
|
1:18.96 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
David Ommundsen |
2005 |
|
205 |
37.23 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
103 |
43.78 |
|
|
|
1:42.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
95 |
46.19 |
|
|
|
1:45.01 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
517 |
27.77 |
|
|
|
59.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
7 |
442 |
29.65 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asger Mathiasen |
2004 |
6 |
411 |
29.58 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
5 |
401 |
30.05 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
4 |
400 |
30.77 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Rennesund |
2004 |
3 |
397 |
30.04 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
SK Poseidon |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Hansen |
2004 |
2 |
385 |
30.18 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Torp |
2004 |
1 |
385 |
30.15 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
325 |
31.56 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
323 |
31.95 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
293 |
33.50 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
247 |
34.65 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
211 |
37.81 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
169 |
38.73 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
123 |
42.28 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Glitre SK |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
9 |
735 |
24.39 |
|
|
|
53.26 |
|
|
Herlev Svømning |
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
7 |
580 |
27.10 |
|
|
|
57.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
6 |
572 |
27.07 |
|
|
|
57.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
5 |
561 |
26.96 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
4 |
554 |
27.62 |
|
|
|
58.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
3 |
554 |
27.31 |
|
|
|
58.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Kloster |
2002 |
2 |
533 |
27.64 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
1 |
501 |
28.09 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
|
495 |
27.60 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
|
490 |
28.77 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Glitre SK |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
469 |
29.16 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
SK Poseidon |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
442 |
29.16 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
441 |
29.05 |
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
William Sloth |
2003 |
|
426 |
29.78 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Lyseng IF |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
426 |
29.88 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
411 |
30.14 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
403 |
29.93 |
|
|
|
1:05.06 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
394 |
30.49 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
SK Poseidon |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
390 |
30.60 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Haakon Handegaard |
2003 |
|
387 |
31.24 |
|
|
|
1:05.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Axel Hvam |
2003 |
|
364 |
31.51 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
349 |
31.19 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
308 |
32.20 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
297 |
32.42 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9 |
645 |
25.87 |
|
|
|
55.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
7 |
608 |
26.30 |
|
|
|
56.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
592 |
26.91 |
|
|
|
57.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
5 |
588 |
26.77 |
|
|
|
57.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Mose |
2000 |
4 |
576 |
27.21 |
|
|
|
57.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
3 |
562 |
27.05 |
|
|
|
58.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
2 |
555 |
27.20 |
|
|
|
58.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
1 |
514 |
28.01 |
|
|
|
1:00.01 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
499 |
28.24 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Glitre SK |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
|
498 |
27.66 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
489 |
28.43 |
|
|
|
1:01.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
471 |
28.54 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
447 |
29.73 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
422 |
29.11 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
Lyseng IF |
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|