Resultat för Brøndby Swim Cup 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 220 | 44.17 | 1:31.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.32 | |||||||||
2 | Alberte Delin Backhausen | 2010 | 163 | 49.08 | 1:40.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.72 | |||||||||
3 | Ina Højsteen | 2010 | 118 | 55.80 | 1:52.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.76 | |||||||||
4 | Lissie Murphy | 2010 | 110 | 55.28 | 1:54.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:59.15 | |||||||||
5 | Alva Wagner Toftdahl | 2010 | 104 | 55.59 | 1:56.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.89 | |||||||||
6 | Laura Holg Jensen | 2010 | 103 | 59.84 | 1:57.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:59.64 | |||||||||
7 | Karla Bødiker | 2012 | 100 | 56.63 | 1:58.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Liva Jørgensen | 2010 | 97 | 57.88 | 1:59.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 97 | 58.64 | 1:59.66 | |||||
Vest-Brøndby | 2:26.42 | |||||||||
10 | Emma Smedegaard Hansson | 2010 | 96 | 1:00.26 | 1:59.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.78 | |||||||||
11 | Ingrid Schultz | 2010 | 96 | 58.12 | 2:00.16 | |||||
Albertslund IF | 2:02.05 | |||||||||
12 | Kamma Lykke Sejer Sørensen | 2010 | 93 | 56.49 | 2:01.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.58 | |||||||||
13 | Alba Overgaard Pedersen | 2010 | 91 | 1:01.99 | 2:02.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.71 | |||||||||
14 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 90 | 1:00.57 | 2:02.61 | |||||
Albertslund IF | 2:04.80 | |||||||||
15 | Louise Bilberg Lund | 2010 | 89 | 59.69 | 2:03.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.12 | |||||||||
16 | Lærke Sofie Flindt | 2010 | 88 | 1:00.40 | 2:03.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.26 | |||||||||
17 | Katarina Nilsson | 2010 | 85 | 59.98 | 2:05.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Dagmar Fleron Qvant | 2010 | 76 | 1:00.13 | 2:09.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Isabella Frederiksen | 2011 | 76 | 1:02.55 | 2:09.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alma Marie Nygaard | 2011 | 76 | 1:03.28 | 2:09.74 | |||||
Albertslund IF | 2:12.73 | |||||||||
21 | Lykke Sønderkær | 2010 | 66 | 1:06.69 | 2:16.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.33 | |||||||||
22 | Jayna Harwani | 2010 | 61 | 1:06.57 | 2:19.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Leonora Ottosen | 2011 | 60 | 1:07.66 | 2:19.97 | |||||
Vest-Brøndby | 2:12.46 | |||||||||
24 | Veronica Jersild | 2010 | 60 | 1:10.03 | 2:20.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Zenia Spence | 2010 | 59 | 1:05.11 | 2:20.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.17 | |||||||||
- | Filippa Kristoffersen | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:26.52 | |||||||||
- | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:53.50 | |||||||||
- | Sofie Forsmark | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 2:23.58 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 331 | 38.36 | 1:19.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.14 | |||||||||
2 | Ida Sohn | 2008 | 329 | 38.63 | 1:19.64 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:25.64 | |||||||||
3 | Vigga Skou | 2008 | 296 | 39.89 | 1:22.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.97 | |||||||||
4 | Marie Munk | 2008 | 268 | 42.04 | 1:25.25 | |||||
Albertslund IF | 1:30.48 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 263 | 41.77 | 1:25.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.80 | |||||||||
6 | Julie Truelsen | 2008 | 260 | 41.55 | 1:26.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.76 | |||||||||
7 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 252 | 43.13 | 1:27.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.60 | |||||||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | 239 | 42.98 | 1:28.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.65 | |||||||||
9 | Luka Revitz | 2008 | 231 | 43.81 | 1:29.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.14 | |||||||||
10 | Caroline Milling | 2009 | 225 | 43.72 | 1:30.47 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.65 | |||||||||
11 | Sofia Tang | 2008 | 221 | 44.95 | 1:30.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.04 | |||||||||
12 | Sally Anna Usinger | 2008 | 214 | 43.98 | 1:31.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.55 | |||||||||
13 | Mille Bækmark | 2008 | 213 | 44.30 | 1:32.02 | |||||
Albertslund IF | 1:37.55 | |||||||||
14 | Vega Deneke Kure | 2009 | 210 | 46.00 | 1:32.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
15 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 208 | 45.15 | 1:32.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.83 | |||||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | 199 | 45.91 | 1:34.19 | |||||
Albertslund IF | 1:37.57 | |||||||||
17 | Mille Therp | 2009 | 177 | 47.94 | 1:37.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.98 | |||||||||
18 | Dicte Rønman | 2009 | 165 | 47.92 | 1:40.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.07 | |||||||||
19 | Caroline Stefansen | 2009 | 161 | 48.81 | 1:41.04 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.50 | |||||||||
20 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 151 | 52.89 | 1:43.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.43 | |||||||||
21 | Cornelia Matthesen | 2009 | 144 | 51.66 | 1:44.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.14 | |||||||||
22 | Frida Christoffersen | 2009 | 140 | 49.84 | 1:45.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.54 | |||||||||
23 | Ida Larsen | 2009 | 135 | 51.89 | 1:47.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.77 | |||||||||
24 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 129 | 51.84 | 1:48.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.58 | |||||||||
25 | Lucca Lundemoes | 2009 | 121 | 55.10 | 1:51.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.07 | |||||||||
26 | Ida Matthesen | 2009 | 113 | 55.61 | 1:53.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:58.39 | |||||||||
27 | Amalie Lærke Nielsen | 2008 | 104 | 57.44 | 1:56.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | 94 | 1:00.53 | 2:00.84 | |||||
Vest-Brøndby | 2:05.35 | |||||||||
29 | Alma Pedersen | 2009 | 85 | 1:00.60 | 2:05.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 71 | 1:03.65 | 2:12.77 | |||||
Albertslund IF | 2:10.14 | |||||||||
- | Lamia Taslicukur | 2008 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:43.63 | |||||||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | DSQ | Mavelig. eft. 50m | ||||||
Albertslund IF | 1:54.75 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 447 | 34.20 | 1:11.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.84 | |||||||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 404 | 35.98 | 1:14.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.98 | |||||||||
3 | Smilla Hauge | 2007 | 340 | 38.84 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.77 | |||||||||
4 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 334 | 39.08 | 1:19.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | 334 | 38.26 | 1:19.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.60 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2007 | 332 | 39.02 | 1:19.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.58 | |||||||||
7 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 324 | 38.95 | 1:20.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.41 | |||||||||
8 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 297 | 40.46 | 1:22.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.34 | |||||||||
9 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 193 | 46.21 | 1:35.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.43 | |||||||||
10 | Mila Schwarzenburg | 2007 | 192 | 45.81 | 1:35.30 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:41.70 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 545 | 32.71 | 1:07.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 485 | 33.96 | 1:10.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 460 | 34.06 | 1:11.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
4 | Mille Bergmann | 2004 | 348 | 38.26 | 1:18.22 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:16.57 | |||||||||
5 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 332 | 38.17 | 1:19.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
6 | Sofie Riis | 2005 | 260 | 41.60 | 1:26.20 | |||||
Albertslund IF | 1:30.39 | |||||||||
7 | Mathilde Lund | 2004 | 249 | 40.93 | 1:27.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.60 | |||||||||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 210 | 44.91 | 1:32.46 | |||||
Albertslund IF | 1:32.06 | |||||||||
- | Sofia Levisen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:01 |