Results for GTI Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:15 | ||||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 617 | 30.46 | 1:04.61 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
2 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 572 | 32.02 | 1:06.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 532 | 32.68 | 1:07.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
4 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 470 | 34.31 | 1:10.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
5 | Freja Petersen | 2000 | 457 | 34.19 | 1:11.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:11.06 | |||||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 451 | 34.87 | 1:11.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.19 | |||||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 451 | 33.54 | 1:11.75 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
8 | Pil Sylvander | 2003 | 443 | 34.64 | 1:12.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
9 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 406 | 35.47 | 1:14.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.75 | |||||||||
10 | Sofia Levisen | 2002 | 323 | 37.69 | 1:20.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
11 | Emilia Høffer | 2001 | 250 | 41.82 | 1:27.34 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.90 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 553 | 32.21 | 1:07.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 545 | 32.31 | 1:07.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 506 | 33.53 | 1:09.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.57 | |||||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 460 | 33.95 | 1:11.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.91 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 439 | 34.85 | 1:12.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
6 | Julie Segato | 2005 | 431 | 34.88 | 1:12.82 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.05 | |||||||||
7 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 377 | 37.92 | 1:16.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.17 | |||||||||
8 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 373 | 36.96 | 1:16.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | 368 | 37.41 | 1:16.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.23 | |||||||||
10 | Filippa Eiler | 2005 | 364 | 37.03 | 1:17.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.31 | |||||||||
11 | Elisabeth Roskær | 2004 | 349 | 37.82 | 1:18.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.47 | |||||||||
12 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 333 | 37.76 | 1:19.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
13 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 324 | 38.67 | 1:20.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.58 | |||||||||
14 | Nynne Jakobsen | 2004 | 312 | 39.57 | 1:21.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.47 | |||||||||
15 | Filippa Martinsen | 2005 | 301 | 39.22 | 1:22.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
16 | Laura Kristensen | 2004 | 291 | 39.94 | 1:22.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.82 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Siv Reimer | 2006 | 474 | 34.09 | 1:10.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.28 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 466 | 34.23 | 1:10.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 434 | 35.66 | 1:12.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
4 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 423 | 35.35 | 1:13.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.87 | |||||||||
5 | Molly Namensen | 2006 | 420 | 36.02 | 1:13.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.84 | |||||||||
6 | Victoria Wiingaard | 2006 | 416 | 35.79 | 1:13.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.76 | |||||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 401 | 36.56 | 1:14.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.80 | |||||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | 377 | 37.09 | 1:16.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.04 | |||||||||
9 | Mathilde Willumsen | 2006 | 375 | 37.07 | 1:16.25 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
10 | Alma Lind Babin | 2006 | 373 | 37.28 | 1:16.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
11 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 370 | 37.76 | 1:16.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
12 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 356 | 38.29 | 1:17.58 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
13 | Hannah Rørbech | 2006 | 356 | 37.53 | 1:17.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.54 | |||||||||
14 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 345 | 38.68 | 1:18.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:23.07 | |||||||||
15 | Marie Elster | 2006 | 327 | 39.16 | 1:19.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.95 | |||||||||
16 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 314 | 39.39 | 1:20.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | 309 | 39.98 | 1:21.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.42 | |||||||||
18 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 297 | 40.31 | 1:22.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
19 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 290 | 40.32 | 1:23.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:25.15 | |||||||||
20 | Aya Malling | 2006 | 284 | 40.41 | 1:23.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.74 | |||||||||
21 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 254 | 41.78 | 1:26.85 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.49 | |||||||||
22 | Emma Spang | 2006 | 252 | 41.98 | 1:27.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.46 | |||||||||
23 | Maja Hansen | 2006 | 240 | 43.48 | 1:28.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.39 | |||||||||
24 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | 202 | 44.40 | 1:33.73 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.90 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 498 | 33.61 | 1:09.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.21 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 477 | 33.80 | 1:10.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.78 | |||||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 474 | 33.96 | 1:10.54 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 419 | 35.43 | 1:13.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.93 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | 413 | 36.80 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.83 | |||||||||
6 | Rebecca Bell | 2007 | 381 | 36.30 | 1:15.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 361 | 37.57 | 1:17.26 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.46 | |||||||||
8 | Nadia Walløe | 2007 | 347 | 37.10 | 1:18.27 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.97 | |||||||||
9 | Laura Jørgensen | 2007 | 337 | 38.89 | 1:19.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.49 | |||||||||
10 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 310 | 38.77 | 1:21.25 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.43 | |||||||||
11 | Maya Jacobsen | 2007 | 308 | 38.87 | 1:21.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.57 | |||||||||
12 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 301 | 39.77 | 1:22.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.12 | |||||||||
13 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 297 | 39.83 | 1:22.47 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.39 | |||||||||
14 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 274 | 41.30 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.54 | |||||||||
15 | Caroline Bjerre | 2007 | 265 | 42.88 | 1:25.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.15 | |||||||||
16 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 258 | 41.18 | 1:26.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.30 | |||||||||
17 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 250 | 42.76 | 1:27.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.32 | |||||||||
18 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 246 | 41.55 | 1:27.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
19 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 244 | 43.74 | 1:28.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.26 | |||||||||
20 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 242 | 42.94 | 1:28.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.14 | |||||||||
21 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 235 | 1:29.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.75 | |||||||||
22 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 220 | 44.22 | 1:31.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.27 | |||||||||
23 | Emma Kestenholz | 2007 | 205 | 46.35 | 1:33.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.76 | |||||||||
24 | Olivia Barfoed | 2007 | 195 | 46.90 | 1:34.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.42 | |||||||||
25 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 194 | 46.52 | 1:34.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.06 | |||||||||
26 | Josephine Michelsen | 2007 | 186 | 46.93 | 1:36.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.53 | |||||||||
27 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 183 | 48.41 | 1:36.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.52 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Berg | 2008 | 291 | 40.13 | 1:22.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 278 | 41.21 | 1:24.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
3 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 260 | 42.04 | 1:26.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | 257 | 1:26.50 | 1:26.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.24 | |||||||||
5 | Alvilda Højberg | 2008 | 253 | 41.96 | 1:26.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.67 | |||||||||
6 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 235 | 43.35 | 1:29.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | 233 | 43.37 | 1:29.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
7 | Sophia Zøllner | 2008 | 233 | 43.74 | 1:29.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
9 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 229 | 43.35 | 1:29.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.24 | |||||||||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 229 | 43.74 | 1:29.92 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:37.95 | |||||||||
11 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 228 | 41.38 | 1:29.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:30.15 | |||||||||
12 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 220 | 44.31 | 1:31.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:33.64 | |||||||||
13 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 217 | 44.35 | 1:31.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.70 | |||||||||
14 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 215 | 44.51 | 1:31.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.12 | |||||||||
15 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 208 | 45.72 | 1:32.80 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.11 | |||||||||
16 | Sara Ljusheva | 2009 | 204 | 45.80 | 1:33.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
17 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 202 | 44.45 | 1:33.75 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:41.25 | |||||||||
18 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 201 | 43.52 | 1:33.82 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:38.79 | |||||||||
19 | Alesha Azman | 2008 | 193 | 46.36 | 1:35.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
20 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 191 | 46.59 | 1:35.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.63 | |||||||||
21 | Emma Mollerup | 2009 | 179 | 46.80 | 1:37.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.63 | |||||||||
22 | Sofie Ross | 2008 | 168 | 1:39.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.83 | |||||||||
23 | Anna Eirfeldt | 2009 | 168 | 49.92 | 1:39.62 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:52.90 | |||||||||
24 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 167 | 48.59 | 1:39.85 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:46.11 | |||||||||
25 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 165 | 48.84 | 1:40.24 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:49.42 | |||||||||
26 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 152 | 50.51 | 1:42.90 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:49.55 | |||||||||
27 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 152 | 48.48 | 1:43.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.56 | |||||||||
28 | Mathilde Dithmar | 2009 | 149 | 49.26 | 1:43.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:58.39 | |||||||||
29 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | 144 | 52.89 | 1:44.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:44.90 | |||||||||
30 | Sofie Pedersen | 2009 | 143 | 1:45.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:44.25 | |||||||||
31 | Josephine Madsen | 2009 | 129 | 53.78 | 1:48.87 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:00.89 | |||||||||
32 | Kira Weiss | 2009 | 122 | 53.01 | 1:50.79 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 2:02.85 | |||||||||
33 | Julie Bruun | 2008 | 113 | 55.09 | 1:53.79 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:50.80 | |||||||||
34 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 113 | 55.30 | 1:53.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:10.83 | |||||||||
35 | Mille Stokholm | 2010 | 103 | 58.14 | 1:57.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.00 | |||||||||
36 | Nanna Jensen | 2009 | 92 | 59.37 | 2:01.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Johanne Møller Hansen | 2010 | 85 | 2:04.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:14.32 | |||||||||
38 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 73 | 1:04.63 | 2:11.58 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:16.18 | |||||||||
39 | Emma Due Olsen | 2011 | 44 | 1:11.15 | 2:35.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.21 | |||||||||
- | Filippa Redestam | 2008 | DSQ | SW6.4 EFB 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.59 | |||||||||
- | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | DSQ | SW6.4 EFB 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:15 |