Resultater for Brøndby Swim Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K3 Piger 2 | 2008 | 318 | 2:17.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.02 | |||||||||
Adia Brekling | 2008 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Sofia Tang | 2008 | 35.42 | 1:12.17 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 32.80 | 1:44.97 | |||||||
Vigga Skou | 2008 | 32.59 | 2:17.56 | |||||||
2 | V1 - Tøzer A | 2008 | 317 | 2:17.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:19.99 | |||||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 34.10 | 1:06.58 | |||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 36.14 | 1:42.72 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 34.99 | 2:17.71 | |||||||
3 | Gsk´s Fnullergøjer 1 | 2008 | 264 | 2:26.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:23.34 | |||||||||
Liva Friche Christensen | 2008 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 33.67 | 1:10.19 | |||||||
Vega Deneke Kure | 2009 | 38.18 | 1:48.37 | |||||||
Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 37.86 | 2:26.23 | |||||||
4 | AIF Guldfisk | 2008 | 250 | 2:28.89 | ||||||
Albertslund IF | 2:33.78 | |||||||||
Mille Bækmark | 2008 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Thea Fritz Larsen | 2009 | 37.15 | 1:13.80 | |||||||
Jensine Højmark Skaaning | 2008 | 41.94 | 1:55.74 | |||||||
Marie Munk | 2008 | 33.15 | 2:28.89 | |||||||
5 | V1 - Tøzer B | 2008 | 213 | 2:37.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:36.06 | |||||||||
Cecilia Janning | 2009 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 37.86 | 1:17.09 | |||||||
Sally Anna Usinger | 2008 | 39.13 | 1:56.22 | |||||||
Mille Therp | 2009 | 40.83 | 2:37.05 | |||||||
6 | Rødkål | 2009 | 201 | 2:40.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:43.21 | |||||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | 38.57 | 38.57 | |||||||
Asta Kruse Enemærke | 2010 | 46.42 | 1:24.99 | |||||||
Thilde Bødiker | 2009 | 39.69 | 2:04.68 | |||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | 35.47 | 2:40.15 | |||||||
7 | V2 | 2009 | 156 | 2:54.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:51.95 | |||||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Mia Kristensen | 2009 | 45.26 | 1:27.88 | |||||||
Cornelia Matthesen | 2009 | 42.62 | 2:10.50 | |||||||
Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 43.76 | 2:54.26 | |||||||
8 | V2 Piger 2 | 2009 | 110 | 3:15.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:23.60 | |||||||||
Lucca Lundemoes | 2009 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Laura Holg Jensen | 2010 | 55.12 | 1:37.60 | |||||||
Ina Højsteen | 2010 | 49.07 | 2:26.67 | |||||||
Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 49.16 | 3:15.83 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 H2 Søløver | 2006 | 504 | 1:57.96 | ||||||
VG 17 | 1:58.58 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 29.83 | 58.80 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 29.31 | 1:28.11 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 29.85 | 1:57.96 | |||||||
2 | Sunswim P1 | 2001 | 484 | 1:59.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:58.36 | |||||||||
Caroline P. Mathiesen | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 30.97 | 59.77 | |||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 30.83 | 1:30.60 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 28.93 | 1:59.53 | |||||||
3 | Fs Girls 1 | 2001 | 480 | 1:59.94 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:08.78 | |||||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 30.68 | 1:00.52 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 30.69 | 1:31.21 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 28.73 | 1:59.94 | |||||||
4 | Vg17 H2 Havfruer | 2006 | 451 | 2:02.41 | ||||||
VG 17 | 2:01.15 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 29.88 | 59.58 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 30.59 | 1:30.17 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 32.24 | 2:02.41 | |||||||
5 | Vg17 H2 Søstjerne | 2006 | 372 | 2:10.49 | ||||||
VG 17 | 2:09.83 | |||||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 31.99 | 1:02.98 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 34.12 | 1:37.10 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 33.39 | 2:10.49 | |||||||
6 | Kvik Piger 1 | 2006 | 372 | 2:10.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.88 | |||||||||
Smilla Hauge | 2007 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 31.84 | 1:03.49 | |||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 33.67 | 1:37.16 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 33.34 | 2:10.50 | |||||||
7 | Kvik K3 Piger 1 | 2007 | 327 | 2:16.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.71 | |||||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 32.92 | 1:08.25 | |||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 34.93 | 1:43.18 | |||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 33.00 | 2:16.18 | |||||||
8 | Fs Girls 2 | 2007 | 324 | 2:16.67 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.12 | |||||||||
Julie Truelsen | 2008 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Liv Emilie Ryberg | 2007 | 37.89 | 1:12.11 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 33.48 | 1:45.59 | |||||||
Ellen Lunn | 2008 | 31.08 | 2:16.67 | |||||||
9 | Rsk2 | 2005 | 323 | 2:16.80 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:28.00 | |||||||||
Clara Johansen | 2008 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 31.08 | 1:07.31 | |||||||
Sofie Christiansen | 2005 | 36.91 | 1:44.22 | |||||||
Ida Sohn | 2008 | 32.58 | 2:16.80 | |||||||
10 | AIF Havfruer | 2004 | 323 | 2:16.86 | ||||||
Albertslund IF | 2:15.57 | |||||||||
Emma Riis | 2005 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Sofie Riis | 2005 | 34.76 | 1:08.73 | |||||||
Freja Johanna Kepser | 2005 | 37.26 | 1:45.99 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 30.87 | 2:16.86 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:12 |